Aktualności

Repertuar marzec – maj 2023

W marcu zapraszamy na premierę przedstawienia Alicji Kraina Czarów→ wg powieści Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, a w maju na premierę Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej. Ponadto na trzech scenach Teatru wiele tytułów, w tym Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w scenicznej interpretacji Michała Zadary oraz realizacje Leny Frankiewicz – Piknik pod Wiszącą Skałą→ wg Lindsay i Jak być kochaną→ Brandysa.

ZOBACZ REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW | AKTUALNE OFERTY PROMOCYJNE →

• Sala Bogusławskiego

Anna Grycewicz (Księżna Lichtenstein), Marta Wągrocka (Ewa Frank), Bartłomiej Bobrowski (Cesarz), Jerzy Radziwiłowicz (Jakub Frank), Kinga Ilgner (Maria Teresa), Anna Lobedan (Księżna Kinsky). Fot. Krzysztof Bieliński
Anna Grycewicz (Księżna Lichtenstein), Marta Wągrocka (Ewa Frank), Bartłomiej Bobrowski (Cesarz), Jerzy Radziwiłowicz (Jakub Frank), Kinga Ilgner (Maria Teresa), Anna Lobedan (Księżna Kinsky) w Księgach Jakubowych Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary. Fot. Krzysztof Bieliński

Zapraszamy na premierę spektaklu Alicji Kraina Czarów→ wg Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, fascynującą, pełną zagadek teatralną podróż po świecie dzieciństwa i zakamarkach pamięci.

W repertuarze także odsłaniający wiele oblicz miłości muzyczny Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie→ Shakespeare’a w inscenizacji Piotra Cieplaka oraz ponadczasowy traktat o hipokryzji – Molierowski Tartuffe→ w reżyserii Jacques’a Lassalle’a.

Przedstawiamy dramat o ludzkich emocjach wplecionych w bezwzględną machinę Historii –Marię Stuart→ Schillera w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego.

Gramy operetkę wszech czasów w nowoczesnej odsłonie – Zemstę nietoperza→ Straussa zrealizowaną przez Michała Zadarę, pod kierownictwem muzycznym Justyny Skoczek.

Na dużej scenie także literatura polska z wieloma zaskakującymi tropami interpretacyjnymi. Zapraszamy na Mickiewiczowskie Dziady→ w reżyserii litewskiego mistrza teatru, Eimuntasa Nekrošiusa, na Kordiana→ Słowackiego w inscenizacji Jana Englerta oraz na epickie, czytane dziś na całym świecie dzieło polskiej noblistki – Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w realizacji Michała Zadary. 

Ponadto w repertuarze teatralna adaptacja powieści Joan Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz – opowiadający o dojrzewaniu w postkolonialnej rzeczywistości Piknik pod Wiszącą Skałą→

• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Małgorzata Kożuchowska. Fot. Natalia Kabanow
Małgorzata Kożuchowska w Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Natalia Kabanow

13 maja zapraszamy na premierę dramatu o sztuce teatru, zgorzknieniu i pułapkach egzystencji – Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej.

Zapraszamy na Ibsenowską Heddę Gabler w reżyserii Kuby Kowalskiego, dramat o walce z konwenansami i poszukiwaniu piękna i wolności.

Gramy Kafkowski Zamek→ w scenicznej interpretacji Pawła Miśkiewicza, przypowieść o ludzkim losie, władzy i wolności. 

Przedstawiamy spektakle na podstawie tekstów polskich autorów. Zapraszamy na historię miłości w czasach wojennej pożogi – Jak być kochaną→ Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz i Matkę Joannę od Aniołów Iwaszkiewicza, opowieść o granicznych doświadczeniach świętości i opętania w realizacji Wojciecha Farugi oraz na kolejną realizację reżysera – Dekalog→ wg słynnych scenariuszy filmowych Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza. Gramy dramaty najnowsze reżyserowane przez ich autorów: Skórę węża→ Artura Urbańskiego, rozgrywającą się w legendarnym Berliner Ensamble opowieść o związkach łączących Bertolta Brechta z kobietami oraz historię XVIII-wiecznego mistyfikatora i fantasty – Barona Münchhausena dla dorosłych→ Macieja Wojtyszki. W repertuarze również arcyśmieszna i gorzka komedia Rymkiewicza o polskich narodowych mitach –Ułani→ w reżyserii Piotra Cieplaka. 

• Scena Studio

Danuta Stenka (Charlotta). Fot. Krzysztof Bieliński
Danuta Stenka (Charlotta) w Sonacie jesiennej Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Fot. Krzysztof Bieliński

W repertuarze Molierowski Mizantrop→. Reżyser spektaklu, Jan Englert, pyta, czym jest mizantropia głównego bahatera – bezkompromisowym przywiązaniem do prawdy czy skazanym na porażkę buntem przeciwko społecznym konwencjom.

Przedstawiamy przygotowany przez Annę Gryszkównę Śnieg, młodopolski dramat Przybyszewskiego podejmujący tematy ludzkiej tęsknoty i uwikłania w namiętności.

Gramy wyreżyserowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego Sonatę jesienną Bergmana, opowieść o pragnieniu miłości i akceptacji oraz cenie, jaką przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie. Temat kosztów twórczosći podejmuje także Artur Urbański w Twórcach obrazów→ Enquista, scenicznej opowieści o szwedzkiej literackiej noblistce, Selmie Lagerlöf. 

W repertuarze również dramaturgia najnowsza – opowieść o trzydziestolatkach stojących przed ważnymi życiowymi wyborami – Tchnienie→ Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego.  

Dla dzieci i opiekunów przedstawiamy radosną, pełną psot i scenicznych metamorfoz Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy w realizacji Anny Seniuk, do muzyki Macieja Małeckiego. 



Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:

pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664

Kasy Teatru czynne w godzinach:

Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

 

 

  • Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

    Wspólne święto nas wszystkich – ludzi teatru i widzów! Z tej okazji dziękujemy wszystkim tym, dla których teatr jest ważnym miejscem spotkań. Bądźmy razem!

  • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

    Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

  • ALICJI KRAINA CZARÓW – recenzje

    „Wielka imaginacja. Wielka fantazja. Wielka wyobraźnia”, „piękny spektakl” – recenzje po premierze ALICJI KRAINY CZARÓW wg Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha. 

  • Repertuar marzec – maj 2023

    Premiery – w marcu Alicji Kraina Czarów wg Carrolla, a w maju Komediant Bernharda! Ponadto na trzech scenach Teatru wiele tytułów, w tym Księgi Jakubowe.

  • Oferty promocyjne

    Comiesięczne programy TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW (obecnie w ofercie propozycje od marca do maja) oraz inne aktualne promocje. 

  • ZEMSTA NIETOPERZA – odwołane marcowe spektakle

    Z przykrością zawiadamiamy, iż z przyczyn technicznych przedstawienia ZEMSTY NIETOPERZA w dniach 29 i 30 marca zostały odwołane. Przepraszamy. Teatr zwraca pieniądze za bilety. 

  • TARTUFFE – odwołane kwietniowe spektakle

    Z przykrością informujemy, że z powodu choroby aktora spektakle Tartuffe’a w dniach 4 i 5 kwietnia zostały odwołane. Przepraszamy. Teatr zwraca pieniądze za bilety.  




  • 15 kwietnia | ALICJI KRAINA... z tłumaczeniem na PJM

    Spektakl Alicji Kraina Czarów w dniu 15 kwietnia przedstawimy z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM). Serdecznie zapraszamy!

  • Na wyspach pamięci. Rozmowa ze Sławomirem Narlochem

    „To opowieść o pamięci i fascynującej rzeczywistości pełnej zagadek i paradoksów. Tu i teraz – dziś jest czas na Alicji Krainę Czarów” – mówi Sławomir Narloch, reżyser spektaklu. 

  • MUZYKA TO CZAS

    Przedstawiamy muzyczną zapowiedź Alicji Krainy Czarów! W roli Szalonego Kapelusznika – Paweł Paprocki. 

  • Wskazówki zegara | premiera ALICJI...

    Czy można pamiętać do przodu? Odwrócić czas? Zatrzymać wspomnienia? Alicji Kraina Czarów wg Lewisa Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha.

  • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

    Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem spektakli realizowanych w Teatrze Narodowym.

  • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

    Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

  • Vouchery do Teatru Narodowego

    Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

  • MIZANTROP – recenzje po premierze

    Po premierze Mizantropa Molière’a w reżyserii Jana Englerta – przedstawiamy wybór recenzji. 

  • Niejednoznaczność | Molière w Narodowym

    Pytania o nasz stosunek do świata i postawę wobec innych, o egoizm i empatię – premiera Mizantropa Molière’a odbyła się 10 grudnia na scenie Studio. 

  • Szlachetność i profity. Rozmowa z Janem Englertem

    „Rozkrok między szlachetnością a interesownością, pychą a skromnością – to jest najciekawsze” – mówi Jan Englert, reżyser Mizantropa

  • KSIĘGI JAKUBOWE – wybór recenzji

    Przedstawiamy fragmenty recenzji, które ukazały się po premierze Ksiąg Jakubowych Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary.

  • My z nich | rozmowa z Michałem Zadarą

    „My, współcześni Polacy, jesteśmy spadkobiercami bardzo różnych tradycji, narodowości, praktyk” – mówi Michał Zadara, reżyser Ksiąg Jakubowych.

  • Dziedzictwo | premiera KSIĄG JAKUBOWYCH

    Nasi przodkowie, tożsamość i przyszłość – Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary.

  • DEKALOG – recenzje po premierze

    Przedstawiamy wybór recenzji po premierze Dekalogu Kieślowskiego / Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.  

  • Rozmowa z Wojciechem Farugą o DEKALOGU

    „Wydaje mi się, że rozważania: co jest dobre, co złe, co trzeba, a czego nie wolno, są teraz, kiedy ten świat po raz kolejny nam się wymknął, wyjątkowo ważne” – mówi reżyser Dekalogu.

  • Po pierwsze człowiek | premiera DEKALOGU

    Wojciech Faruga sięgnął po ikoniczne dzieło polskiego filmu, przemyślane na nowo po ponad trzech dekadach. 

  • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

    Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

  • Solidarni z Ukrainą | Солідарні з Україною

    Zespół Teatru Narodowego solidaryzuje się z Ukraińcami, walczącymi o niepodległość swojej ojczyzny. 

  • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

    Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

  • DEJMEK Raszewskiej z nagrodą PTBT!

    Wydana przez Teatr Narodowy książka Dejmek Magdaleny Raszewskiej otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. 

  • Cykl AKTORZY/SENIORZY

    Teatr Narodowy jest partnerem internetowego projektu Leny Frankiewicz, filmowego cyklu, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego.

  • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

    Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

  • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

    Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

  • Przedstawienia Teatru Narodowego online

    Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

  • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

    Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci! Zapraszamy do odwiedzenia Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj