Aktualności
Repertuar marzec – maj 2023
27/02/2023
W marcu zapraszamy na premierę przedstawienia Alicji Kraina Czarów→ wg powieści Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, a w maju na premierę Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej. Ponadto na trzech scenach Teatru wiele tytułów, w tym Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w scenicznej interpretacji Michała Zadary oraz realizacje Leny Frankiewicz – Piknik pod Wiszącą Skałą→ wg Lindsay i Jak być kochaną→ Brandysa.
ZOBACZ REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →
COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW | AKTUALNE OFERTY PROMOCYJNE →
• Sala Bogusławskiego
Anna Grycewicz (Księżna Lichtenstein), Marta Wągrocka (Ewa Frank), Bartłomiej Bobrowski (Cesarz), Jerzy Radziwiłowicz (Jakub Frank), Kinga Ilgner (Maria Teresa), Anna Lobedan (Księżna Kinsky) w Księgach Jakubowych Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary. Fot. Krzysztof Bieliński
Zapraszamy na premierę spektaklu Alicji Kraina Czarów→ wg Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, fascynującą, pełną zagadek teatralną podróż po świecie dzieciństwa i zakamarkach pamięci.
W repertuarze także odsłaniający wiele oblicz miłości muzyczny Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie→ Shakespeare’a w inscenizacji Piotra Cieplaka oraz ponadczasowy traktat o hipokryzji – Molierowski Tartuffe→ w reżyserii Jacques’a Lassalle’a.
Przedstawiamy dramat o ludzkich emocjach wplecionych w bezwzględną machinę Historii –Marię Stuart→ Schillera w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego.
Gramy operetkę wszech czasów w nowoczesnej odsłonie – Zemstę nietoperza→ Straussa zrealizowaną przez Michała Zadarę, pod kierownictwem muzycznym Justyny Skoczek.
Na dużej scenie także literatura polska z wieloma zaskakującymi tropami interpretacyjnymi. Zapraszamy na Mickiewiczowskie Dziady→ w reżyserii litewskiego mistrza teatru, Eimuntasa Nekrošiusa, na Kordiana→ Słowackiego w inscenizacji Jana Englerta oraz na epickie, czytane dziś na całym świecie dzieło polskiej noblistki – Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w realizacji Michała Zadary.
Ponadto w repertuarze teatralna adaptacja powieści Joan Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz – opowiadający o dojrzewaniu w postkolonialnej rzeczywistości Piknik pod Wiszącą Skałą→.
• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
Małgorzata Kożuchowska w Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Natalia Kabanow
13 maja zapraszamy na premierę dramatu o sztuce teatru, zgorzknieniu i pułapkach egzystencji – Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej.
Zapraszamy na Ibsenowską Heddę Gabler→ w reżyserii Kuby Kowalskiego, dramat o walce z konwenansami i poszukiwaniu piękna i wolności.
Gramy Kafkowski Zamek→ w scenicznej interpretacji Pawła Miśkiewicza, przypowieść o ludzkim losie, władzy i wolności.
Przedstawiamy spektakle na podstawie tekstów polskich autorów. Zapraszamy na historię miłości w czasach wojennej pożogi – Jak być kochaną→ Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz i Matkę Joannę od Aniołów→ Iwaszkiewicza, opowieść o granicznych doświadczeniach świętości i opętania w realizacji Wojciecha Farugi oraz na kolejną realizację reżysera – Dekalog→ wg słynnych scenariuszy filmowych Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza. Gramy dramaty najnowsze reżyserowane przez ich autorów: Skórę węża→ Artura Urbańskiego, rozgrywającą się w legendarnym Berliner Ensamble opowieść o związkach łączących Bertolta Brechta z kobietami oraz historię XVIII-wiecznego mistyfikatora i fantasty – Barona Münchhausena dla dorosłych→ Macieja Wojtyszki. W repertuarze również arcyśmieszna i gorzka komedia Rymkiewicza o polskich narodowych mitach –Ułani→ w reżyserii Piotra Cieplaka.
• Scena Studio
Danuta Stenka (Charlotta) w Sonacie jesiennej Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Fot. Krzysztof Bieliński
W repertuarze Molierowski Mizantrop→. Reżyser spektaklu, Jan Englert, pyta, czym jest mizantropia głównego bahatera – bezkompromisowym przywiązaniem do prawdy czy skazanym na porażkę buntem przeciwko społecznym konwencjom.
Przedstawiamy przygotowany przez Annę Gryszkównę Śnieg→, młodopolski dramat Przybyszewskiego podejmujący tematy ludzkiej tęsknoty i uwikłania w namiętności.
Gramy wyreżyserowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego Sonatę jesienną→ Bergmana, opowieść o pragnieniu miłości i akceptacji oraz cenie, jaką przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie. Temat kosztów twórczosći podejmuje także Artur Urbański w Twórcach obrazów→ Enquista, scenicznej opowieści o szwedzkiej literackiej noblistce, Selmie Lagerlöf.
W repertuarze również dramaturgia najnowsza – opowieść o trzydziestolatkach stojących przed ważnymi życiowymi wyborami – Tchnienie→ Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego.
Dla dzieci i opiekunów przedstawiamy radosną, pełną psot i scenicznych metamorfoz Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy w realizacji Anny Seniuk, do muzyki Macieja Małeckiego.
Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 604, 22 69 20 664
Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00
Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem
Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl
Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl
Repertuar może ulec zmianie.