Aktualności

W listopadzie na scenach Narodowego

Na dużej scenie Teatru premiera Ksiąg Jakubowych→ Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary. Wśród wielu listopadowych tytułów: Kordian→ Słowackiego przygotowany przez Jana Englerta oraz Matka Joanna od Aniołów→ Iwaszkiewicza w realizacji Wojciecha Farugi.

ZOBACZ REPERTUAR LISTOPADOWY W KALENDARIUM, BILETY ONLINE →

TEATR DLA SENIORÓW w listopadzie →

TEATR DLA STUDENTÓW w listopadzie →Scena zbiorowa, na pierwszym planie: Mariusz Bonaszewski (Szatan), Danuta Stenka (Archanioł). Fot. Yato Photography
Scena zbiorowa, na pierwszym planie: Mariusz Bonaszewski (Szatan), Danuta Stenka (Archanioł) w Kordianie Juliusza Słowackiego w reżyserii Jana Englerta. Fot. Yato Photography

• sala Bogusławskiego

Zapraszamy na premierę Ksiąg Jakubowych→ Tokarczuk, epickie, czytane dziś na całym świecie dzieło polskiej noblistki inscenizuje Michał Zadara.

W repertuarze także opowieść o władzy i namiętnościach – Maria Stuart→ Schillera w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego oraz operetka wszech czasów w nowoczesnej odsłonie – Zemsta nietoperza→ Straussa zrealizowana przez Michała Zadarę.

Przedstawiamy dramat trudnych polskich wyborów – Kordiana→ Słowackiego w reżyserii Jana Englerta oraz rzecz o próbach kształtowania nowego porządku na ruinach świata – Gombrowiczowski Ślub→ w interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa. 

 

Karol Pocheć (Suryn), Małgorzata Kożuchowska (Joanna). Fot. Magda Hueckel
Karol Pocheć (Suryn), Małgorzata Kożuchowska (Joanna) w Matce Joannie od Aniołów Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Magda Hueckel

• scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego 

Zapraszamy na sceniczne interpretacje polskiej literatury. Gramy spektakle w reżyserii Wojciecha Farugi: opowieść o świętości i opętaniu – Matkę Joannę od Aniołów→ Iwaszkiewicza oraz przedstawienie o moralnych podstawach współczesności – Dekalog→ Kieślowskiego i Piesiewicza.

Przedstawiamy historię miłości w czasach wojennej pożogi – Jak być kochaną→ Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz.
W repertuarze również arcyśmieszna i gorzka komedia Rymkiewicza o polskich narodowych mitach – Ułani→ w reżyserii Piotra Cieplaka oraz dramaty, które swoje prapremiery miały w Narodowym i zostały wyreżyserowane przez ich autorów: Skóra węża→ Urbańskiego, sztuka o cenie twórczości i związkach Bertolta Brechta z kobietami oraz rzecz o słynnym mistyfikatorze – Baron Münchhausen dla dorosłych→ Wojtyszki.

Na Wierzbowej przedstawiamy także opowieść o walce z konwenansami i dążeniu do wolności – Heddę Gabler→ Ibsena przygotowaną przez Kubę Kowalskiego. 

 

Oskar Hamerski (Tadeusz), Marta Wągrocka (Siostra/Makryna), Dominika Kluźniak (Bronka). Fot. Krzysztof Bieliński
Oskar Hamerski (Tadeusz), Marta Wągrocka (Siostra/Makryna), Dominika Kluźniak (Bronka) w Śniegu Stanisława Przybyszewskiego w reżyserii Anny Gryszkówny. Fot. Krzysztof Bieliński

• scena Studio

W kameralnym wnętrzu sceny Studio gramy przejmującą psychodramę o relacjach rodzinnych i artystycznym spełnieniu – Sonatę jesienną→ Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego oraz młodopolski dramat opisujący ludzkie żądze i utajone pragnienia – Śnieg→ Przybyszewskiego w realizacji Anny Gryszkówny.

Zapraszamy na przewrotne męskie rozliczenie z byłymi partnerkami – spektakl Kilka dziewczyn→ LaBute’a w reżyserii Bożeny Suchockiej.

Dla najmłodszych przedstawiamy Pchłę Szachrajkę→, wibrującą śpiewem i kolorami sceniczną opowieść w reżyserii Anny Seniuk, do muzyki Macieja Małeckiego. REPERTUAR LISTOPAD 2022

ZOBACZ REPERTUAR LISTOPADOWY W KALENDARIUM, BILETY ONLINE →

sala Bogusławskiego

Księgi Jakubowe→ 12 SO, godz. 19:00 | PREMIERA
13 ND, 15 WT, 16 ŚR, godz. 19:00

Maria Stuart→ 19 SO, 20 ND, godz. 19:00

Ślub→ 23 ŚR, 24 CZ, godz. 18:30

Zemsta nietoperza→ 26 SO, 27 ND, godz. 19:00

Kordian→ 29 WT, 30 ŚR, godz. 19:00

scena przy Wierzbowej

Hedda Gabler→ 2 ŚR, 3 CZ, godz. 19:30

Ułani→ 5 SO, 6 ND, godz. 16:00

Baron Münchhausen dla dorosłych→ 9 ŚR, 10 CZ, godz. 19:00
12 SO, 13 ND, godz. 16:00

Dekalog→ 15 WT, 16 ŚR, 17 CZ, godz. 19:30

Skóra węża→ 19 SO, 20 ND, godz. 19:30

Matka Joanna od Aniołów→ 22 WT, 23 ŚR, godz. 19:30

Jak być kochaną→ 26 SO, 27 ND, godz. 19:30

scena Studio

Pchła Szachrajka→ 5 SO, 6 ND, godz. 16:00

Sonata jesienna→ 15 WT, 16 ŚR, 17 CZ, godz. 19:00

Śnieg→ 19 SO, 20 ND, 22 WT, 23 ŚR, godz. 19:00

Kilka dziewczyn→ 25 PT, godz. 19:00
26 SO, 27 ND, godz. 16:00

Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:

pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664

Kasy Teatru czynne w godzinach:

Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na scenie przy Wierzbowej lub na scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem


Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

 • Repertuar wrzesień – grudzień 2022

  Przygotowaliśmy plan do końca roku z trzema premierami – zapraszamy na DekalogKsięgi Jakubowe oraz Mizantropa! Od września do grudnia w repertuarze aż dwadzieścia sześć tytułów!

 • Oferty promocyjne

  Comiesięczne programy TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW (obecnie w ofercie propozycje od września do grudnia) oraz inne aktualne promocje. Zapraszamy!


 • Vouchery do Teatru Narodowego

  Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

 • W próbach: DEKALOG

  Próbujemy! Premiera Dekalogu Kieślowskiego / Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi – 8 października, scena przy Wierzbowej. 

 • Po pierwsze człowiek | premiera DEKALOGU

  Wojciech Faruga sięga po ikoniczne dzieło polskiego filmu, przemyślane na nowo po ponad trzech dekadach. 

 • Rozmowa z Wojciechem Farugą o pracy nad DEKALOGIEM

  „Wydaje mi się, że rozważania: co jest dobre, co złe, co trzeba, a czego nie wolno są teraz, kiedy ten świat po raz kolejny nam się wymknął, wyjątkowo ważne” – mówi reżyser. 

 • W próbach: KSIĘGI JAKUBOWE

  Trwają próby do KSIĄG JAKUBOWYCH Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary. Premiera na dużej scenie Teatru 12 listopada. 

 • Premiery sezonu 2022/2023

  Zaplanowaliśmy już premiery sezonu 2022/2023! Rozpoczynamy Dekalogiem Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.

 • Solidarni z Ukrainą | Солідарні з Україною

  Zespół Teatru Narodowego solidaryzuje się z Ukraińcami, walczącymi o niepodległość swojej ojczyzny. 

 • Podsumowanie sezonu 2021/2022

  Premiery, nagrodzona monografia Dejmek Magdaleny Raszewskiej, projekty artystyczne i edukacyjne, nagrody aktorskie – podsumowujemy sezon 2021/2022.

 • „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” – finał projektu

  9 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Bobo! Pokazy zwieńczyły projekt edukacyjny „KLASA TN. Pierwszy dzwonek”. 

 • „KLASA TN. Drugi dzwonek” – finał projektu

  3 i 4 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Ukochanie! Za nami finał projektu edukacyjnego „KLASA TN. Drugi dzwonek”. 

 • Narodowy w programie REZYDENCJE ARTYSTYCZNE

  Teatr Narodowy bierze udział w organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego programie „Rezydencje Artystyczne. Białoruś i Ukraina”.

 • Twoja głowa spadnie | premiera MARII STUART

  „Moja głowa była celem tych spisków, lecz to twoja spadnie!” W roli Elżbiety – Danuta Stenka, w roli Marii Stuart – Wiktoria Gorodeckaja. 

 • MARIA STUART – wybór pierwszych recenzji

  Przedstawiamy recenzje i opinie krytyków oraz teatralnych blogerów po premierze Marii Stuart Schillera w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

 • Justyna Kowalska i Mateusz Rusin nagrodzeni!

  Justyna Kowalska i Mateusz Rusin z trzecią nagrodą aktorską 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych za role w Tchnieniu Macmillana w reżyserii Grzegorza Małeckiego. Gratulujemy!

 • Cykl SCENA MŁODYCH

  Zapraszamy na majowe przedstawienia. Gramy Lunapark z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego oraz Kamień wg Bronki Nowickiej.  

 • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

  Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

 • DEJMEK Raszewskiej z nagrodą PTBT!

  Wydana przez Teatr Narodowy książka Dejmek Magdaleny Raszewskiej otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. 

 • BARON MÜNCHHAUSEN... – recenzje po prapremierze

  Baron Münchhausen dla dorosłych autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki – recenzje po prapremierze. 
 • Z bagna za włosy. Rozmowa z Maciejem Wojtyszką

  Maciej Wojtyszko o Münchhausenie: „Jego sposób myślenia jest nam potrzebny zawsze, tym bardziej, im bardziej musimy się wyciągać za włosy. Z bagna albo i szamba”. 

 • Książę Łgarzy | Münchhausen w Narodowym

  Baron Münchhausen dla dorosłych – Maciej Wojtyszko główną postacią swojego dramatu uczynił uosobienie bajecznej mistyfikacji, łgarstwa, nieokiełzanej fantazji. 

 • WIECZÓR TRZECH KRÓLI – recenzje

  Przedstawiamy recenzje i opinie krytyków oraz teatralnych blogerów po premierze Wieczoru Trzech Króli albo Co chcecie w reżyserii Piotra Cieplaka.

 • Miłosne gry pozorów. Gramy Shakespeare’a!

  Miłosne intrygi, zamiany ról, gry pozorów, dźwiękowa feeria – Wieczór Trzech Króli w inscenizacji Piotra Cieplaka. Premiera spektaklu odbyła się 4 grudnia 2021.

 • Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

  „To będzie spektakl o bogactwie, wielości odcieni, jakie słowo »miłość« może ze sobą nieść” – mówi Piotr Cieplak, który pracuje nad inscenizacją Wieczoru Trzech Króli.

 • Cykl AKTORZY/SENIORZY

  Teatr Narodowy jest partnerem internetowego projektu Leny Frankiewicz, filmowego cyklu, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego.

 • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

  Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

 • Przedstawienia Teatru Narodowego online

  Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

 • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

  Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

 • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

  Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci! Zapraszamy do odwiedzenia Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj