Aktualności
Repertuar grudzień – luty
27/11/2023
Zimowe premiery w Narodowym: w grudniu – Fredro. Rok Jubileuszowy→ w reżyserii Jana Englerta oraz Czekając na Godota→ Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka, w lutym – Szekspirowski Król Lear→ w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego, z Janem Englertem w roli tytułowej. Ponadto wśród wielu propozycji trzymiesięcznego repertuaru – muzyczny spektakl Alicji Kraina Czarów→ wg Carrolla przygotowany przez Sławomira Narlocha oraz Komediant→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika.
ZOBACZ REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →
COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW →

Scena zbiorowa w Alicji Krainie Czarów wg Lewisa Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha. Fot. Marta Ankiersztejn
• Sala Bogusławskiego
W grudniu na zakończenie Roku Jubileuszowego Aleksandra Fredry zapraszamy na widowisko Fredro. Rok Jubileuszowy→ w reżyserii Jana Englerta, ukazujące mniej znane strony słynnego komediopisarza oraz refleksję nad jego twórczością. W lutym premiera wielkiego traktatu o naturze ludzkiej – Szekspirowskiego Króla Leara→ w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego, z Janem Englertem w roli tytułowej.
Przedstawiamy opowieść o jednostce i narodzie, duchowości i wspólnocie – Mickiewiczowskie Dziady→ w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa oraz dramat trudnych polskich wyborów –Kordiana→ Słowackiego w inscenizacji Jana Englerta. Gramy epickie, czytane dziś na całym świecie dzieło polskiej noblistki – Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w realizacji Michała Zadary.
Zapraszamy na wielki dramat polityczny o ludzkich namiętnościach wplecionych w bezwzględną machinę Historii – Marię Stuart→ Schillera w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego oraz na teatralną adaptację powieści Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz – opowiadający o dojrzewaniu w postkolonialnej rzeczywistości Piknik pod Wiszącą Skałą→.
W repertuarze także spektakle muzyczne: Alicji Kraina Czarów→ wg Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, z kompozycjami Jakuba Gawlika – fascynująca, pełna zagadek teatralna podróż po świecie dzieciństwa i zakamarkach pamięci, odsłaniający wiele oblicz miłości Szekspirowski Wieczór Trzech Króli→ w reżyserii Piotra Cieplaka, z muzyką Jana Duszyńskiego oraz operetka wszech czasów Zemsta nietoperza→ Straussa w inscenizacji Michała Zadary, pod kierownictwem muzycznym Justyny Skoczek.
Zuzanna Saporznikow (Sara), Aleksandra Justa (Pani Bruscon), Hubert Łapacz (Ferruccio), Jerzy Radziwiłowicz (Bruscon) w Komediancie Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika. Fot. Marta Ankiersztejn
• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
Przedstawiamy sztukę von Horvátha o świecie w momencie przesilenia i drobnomieszczańskiej mentalności – Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej oraz dramat o sztuce teatru, zgorzknieniu i pułapkach egzystencji – Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej.
Gramy przygotowaną przez Kubę Kowalskiego Ibsenowską Heddę Gabler→, rzecz o poszukiwaniu wolności i piękna w świecie mieszczańskich konwenansów.
Zapraszamy na realizacje Wojciecha Farugi –Dekalog→ wg słynnych scenariuszy filmowych Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza oraz na opowiadającą o świętości i grzechu Matkę Joannę od Aniołów→ Iwaszkiewicza.
Przedstawiamy historię wojennej miłości i wojennej traumy – Jak być kochaną→ Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz.
Gramy Barona Münchhasena dla dorosłych→ autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki, historię XVIII-wiecznego mistyfikatora i fantasty oraz Skórę węża→ napisaną i zrealizowaną przez Artura Urbańskiego, rzecz o kobietach związanych z legendą teatru, Bertoltem Brechtem.
Grzegorz Małecki (Alcest), Justyna Kowalska (Celimena) w Mizantropie Molière’a w reżyserii Jana Englerta. Fot. Marta Ankiersztejn
• Scena Studio
W grudniu zapraszamy na premierę klasycznego dramatu o absurdzie życia i daremnych ludzkich nadziejach. Czekając na Godota→ Becketta reżyseruje Piotr Cieplak.
W repertuarze Molierowski Mizantrop→ w realizacji Jana Englerta, opowieść o egoizmie i empatii, o sensie i znaczeniu hipokryzji.
Przedstawiamy przygotowany przez Annę Gryszkównę Śnieg→, młodopolski dramat Przybyszewskiego podejmujący tematy ludzkiej tęsknoty i uwikłania w namiętności.
Gramy wyreżyserowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego Sonatę jesienną→ Bergmana, opowieść o pragnieniu miłości i akceptacji oraz o cenie, jaką przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie.
W repertuarze również dramat najnowszy – opowieść o młodych ludziach stojących przed pierwszymi ważnymi życiowymi wyborami –Tchnienie→ Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego.
Dla dzieci i opiekunów przedstawiamy radosną, pełną psot i scenicznych metamorfoz Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy w realizacji Anny Seniuk, do muzyki Macieja Małeckiego.
Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 604, 22 69 20 664
Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00
Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem
Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl
Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl
Repertuar może ulec zmianie.