Aktualności

Repertuar październikowy

W bogatym październikowym repertuarze aż osiemnaście tytułów – zapraszamy do Teatru jesienią! Wśród propozycji: Gombrowiczowski Ślub→ w scenicznej interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa, Komediant→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika oraz Mizantrop→ Molière’a przygotowany przez Jana Englerta.

ZOBACZ REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW | AKTUALNE OFERTY PROMOCYJNE →

Na pierwszym planie: Grzegorz Małecki (Pijak), Danuta Stenka (Matka/Mania), Magdalena Warzecha (Biskup Pandulf), Mateusz Rusin (Henryk). Fot. Krzysztof Bieliński
Na pierwszym planie: Grzegorz Małecki (Pijak), Danuta Stenka (Matka/Mania), Magdalena Warzecha (Biskup Pandulf), Mateusz Rusin (Henryk) w Ślubie Witolda Gombrowicza w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa. Fot. Krzysztof Bieliński

• Sala Bogusławskiego

Zapraszamy na komedię o różnych odcieniach miłości – muzyczny Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie→ Shakespeare’a w reżyserii Piotra Cieplaka oraz na dramat o namiętnościach utopionych w polityce i bezlitosnych mechanizmach władzy – Schillerowską Marię Stuart→ przygotowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego.
Przedstawiamy Kordiana→ Słowackiego w reżyserii Jana Englerta, sceniczną opowieść o polskich drogach i alternatywach oraz opowiadający o rodzeniu się nowego porządku Gombrowiczowski Ślub→ w interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa.
Gramy Piknik pod Wiszącą Skałą→ wg Lindsay w realizacji Leny Frankiewicz, spektakl o dojrzewaniu, kobiecej wspólnocie i tajemnicach natury.
Pokazujemy dzieło Noblistki, sceniczną opowieść o naszej tożsamości i wielokulturowym dziedzictwie – Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary. 
Zapraszamy na muzyczną Alicji Krainę Czarów→ wg Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, historię o podróży do czasów dzieciństwa i rzeczywistości pełnej niespodzianek i paradoksów.


Zuzanna Saporznikow (Sara), Aleksandra Justa (Pani Bruscon), Hubert Łapacz (Ferruccio), Jerzy Radziwiłowicz (Bruscon). Fot. Marta Ankiersztejn
Zuzanna Saporznikow (Sara), Aleksandra Justa (Pani Bruscon), Hubert Łapacz (Ferruccio), Jerzy Radziwiłowicz (Bruscon) w Komediancie Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika. Fot. Marta Ankiersztejn

• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Przedstawiamy Ibsenowską Heddę Gabler→ w realizacji Kuby Kowalskiego, dramat o poszukiwaniu dróg ku wewnętrznej wolności oraz Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, gorzki traktat o absurdzie teatru.
Zapraszamy na spektakle w reżyserii Wojciecha Farugi – opowiadającą o świętości i opętaniu Matkę Joannę od Aniołów→ Iwaszkiewicza oraz badający etyczne podstawy naszej cywilizacji Dekalog→ Kieślowskiego i Piesiewicza.
W repertuarze Sceny przy Wierzbowej także dramaty najnowsze reżyserowane przez ich autorów – Skóra węża→ Artura Urbańskiego, historia kobiet związanych z legendą teatru, Bertoltem Brechtem oraz Baron Münchhausen dla dorosłych→ Macieja Wojtyszki, rzecz o poszukującym prawdy słynnym mistyfikatorze.Justyna Kowalska (Celimena), Edyta Olszówka (Elianta), Robert Jarociński (Akast). Fot. Marta Ankiersztejn
Justyna Kowalska (Celimena), Edyta Olszówka (Elianta), Robert Jarociński (Akast) w Mizantropie Molière’a w reżyserii Jana Englerta. Fot. Marta Ankiersztejn

• Scena Studio

W kameralnym wnętrzu Sceny Studio przedstawiamy przygotowanego przez Jana Englerta Molierowskiego Mizantropa→ z pytaniami o egoizm i empatię oraz o sens i znaczenie hipokryzji.
Gramy zrealizowany przez Annę Gryszkównę Śnieg→ Przybyszewskiego, dramat, w którym do głosu dochodzą podskórne ludzkie pragnienia i namiętności.
Zapraszamy na intymny dramat rodzinny i opowieść o cenie artystycznego spełnienia – Sonatę jesienną→ Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego oraz na najnowszy dramat brytyjski o dylematach, z którymi mierzą współcześni trzydziestolatkowie – Tchnienie→ Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego.
Dla dzieci i dorosłych gramy przygotowaną przez Annę Seniuk Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy, kolorową, pełną zwrotów akcji i metamorfoz historię słynnej psotnicy.

REPERTUAR | PAŹDZIERNIK 2023

ZOBACZ REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

Sala Bogusławskiego

Piknik pod Wiszącą Skałą→ 1 ND, godz. 19:00

Maria Stuart→ 4 ŚR, 5 CZ, godz. 19:00

Księgi Jakubowe→ 7 SO, 8 ND, 10 WT, godz. 19:00

Ostry dyżur poetycki→ 8 ND, godz. 12:00

Ślub→ 13 PT, 14 SO, 15 ND, godz. 18:30

Kordian→ 18 ŚR, 19 CZ, godz. 19:00

Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie→ 22 ND, godz. 16:00
24 WT, godz. 19:00

Alicji Kraina Czarów→ 27 PT, 28 SO, 29 ND, godz. 19:00

Scena przy Wierzbowej

Hedda Gabler→ 1 ND, godz. 16:00

Komediant→ 3 WT, 4 ŚR, godz. 19:30

Baron Münchhausem dla dorosłych→ 6 PT, 7 SO, 8 ND, godz. 19:30

Skóra węża→ 11 SR, 12 CZ, godz. 19:30

Matka Joanna od Aniołów→ 14 SO, 15 ND, godz. 16:00
17 WT, godz. 19:00

Dekalog→ 20 PT, godz. 19:00
21 SO, 22 ND, godz. 16:00

Scena Studio

Pchła Szachrajka→ 1 ND, godz. 12:00
14 SO, 15 ND, godz. 12:00

Śnieg→ 4 ŚR, 5 CZ, godz. 19:00

Tchnienie→ 7 SO, 8 ND, godz. 19:00

Sonata jesienna→ 10 WT, 11 ŚR, 12 CZ, godz. 19:00

Mizantrop→ 21 SO, 22 ND, godz. 19:30
28 SO, 29 ND, godz. 16:00

Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:

pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664


Kasy Teatru czynne w godzinach:

Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

 • SZTUKA ROZMOWY. Podcast Teatru Narodowego

  W drugim odcinku podcastu Teresa Drozda rozmawia z Beatą Ścibakówną i Justyną Kowalską. Narodowy na fali! Zapraszamy do słuchania!

 • ŚLUB – pożegnanie z tytułem

  13, 14 i 15 października zapraszamy na ostatnie przedstawienia Ślubu Witolda Gombrowicza w scenicznej interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa.

 • W próbach: OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO

  Małgorzata Bogajewska pracuje nad Opowieściami Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha. Premiera przedstawienia – 4 listopada na Scenie przy Wierzbowej. 

 • 11. Festiwal Kultury bez Barier

  11. Festiwal Kultury bez Barier – 5 października serdecznie zapraszamy na lekcję teatralną „Za kulisami” z tłumaczeniem na polski język migowy. 

 • Repertuar październik – listopad

  W listopadzie premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego von Horvátha. Wśród wielu jesiennych tytułów – Dekalog Kieślowskiego i Piesiewicza.

 • TEATR DLA SENIORÓW I STUDENTÓW

  Bilety dla seniorów i studentów w cenie od 30 do 50 zł – wiele propozycji w repertuarach październikowym i listopadowym.

 • Jubileusze dyrekcji Teatru Narodowego

  25 lat dyrekcji Krzysztofa Torończyka w odbudowanym Teatrze Narodowym. 20 lat dyrekcji artystycznej Jana Englerta. 

   

 • Wojciech Faruga z Nagrodą im. Konrada Swinarskiego

  Wojciech Faruga za reżyserię Dekalogu został uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego przyznawaną przez miesięcznik „Teatr”. Serdecznie gratulujemy!

 • Pokazy ŚLUBU w Jaunimo Teatras w Wilnie

  23 i 24 listopada w Jaunimo Teatras w Wilnie pokażemy Ślub Gombrowicza, ostatni spektakl zmarłego w 2018 roku litewskiego wizjonera teatru, Eimuntasa Nekrošiusa. 

 • Premiery sezonu 2023/2024

  Opowieści Lasku Wiedeńskiego, Czekając na Godota, Król Lear, Gra snów, a także Fredro, widowisko z okazji Roku Jubileuszowego Aleksandra Fredry. 

 • Vouchery do Teatru Narodowego

  Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

 • Program „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą”

  Zapraszamy uczniów warszawskich szkół na spektakle w Teatrze Narodowym w ramach programu „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą”. 

 • Podsumowanie sezonu 2022/2023

  Pięć premier, 396 przedstawień, 75 879 widzek i widzów. Dziękujemy za wspólne spotkania i artystyczne przeżycia! Zapraszamy w nowym sezonie! Przygotowaliśmy już repertuar jesienny.

 • „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” – finał projektu

  1 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Buty! Pokazy zwieńczyły 2. edycję projektu edukacyjnego „KLASA TN. Pierwszy dzwonek”. 

 • „Klasa TN. Drugi dzwonek” – finał projektu

  7 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Sceny marzeń! Pokazy zwieńczyły 2. edycję projektu „Klasa TN. Drugi dzwonek”. 

 • KOMEDIANT – recenzje po premierze

  Przedstawiamy wybór recenzji i opinii po premierze Komedianta Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika.

 • Gra przeciwieństw | premiera KOMEDIANTA

  Przewrotny dramat Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika. W roli tytułowej – Jerzy Radziwiłowicz, aktor, którego kreacje na teatralnej scenie możemy podziwiać od ponad pięćdziesięciu lat!

 • Tak to już zostanie. Rozmowa z Andrzejem Domalikiem

  „Teatr jest więzieniem, dość beznadziejnym, nie ma co liczyć na złagodzenie kary, tak to już zostanie” – mówi Andrzej Domalik. Pracuje nad Komediantem Bernharda.

 • KOMEDIANT | wideo zapowiedź

  Przed premierą – wideo zapowiedź! Premiera Komedianta Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika już 13 maja. W roli tytułowej – Jerzy Radziwiłowicz. 

 • 80. urodziny Jana Englerta

  Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, 11 maja obchodzi 80 urodziny! Z okazji jubileuszu życzymy nieustającej wiary w teatr!

 • 100. przedstawienie KORDIANA

  Kordian – dramat o trudnych polskich wyborach, polskim niebie i polskim piekle. 26 kwietnia spektakl zagramy po raz setny! Z tej okazji przedstawiamy fotorelację zza kulis. 

 • Jan Frycz – 45-lecie pracy artystycznej

  Jan Frycz obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych aktorskich wyzwań i artystycznych spełnień!

 • Gustaw Holoubek | Wielka Improwizacja

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przedstawiamy Wielką Improwizację w jego wykonaniu. Nagranie pochodzi z premiery Dziadów w reżyserii Kazimierza Dejmka.
 • Jan Englert wspomina Gustawa Holoubka

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka Jan Englert wspomina wybitnego aktora – „Gustaw Holoubek jest autorytetem, punktem odniesienia”.  

 • Gustaw Holoubek w Teatrze Narodowym

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przypominamy ten rozdział jego bogatej biografii artystycznej, który wiązał się z pracą w Teatrze Narodowym. 

 • Żegnamy Macieja Prusa

  Z wielkim smutkiem żegnamy Macieja Prusa, jednego z najwybitniejszych twórców polskiego teatru. Artysta zmarł 9 kwietnia w wieku 85 lat.

 • 70. urodziny Sławomiry Łozińskiej!

  8 kwietnia Sławomira Łozińska obchodzi 70. urodziny! W tym roku przypada również 50. rocznica debiutu wybitnej aktorki w Teatrze Narodowym. Życzymy kolejnych wspaniałych ról!

 • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

  Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

 • ALICJI KRAINA CZARÓW – recenzje

  „Wielka imaginacja. Wielka fantazja. Wielka wyobraźnia”, „piękny spektakl” – recenzje po premierze Alicji Krainy Czarów wg Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha. 

 • Na wyspach pamięci. Rozmowa ze Sławomirem Narlochem

  „To opowieść o pamięci i fascynującej rzeczywistości pełnej zagadek i paradoksów. Tu i teraz – dziś jest czas na Alicji Krainę Czarów” – mówi Sławomir Narloch, reżyser spektaklu. 

 • MUZYKA TO CZAS

  Przedstawiamy muzyczną zapowiedź Alicji Krainy Czarów! W roli Szalonego Kapelusznika – Paweł Paprocki. 

 • Wskazówki zegara | premiera ALICJI...

  Czy można pamiętać do przodu? Odwrócić czas? Zatrzymać wspomnienia? Alicji Kraina Czarów wg Lewisa Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha.

 • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

  Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji w Teatrze Narodowym.

 • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

  Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

 • MIZANTROP – recenzje po premierze

  Po premierze Mizantropa Molière’a w reżyserii Jana Englerta – przedstawiamy wybór recenzji. 

 • Niejednoznaczność | Molière w Narodowym

  Pytania o nasz stosunek do świata i postawę wobec innych, o egoizm i empatię – premiera Mizantropa Molière’a odbyła się 10 grudnia na scenie Studio. 

 • Szlachetność i profity. Rozmowa z Janem Englertem

  „Rozkrok między szlachetnością a interesownością, pychą a skromnością – to jest najciekawsze” – mówi Jan Englert, reżyser Mizantropa

 • KSIĘGI JAKUBOWE – wybór recenzji

  Przedstawiamy fragmenty recenzji, które ukazały się po premierze Ksiąg Jakubowych Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary.

 • My z nich | rozmowa z Michałem Zadarą

  „My, współcześni Polacy, jesteśmy spadkobiercami bardzo różnych tradycji, narodowości, praktyk” – mówi Michał Zadara, reżyser Ksiąg Jakubowych.

 • Dziedzictwo | premiera KSIĄG JAKUBOWYCH

  Nasi przodkowie, tożsamość i przyszłość – Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary.

 • DEKALOG – recenzje po premierze

  Przedstawiamy wybór recenzji po premierze Dekalogu Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.  

 • Rozmowa z Wojciechem Farugą o DEKALOGU

  „Wydaje mi się, że rozważania: co jest dobre, co złe, co trzeba, a czego nie wolno, są teraz, kiedy ten świat po raz kolejny nam się wymknął, wyjątkowo ważne” – mówi reżyser Dekalogu.

 • Po pierwsze człowiek | premiera DEKALOGU

  Wojciech Faruga sięgnął po ikoniczne dzieło polskiego filmu, przemyślane na nowo po ponad trzech dekadach. 

 • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

  Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

 • Solidarni z Ukrainą | Солідарні з Україною

  Zespół Teatru Narodowego solidaryzuje się z Ukraińcami, walczącymi o niepodległość swojej ojczyzny. 

 • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

  Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

 • DEJMEK Raszewskiej z nagrodą PTBT!

  Wydana przez Teatr Narodowy książka Dejmek Magdaleny Raszewskiej otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. 

 • Cykl AKTORZY/SENIORZY

  Teatr Narodowy jest partnerem internetowego projektu Leny Frankiewicz, filmowego cyklu, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego.

 • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

  Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

 • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

  Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

 • Przedstawienia Teatru Narodowego online

  Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

 • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

  Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci! Zapraszamy do odwiedzenia Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj