Aktualności

Repertuar kwiecień – maj

W kwietniu na Scenie przy Wierzbowej premiera Gry snów→ Strindberga w reżyserii Sławomira Narlocha. Ponadto wśród wielu propozycji – Szekspirowski Wieczór Trzech Króli→ w inscenizacji Piotra Cieplaka, Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej oraz Sonata jesienna→ Bergmana, realizacja Grzegorza .

Aktualizacja: Uprzejmie informujemy o zmianie w repertuarze kwietniowym. W dniach 27 i 28 kwietnia w miejsce spektaklu Kordian zostaje wprowadzony spektakl Fredro. Rok Jubileuszowy.

ZOBACZ REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW →

Wiktoria Gorodeckaja (Oliwia). Fot. Krzysztof Bieliński
Wiktoria Gorodeckaja (Oliwia) w Wieczorze Trzech Króli albo Co chcecie Williama Shakespearea w reżyserii Piotra Cieplaka. Fot. Krzysztof Bieliński

• Sala Bogusławskiego

Na dużej scenie Teatru przedstawiamy wielki traktat o naturze ludzkiej – Króla Leara→ Shakespearea w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego, z Janem Englertem w roli tytułowej.

W repertuarze również widowisko Fredro. Rok Jubileuszowy→ w reżyserii Jana Englerta, ukazujące mniej znane strony słynnego komediopisarza oraz refleksję nad jego twórczością.

Zapraszamy na Mickiewiczowskie Dziady→, opowieść o wspólnocie i jednostce w wymiarze egzystencjalnym i narodowym w scenicznej interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa oraz na dramat trudnych polskich wyborów – Kordiana→ Słowackiego w reżyserii Jana Englerta.

Przedstawiamy wielki dramat polityczny o ludzkich namiętnościach wplecionych w bezwzględną machinę Historii – Marię Stuart→ Schillera w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego. Gramy czytane dziś na całym świecie dzieło polskiej noblistki – podejmujące tematy naszego wielokulturowego dziedzictwa Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w scenicznej interpretacji Michała Zadary. 

W repertuarze także spektakle muzyczne: Alicji Kraina Czarów→ wg Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, z kompozycjami Jakuba Gawlika – fascynująca, pełna zagadek teatralna podróż po świecie dzieciństwa i zakamarkach pamięci, odsłaniający wiele oblicz miłości Szekspirowski Wieczór Trzech Króli→ w reżyserii Piotra Cieplaka, z muzyką Jana Duszyńskiego oraz operetka wszech czasów – Zemsta nietoperza→ Straussa w inscenizacji Michała Zadary, pod kierownictwem muzycznym Justyny Skoczek. 

W maju zapraszamy na Ostry dyżur poetycki→, cykliczne spotkania z poezją, których pomysłodawczynią i autorką scenariusza jest Krystyna Gucewicz. 

Michalina Łabacz (Marianna), Mateusz Kmiecik (Ferdynand / Konferansjer). Fot. Marta Ankiersztejn
Michalina Łabacz (Marianna), Mateusz Kmiecik (Ferdynand / Konferansjer) w Opowieściach Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Fot. Marta Ankiersztejn


• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

13 kwietnia zapraszamy na przygotowywaną przez Sławomira Narlocha premierę Gry snów→, wizyjnego dramatu Augusta Strindberga, w którym nadzieja przeplata się z cierpieniem, smutek ze śmiesznością, a pogoń ku szczęściu wydaje się snem bez końca. 

Przedstawiamy sztukę von Horvátha o drobnomieszczańskiej mentalności i świecie w momencie przesilenia – Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej oraz dramat o sztuce teatru, zgorzknieniu i pułapkach egzystencji – Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej.

Zapraszamy na realizacje Wojciecha Farugi –Dekalog→ wg słynnych scenariuszy filmowych Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza oraz na opowiadającą o świętości i grzechu Matkę Joannę od Aniołów→ Iwaszkiewicza.

Przedstawiamy historię wojennej miłości i wojennej traumy – Jak być kochaną→ Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz oraz Barona Münchhasena dla dorosłych→ autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki, historię słynnego XVIII-wiecznego mistyfikatora i fantasty. 



Danuta Stenka (Charlotta), Jan Englert (Wiktor), Zuzanna Saporznikow (Ewa). Fot. Krzysztof Bieliński
Danuta Stenka (Charlotta), Jan Englert (Wiktor), Zuzanna Saporznikow (Ewa) w Sonacie jesiennej Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewski. Fot. Krzysztof Bieliński

• Scena Studio

W kameralnym wnętrzu Scney Studio gramy dramat o absurdzie życia i daremnych ludzkich nadziejach – Czekając na Godota→ Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.  

W repertuarze także Molierowski Mizantrop→ w realizacji Jana Englerta, opowieść o egoizmie i empatii, o sensie i znaczeniu hipokryzji. 

Przedstawiamy wyreżyserowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego Sonatę jesienną Bergmana, opowieść o pragnieniu miłości i akceptacji oraz o cenie, jaką przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie oraz przygotowanych przez Artura Urbańskiego Twórców obrazów→ Enquista, historię szwedzkich twóców, w tym literackiej noblistki Selmy Lagerlöf.

W repertuarze również dramat najnowszy – opowieść o młodych ludziach stojących przed pierwszymi ważnymi życiowymi wyborami – Tchnienie→ Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego.

Dzieci i opiekunów zapraszamy na radosną, pełną psot i scenicznych metamorfoz Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy w realizacji Anny Seniuk, do muzyki Macieja Małeckiego. 

 
Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664


Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

  • Repertuar kwiecień – maj

    Zapraszamy na premierę Gry snów Strindberga. Ponadto wśród propozycji – Wieczór Trzech Króli oraz Opowieści Lasku Wiedeńskiego.

  • Repertuar czerwcowy

    Zapraszamy na premierę Feblika. Ponadto wśród wielu czerwcowych tytułów Księgi Jakubowe, Skóra węża oraz Tchnienie

  • W próbach: FEBLIK

    Trwają próby do ostatniej premiery sezonu 2023/2024 – Feblika Małgorzaty Maciejewskiej w reżyserii Leny Frankiewicz! Premiera 14 czerwca na Scenie Studio.

  • Dojazd do Teatru | 26 kwietnia – 1 maja

    Uprzejmie informujemy, że w okresie od 26 kwietnia do 1 maja 2024 roku wystąpią utrudnienia w dojeździe i parkowaniu w okolicach Teatru Narodowego.

  • TEATR DLA SENIORÓW I STUDENTÓW

    Bilety promocyjne dla seniorów i studentów w cenie od 30 do 50 zł – wiele propozycji do końca sezonu. 

  • Maryla Zielińska laureatką Nagrody PTBT!

    Maryla Zielińska laureatką Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych za To. Biografię Jerzego Grzegorzewskiego, książkę wydaną przez Teatr Narodowy. Serdecznie gratulujemy! 

  • Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim

    Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim dostępna w naszej księgani internetowej. Przedstawiamy dźwiekowy zapis spotkania poświęconego wydawnictwu.

  • Jerzy Radziwiłowicz z Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

    Jerzy Radziwiłowicz został uhonorowany Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za kreacje aktorskie na deskach Teatru Narodowego. Serdecznie gratulujemy!

  • KLASA TN – 3. edycja projektu edukacyjnego

    Spotkania z młodymi ludźmi sprawiają nam mnóstwo radości! Już po raz trzeci zgłębiamy tajniki teatru z uczennicami i uczniami warszawskich szkół.

     

  • Skaliste wybrzeża | premiera GRY SNÓW

    Moralitetowa wędrówka przez życie, rozpoznanie dzisiejszego losu – premiera Gry snów Strindberga w reżyserii Sławomira Narlocha odbyła się 13 kwietnia.

  • PODRÓŻ | rozmowa ze Sławomirem Narlochem

    „Podążając za everymanem, chcemy odnaleźć sensy tej nieprzewidywalnej moralitetowej wędrówki” – mówi Sławomir Narloch, reżyser Gry snów. 

  • FREDRO na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

    Fredrę. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta pokażemy 18 i 19 kwietnia na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

  • SONATA JESIENNA – 100 przedstawienie!

    Sonatę jesienną Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego 7 kwietnia pokazaliśmy po raz setny.

  • Międzynarodowy Dzień Teatru 2024

    Wspólne święto! Ludziom teatru życzymy udanej pracy zespołowej, która będzie przynosiła doskonałe artystyczne efekty, a widzom – inspirujących teatralnych przeżyć!

  • KRÓL LEAR – wybór recenzji po premierze

    Recenzenci i teatralni blogerzy dzielą się opiniami po premierze Króla Leara Shakespeare’a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

  • Ewa Wiśniewska – 60 lat na scenie!

    Ewa Wiśniewska obchodzi jubileusz 60-lecia pracy artystycznej. Wybitna aktorka została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Gratulujemy!

  • DUSZYCZKA – wspomnienie

    30 stycznia 2024 minęło 20 lat od premiery Duszyczki Różewicza w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmowego zapisu wspomnień!

  • Vouchery do Teatru Narodowego

    Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

  • SZTUKA ROZMOWY. Podcast Teatru Narodowego

    Jak buduje się artystyczne relacje? Rozmowy z aktorkami i aktorami Teatru Narodowego. Zapraszamy do słuchania!

  • Recenzje po premierze CZEKAJĄC NA GODOTA

    Recenzenci i teatralni blogerzy dzielą się opiniami o spektaklu Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.

  • CZEKAJĄC NA GODOTA – zwiastun

    Zwiastun Czekając na Godota Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka. Premiera spektaklu odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio.

  • Heroizm trwania | premiera CZEKAJĄC NA GODOTA

    Trwanie – uparte i heroiczne. Premiera Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio. 

  • Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

    „Wszystko, co człowiek może zrobić – złorzecząc, przeklinając, wściekając się, to jednak… czekać” – mówi Piotr Cieplak o pracy nad Czekając na Godota Becketta. 

  • PCHŁA SZACHRAJKA – 10 lat od premiery!

    6 grudnia 2023 mija 10 lat od premiery Pchły Szachrajki Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk! Zapraszamy do obejrzenia materiału o tym wyjątkowym, łobuzerskim spektaklu.


  • FREDRO. ROK JUBILEUSZOWY – recenzje

    „Niezwykły spektakl, pozornie utrzymany w konwencji próby, stał się zatrzymanym w czasie sądem nad dziełem wybitnego komediopisarza” – recenzje po premierze Fredry w reż. Jana Englerta. 

  • Stawiany na pomnikach i przed sądem

    Fredro. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta – premiera odbyła się 1 grudnia. W roku 2023 świętowaliśmy 230 rocznicę urodzin komediopisarza.

  • Eimuntas Nekrošius – piąta rocznica śmierci

    20 listopada 2023 roku minęła piąta rocznica śmierci Eimuntasa Nekrošiusa – jednego z najwybitniejszych europejskich twórców teatralnych ostatniego półwiecza.

  • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO – recenzje

    „Znakomity spektakl”, „cały zespół aktorski gra koncertowo” – przedstawiamy recenzje i opinie krytyków oraz teatralnych blogerów o Opowieściach Lasku Wiedeńskiego.

  • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO | zwiastun

    Premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej odbyła się 4 listopada na Scenie przy Wierzbowej.

  • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO | premiera

    Cywilizacja na krawędzi, w kryzysie wartości – świat, który nie chce pomyśleć. Dramat von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. 

  • Martyna Kander nagrodzona za scenografię do ALICJI...

    Martyna Kander otrzymała trzecią nagrodę w Ogólnopolskim Plebiscycie Musicalowych Premier Sezonu 2022/2023 za scenografię do spektaklu Alicji Kraina Czarów

  • Jubileusze dyrekcji Teatru Narodowego

    Jubileusze – 25 lat dyrekcji Krzysztofa Torończyka w odbudowanym Teatrze Narodowym, 20 lat dyrekcji artystycznej Jana Englerta. 

     

  • Wojciech Faruga z Nagrodą im. Konrada Swinarskiego

    Wojciech Faruga za reżyserię Dekalogu został uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego przyznawaną przez miesięcznik „Teatr”. Serdecznie gratulujemy!

  • 80. urodziny Jana Englerta

    Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, 11 maja obchodzi 80 urodziny! Z okazji jubileuszu życzymy nieustającej wiary w teatr!

  • 100. przedstawienie KORDIANA

    Kordian – dramat o trudnych polskich wyborach, polskim niebie i polskim piekle. 26 kwietnia 2023 roku spektakl zagraliśmy po raz setny! Z tej okazji przedstawiamy fotorelację zza kulis. 

  • Jan Frycz – 45-lecie pracy artystycznej

    Jan Frycz obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych aktorskich wyzwań i artystycznych spełnień!

  • Gustaw Holoubek | Wielka Improwizacja

    W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przedstawiamy Wielką Improwizację w jego wykonaniu. Nagranie pochodzi z premiery Dziadów w reżyserii Kazimierza Dejmka.




  • Jan Englert wspomina Gustawa Holoubka

    W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka Jan Englert wspomina wybitnego aktora – „Gustaw Holoubek jest autorytetem, punktem odniesienia”.  

  • Gustaw Holoubek w Teatrze Narodowym

    W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przypominamy ten rozdział jego bogatej biografii artystycznej, który wiązał się z pracą w Teatrze Narodowym. 

  • 70. urodziny Sławomiry Łozińskiej!

    8 kwietnia Sławomira Łozińska obchodzi 70. urodziny! W tym roku przypada również 50. rocznica debiutu wybitnej aktorki w Teatrze Narodowym. Życzymy kolejnych wspaniałych ról!

  • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

    Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

  • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

    Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji w Teatrze Narodowym.

  • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

    Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

  • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

    Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

  • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

    Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

  • Przedstawienia Teatru Narodowego online

    Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj