Aktualności

Repertuar styczniowy

Bogaty repertuar na dobry początek nowego roku! Na trzech scenach zagramy dziewiętnaście tytułów, w tym wszystkie premiery roku 2022 – Barona Münchhausena dla dorosłych→ Wojtyszki, Marię Stuart→ Schillera, Dekalog→ Kieślowskiego / Piesiewicza, Księgi Jakubowe→ Tokarczuk oraz Molierowskiego Mizantropa→.

ZOBACZ REPERTUAR STYCZNIOWY W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

TEATR DLA SENIORÓW w styczniu →

TEATR DLA STUDENTÓW w styczniu →

Na pierwszym i drugim planie: Danuta Stenka (Elżbieta), Karol Pocheć (Mortimer), Wiktoria Gorodeckaja (Maria Stuart). Fot. Krzysztof Bieliński
Na pierwszym i drugim planie: Danuta Stenka (Elżbieta), Karol Pocheć (Mortimer), Wiktoria Gorodeckaja (Maria Stuart) w Marii Stuart Friedricha Schillera w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Fot. Krzysztof Bieliński

• sala Bogusławskiego

Zapraszamy na wyreżyserowany przez Piotra Cieplaka Szekspirowski Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie→ w muzycznej i miłosnej odsłonie oraz na opowieść o ludzkich namiętnościach wplecionych w machinę politycznych intryg – Schillerowską Marię Stuart→ w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego.
Gramy operetkę wszech czasów – Zemstę nietoperza→ Straussa przygotowaną przez Michała Zadarę, pod kierownictwem muzycznym Justyny Skoczek i stawiający pytania o tajemnice natury i społeczną opresję Piknik pod Wiszącą Skałą→ wg Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz.
Na dużej scenie Teatru także inscenizacje polskiego dramatu romantycznego – Mickiewiczowskie Dziady→ w interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa oraz dramat trudnych polskich wyborów – Kordian→ Słowackiego w reżyserii Jana Englerta.
Przedstawiamy sceniczną adaptację powieści Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary – opowiadające o XVIII-wiecznej wielonarodowej i wielokulturowej Rzeczypospolitej i współczesnych zagrożeniach Księgi Jakubowe→.


Paweł Brzeszcz, Małgorzata Kożuchowska. Fot. Natalia Kabanow
Paweł Brzeszcz, Małgorzata Kożuchowska w Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Natalia Kabanow

• scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Przedstawiamy Zamek→ w interpretacji Pawła Miśkiewicza, adaptację wieloznacznej, opowiadającej o granicach ludzkiej wolności powieści Kafki.
Zapraszamy na spektakle na podstawie tekstów polskich autorów. W repertuarze rzecz o wojennej miłości i wojennej traumie – Jak być kochaną→ Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz oraz przedstawienia wyreżyserowane przez Wojciecha Farugę – stawiająca kwestie świętości i opętania Matka Joanna od Aniołów→ Iwaszkiewicza oraz przemyślany na nowo po ponad trzech dekadach Dekalog→ Kieślowskiego / Piesiewicza.
Gramy gorzką komedię o narodowych polskich mitach – Ułanów→ Rymkiewicza przygotowanych przez Piotra Cieplaka, a także spektakle na podstawie dramatów najnowszych w reżyserii ich autorów: Skórę węża→ Artura Urbańskiego, opowieść o kobietach związanych z Bertoltem Brechtem oraz historię wciąż poszukującego prawdy fantasty – Barona Münchhausen dla dorosłych→ Macieja Wojtyszki.Marta Wągrocka (Tora Teje), Anna Seniuk (Selma Lagerlöf). Fot. Yato Photography
Marta Wągrocka (Tora Teje), Anna Seniuk (Selma Lagerlöf) w Twórcach obrazów Pera Olova Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego. Fot. Yato Photography

• scena Studio

Zapraszamy na ponadczasowego Molierowskiego Mizantropa→ w reżyserii Jana Englerta i na historię o tęsknocie za wewnętrznym spełnieniem – młodopolski Śnieg→ Przybyszewskiego w realizacji Anny Gryszkówny.
Przedstawiamy spektakle podejmujące tematy ceny, którą przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie – Twórców obrazów→ Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego oraz Bergmanowską Sonatę jesienną→ przygotowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego.
Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na pełną muzycznych i scenicznych psot Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk, do muzyki Macieja Małeckiego.


Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:

pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664

Kasy Teatru czynne w godzinach:

Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na scenie przy Wierzbowej lub na scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem


Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

 • Repertuar listopad 2022 – luty 2023

  W repertuarze dwie premiery – w listopadzie Księgi Jakubowe, a w grudniu Mizantrop! Ponadto na trzech scenach Teatru, wśród wielu tytułów, Piknik pod Wiszącą Skałą.

 • Oferty promocyjne

  Comiesięczne programy TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW (obecnie w ofercie propozycje od listopada do lutego 2023) oraz inne aktualne promocje. 

 • W próbach: MIZANTROP

  Próby i przygotowania do Molierowskiego Mizantropa. Reżyseruje Jan Englert. Premiera 10 grudnia na scenie Studio. 

 • Eimuntas Nekrošius – wspomnienie

  Eimuntas Nekrošius (21 listopada 1952 – 20 listopada 2018). Wspominamy litewskiego reżysera, jednego z najwybitniejszych europejskich twórców teatralnych ostatniego półwiecza.

 • W Czytelni: eseje poświęcone Eimuntasowi Nekrošiusowi

  Obszerne eseje autorstwa Łukasza Drewniaka poświęcone Dziadom oraz Ślubowi, spektaklom przygotowanym przez Eimuntasa Nekrošiusa w Teatrze Narodowym. 

 • 80. urodziny Anny Seniuk

  Anna Seniuk obchodzi 80 urodziny! Jubilatce składamy z tej okazji najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności!

 • DEKALOG – recenzje po premierze

  Przedstawiamy wybór recenzji po premierze Dekalogu Kieślowskiego / Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.  

 • My z nich | rozmowa z Michałem Zadarą

  „My, współcześni Polacy, jesteśmy spadkobiercami bardzo różnych tradycji, narodowości, praktyk” – mówi Michał Zadara, reżyser Ksiąg Jakubowych.

 • Dziedzictwo | premiera KSIĄG JAKUBOWYCH

  Pytania o naszych przodków, tożsamość i przyszłość – Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary.

 • „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

  W ramach listopadowej akcji zapraszamy na Skórę węża, Śnieg i Zemstę nietoperza. Bilety w cenach promocyjnych na te spektakle dostępne od 21 października.

 • Vouchery do Teatru Narodowego

  Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

 • JERZY JAROCKI we wspomnieniach aktorów

  „Był niewątpliwie najlepiej słuchającym reżyserem”... – aktorzy Teatru Narodowego wspominają Jerzego Jarockiego. 10 października mija 10 rocznica śmierci wybitnego reżysera. 

 • Po pierwsze człowiek | premiera DEKALOGU

  Wojciech Faruga sięga po ikoniczne dzieło polskiego filmu, przemyślane na nowo po ponad trzech dekadach. 

 • Rozmowa z Wojciechem Farugą o DEKALOGU

  „Wydaje mi się, że rozważania: co jest dobre, co złe, co trzeba, a czego nie wolno, są teraz, kiedy ten świat po raz kolejny nam się wymknął, wyjątkowo ważne” – mówi reżyser.

 • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

  Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

 • Premiery sezonu 2022/2023

  Zaplanowaliśmy już premiery sezonu 2022/2023! Rozpoczynamy Dekalogiem Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.

 • Solidarni z Ukrainą | Солідарні з Україною

  Zespół Teatru Narodowego solidaryzuje się z Ukraińcami, walczącymi o niepodległość swojej ojczyzny. 

 • Podsumowanie sezonu 2021/2022

  Premiery, nagrodzona monografia Dejmek Magdaleny Raszewskiej, projekty artystyczne i edukacyjne, nagrody aktorskie – podsumowujemy sezon 2021/2022.

 • „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” – finał projektu

  9 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Bobo! Pokazy zwieńczyły projekt edukacyjny „KLASA TN. Pierwszy dzwonek”. 

 • „KLASA TN. Drugi dzwonek” – finał projektu

  3 i 4 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Ukochanie! Za nami finał projektu edukacyjnego „KLASA TN. Drugi dzwonek”. 

 • Narodowy w programie REZYDENCJE ARTYSTYCZNE

  Teatr Narodowy bierze udział w organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego programie „Rezydencje Artystyczne. Białoruś i Ukraina”.

 • Twoja głowa spadnie | premiera MARII STUART

  „Moja głowa była celem tych spisków, lecz to twoja spadnie!” W roli Elżbiety – Danuta Stenka, w roli Marii Stuart – Wiktoria Gorodeckaja. 

 • MARIA STUART – wybór pierwszych recenzji

  Przedstawiamy recenzje i opinie krytyków oraz teatralnych blogerów po premierze Marii Stuart Schillera w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

 • Justyna Kowalska i Mateusz Rusin nagrodzeni!

  Justyna Kowalska i Mateusz Rusin z trzecią nagrodą aktorską 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych za role w Tchnieniu Macmillana w reżyserii Grzegorza Małeckiego. Gratulujemy!

 • Cykl SCENA MŁODYCH

  Zapraszamy na majowe przedstawienia. Gramy Lunapark z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego oraz Kamień wg Bronki Nowickiej.  

 • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

  Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

 • DEJMEK Raszewskiej z nagrodą PTBT!

  Wydana przez Teatr Narodowy książka Dejmek Magdaleny Raszewskiej otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. 

 • BARON MÜNCHHAUSEN... – recenzje po prapremierze

  Baron Münchhausen dla dorosłych autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki – recenzje po prapremierze. 
 • Z bagna za włosy. Rozmowa z Maciejem Wojtyszką

  Maciej Wojtyszko o Münchhausenie: „Jego sposób myślenia jest nam potrzebny zawsze, tym bardziej, im bardziej musimy się wyciągać za włosy. Z bagna albo i szamba”. 

 • Książę Łgarzy | Münchhausen w Narodowym

  Baron Münchhausen dla dorosłych – Maciej Wojtyszko główną postacią swojego dramatu uczynił uosobienie bajecznej mistyfikacji, łgarstwa, nieokiełzanej fantazji. 

 • WIECZÓR TRZECH KRÓLI – recenzje

  Przedstawiamy recenzje i opinie krytyków oraz teatralnych blogerów po premierze Wieczoru Trzech Króli albo Co chcecie w reżyserii Piotra Cieplaka.

 • Miłosne gry pozorów. Gramy Shakespeare’a!

  Miłosne intrygi, zamiany ról, gry pozorów, dźwiękowa feeria – Wieczór Trzech Króli w inscenizacji Piotra Cieplaka. Premiera spektaklu odbyła się 4 grudnia 2021.

 • Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

  „To będzie spektakl o bogactwie, wielości odcieni, jakie słowo »miłość« może ze sobą nieść” – mówi Piotr Cieplak, który pracuje nad inscenizacją Wieczoru Trzech Króli.

 • Cykl AKTORZY/SENIORZY

  Teatr Narodowy jest partnerem internetowego projektu Leny Frankiewicz, filmowego cyklu, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego.

 • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

  Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

 • Przedstawienia Teatru Narodowego online

  Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

 • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

  Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

 • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

  Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci! Zapraszamy do odwiedzenia Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj