Aktualności

Repertuar majowy

W maju zapraszamy na dwadzieścia tytułów! Wśród nich: w Sali Bogusławskiego – Szekspirowski Król Lear→ w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, na Scenie przy Wierzbowej – Matka Joanna od Aniołów→ Iwaszkiewicza, realizacja Wojciecha Farugi, a na Scenie Studio – Molierowski Mizantrop→ przygotowany przez Jana Englerta.

ZOBACZ REPERTUAR MAJOWY W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW →

Jan Englert (Lear, król Brytanii), Ireneusz Czop (Hrabia Kent). Fot. Marta Ankiersztejn
Jan Englert (Lear, król Brytanii), Ireneusz Czop (Hrabia Kent) w Królu Learze Williama Shakespeare’a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Fot. Marta Ankiersztejn

• Sala Bogusławskiego

Zapraszamy na Króla Leara→, pewnie jedno z najodważniejszych badań, jakiemu Shakespeare poddał naturę ludzką. Przedstawienie z Janem Englertem w roli tytułowej wyreżyserował Grzegorz Wiśniewski. W repertuarze również komedia Startfordczyka o wielu odcieniach miłości – Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie→ w inscenizacji Piotra Cieplaka.

Przedstawiamy Marię Stuart→ Schillera, opowieść o władzy i namiętnościach, realizację Grzegorza Wiśniewskiego oraz przygotowanego przez Jana Englerta Kordiana→ Słowackiego, dramat podejmujący temat trudnych polskich wyborów.

Zapraszamy na operetkę wszech czasów – Zemstę nietoperza→ Straussa w reżyserii Michała Zadary oraz na muzyczny spektakl Alicji Kraina Czarów→ w inscenizacji Sławomira Narlocha, podróż po fascynującym Carrollowskim świecie i zakamarkach pamięci.

W repertuarze także dzieło polskiej literackiej noblistki, opowieść o naszym kulturowym i religijnym dziedzictwie – Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w scenicznej interpretacji Michała Zadary.

 

Małgorzata Majerska (Zakonnica), Malwina Laska-Eichmann (Zakonnica), Małgorzata Kożuchowska (Joanna), Anna Bieżyńska (Zakonnica), Aleksandra Baj (Zakonnica). Fot. Magda Hueckel
Małgorzata Majerska (Zakonnica), Malwina Laska-Eichmann (Zakonnica), Małgorzata Kożuchowska (Joanna), Anna Bieżyńska (Zakonnica), Aleksandra Baj (Zakonnica) w Matce Joannie od Aniołów Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Magda Hueckel

• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Przedstawiamy spektakle na podstawie tekstów polskich autorów: Jak być kochaną→ Brandysa w reżyserii Leny Frankiewicz, historię wojennej traumy i wojennej miłości, spektakle w reżyserii Wojciecha Farugi – opowiadający o podstawach naszej cywilizacji Dekalog→ Kieślowskiego i Piesiewicza oraz podejmującą tematy świętości i opętania Matkę Joannę od Aniołów→ Iwaszkiewicza, a także dramat najnowszy – historię słynnego mistyfikatora i fantasty – Barona Münchhausena dla dorosłych→ autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki.

Gramy Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, traktat o teatrze, który jest jednocześnie przejmującą opowieścią o życiowych rozczarowaniach i zgorzknieniu.

Zapraszamy na wizyjny, opowiadający o ludzkiej pogoni za szczęściam dramat Strindberga – Grę snów→ w realizacji Sławomira Narlocha oraz na przygotowane przez Małgorzatę Bogajewską Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ von Horvátha, obraz społeczeństwa, w którym rodzi się faszym i świata zmierzającego ku upadkowi.

 

Justyna Kowalska (Celimena), Grzegorz Małecki (Alcest). Fot. Marta Ankiersztejn
Justyna Kowalska (Celimena), Grzegorz Małecki (Alcest) w Mizantropie Molière’a w reżyserii Jana Englerta. Fot. Marta Ankiersztejn

• Scena Studio

W kameralnym wnętrzu Sceny Studio przedstawiamy ponadczasową opowieść o mizantropii, empatii i hipokryzji – Molierowskiego Mizantropa→ w reżyserii Jana Englerta oraz klasykę dwudziestowiecznego dramatu – Czekając na Godota→ Becketta w realizacji Piotra Cieplaka.

W repertuarze również sztuki mierzące się z tematem kosztów, jakie trzeba zapłacić za artystyczne spełnienie – Twórcy obrazów→ Enquista w realizacji Artura Urbańskiego, opowieść o szwedzkich twórcach, w tym o literackiej noblistce Selmie Lagerlöf oraz intymny dramat rodzinny – Sonata jesienna→ Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Przedstawiamy dramat najnowszy – przygotowane przez Grzegorza Małeckiego Tchnienie→ Macmillana o młodych ludziach, którzy żyjąc w zglobalizowanym świecie, podejmują pierwsze ważne życiowe decyzje.

Dla dzieci i opiekunów przedstawiamy teatralną opowieść pełną metamorfoz i kolorów – Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk.


Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664


Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

 • Repertuar kwiecień – maj

  Zapraszamy na premierę Gry snów Strindberga. Ponadto wśród propozycji – Wieczór Trzech Króli oraz Opowieści Lasku Wiedeńskiego.

 • Repertuar czerwcowy

  Zapraszamy na premierę Feblika. Ponadto wśród wielu czerwcowych tytułów Księgi Jakubowe, Skóra węża oraz Tchnienie

 • TEATR DLA SENIORÓW I STUDENTÓW

  Bilety promocyjne dla seniorów i studentów w cenie od 30 do 50 zł – wiele propozycji do końca sezonu. 

 • Maryla Zielińska laureatką Nagrody PTBT!

  Maryla Zielińska laureatką Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych za To. Biografię Jerzego Grzegorzewskiego, książkę wydaną przez Teatr Narodowy. Serdecznie gratulujemy! 

 • Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim

  Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim dostępna w naszej księgani internetowej. Przedstawiamy dźwiekowy zapis spotkania poświęconego wydawnictwu.

 • Jerzy Radziwiłowicz z Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

  Jerzy Radziwiłowicz został uhonorowany Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za kreacje aktorskie na deskach Teatru Narodowego. Serdecznie gratulujemy!

 • KLASA TN – 3. edycja projektu edukacyjnego

  Spotkania z młodymi ludźmi sprawiają nam mnóstwo radości! Już po raz trzeci zgłębiamy tajniki teatru z uczennicami i uczniami warszawskich szkół.

   

 • Skaliste wybrzeża | premiera GRY SNÓW

  Moralitetowa wędrówka przez życie, rozpoznanie dzisiejszego losu – premiera Gry snów Strindberga w reżyserii Sławomira Narlocha odbyła się 13 kwietnia.

 • PODRÓŻ | rozmowa ze Sławomirem Narlochem

  „Podążając za everymanem, chcemy odnaleźć sensy tej nieprzewidywalnej moralitetowej wędrówki” – mówi Sławomir Narloch, reżyser Gry snów. 

 • FREDRO na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

  Fredrę. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta pokażemy 18 i 19 kwietnia na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

 • SONATA JESIENNA – 100 przedstawienie!

  Sonatę jesienną Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego 7 kwietnia pokazaliśmy po raz setny.

 • Międzynarodowy Dzień Teatru 2024

  Wspólne święto! Ludziom teatru życzymy udanej pracy zespołowej, która będzie przynosiła doskonałe artystyczne efekty, a widzom – inspirujących teatralnych przeżyć!

 • KRÓL LEAR – wybór recenzji po premierze

  Recenzenci i teatralni blogerzy dzielą się opiniami po premierze Króla Leara Shakespeare’a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

 • Ewa Wiśniewska – 60 lat na scenie!

  Ewa Wiśniewska obchodzi jubileusz 60-lecia pracy artystycznej. Wybitna aktorka została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Gratulujemy!

 • DUSZYCZKA – wspomnienie

  30 stycznia 2024 minęło 20 lat od premiery Duszyczki Różewicza w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmowego zapisu wspomnień!

 • Vouchery do Teatru Narodowego

  Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

 • SZTUKA ROZMOWY. Podcast Teatru Narodowego

  Jak buduje się artystyczne relacje? Rozmowy z aktorkami i aktorami Teatru Narodowego. Zapraszamy do słuchania!

 • Recenzje po premierze CZEKAJĄC NA GODOTA

  Recenzenci i teatralni blogerzy dzielą się opiniami o spektaklu Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.

 • CZEKAJĄC NA GODOTA – zwiastun

  Zwiastun Czekając na Godota Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka. Premiera spektaklu odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio.

 • Heroizm trwania | premiera CZEKAJĄC NA GODOTA

  Trwanie – uparte i heroiczne. Premiera Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio. 

 • Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

  „Wszystko, co człowiek może zrobić – złorzecząc, przeklinając, wściekając się, to jednak… czekać” – mówi Piotr Cieplak o pracy nad Czekając na Godota Becketta. 

 • PCHŁA SZACHRAJKA – 10 lat od premiery!

  6 grudnia 2023 mija 10 lat od premiery Pchły Szachrajki Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk! Zapraszamy do obejrzenia materiału o tym wyjątkowym, łobuzerskim spektaklu.


 • FREDRO. ROK JUBILEUSZOWY – recenzje

  „Niezwykły spektakl, pozornie utrzymany w konwencji próby, stał się zatrzymanym w czasie sądem nad dziełem wybitnego komediopisarza” – recenzje po premierze Fredry w reż. Jana Englerta. 

 • Stawiany na pomnikach i przed sądem

  Fredro. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta – premiera odbyła się 1 grudnia. W roku 2023 świętowaliśmy 230 rocznicę urodzin komediopisarza.

 • Eimuntas Nekrošius – piąta rocznica śmierci

  20 listopada 2023 roku minęła piąta rocznica śmierci Eimuntasa Nekrošiusa – jednego z najwybitniejszych europejskich twórców teatralnych ostatniego półwiecza.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO – recenzje

  „Znakomity spektakl”, „cały zespół aktorski gra koncertowo” – przedstawiamy recenzje i opinie krytyków oraz teatralnych blogerów o Opowieściach Lasku Wiedeńskiego.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO | zwiastun

  Premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej odbyła się 4 listopada na Scenie przy Wierzbowej.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO | premiera

  Cywilizacja na krawędzi, w kryzysie wartości – świat, który nie chce pomyśleć. Dramat von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. 

 • Martyna Kander nagrodzona za scenografię do ALICJI...

  Martyna Kander otrzymała trzecią nagrodę w Ogólnopolskim Plebiscycie Musicalowych Premier Sezonu 2022/2023 za scenografię do spektaklu Alicji Kraina Czarów

 • Jubileusze dyrekcji Teatru Narodowego

  Jubileusze – 25 lat dyrekcji Krzysztofa Torończyka w odbudowanym Teatrze Narodowym, 20 lat dyrekcji artystycznej Jana Englerta. 

   

 • Wojciech Faruga z Nagrodą im. Konrada Swinarskiego

  Wojciech Faruga za reżyserię Dekalogu został uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego przyznawaną przez miesięcznik „Teatr”. Serdecznie gratulujemy!

 • 80. urodziny Jana Englerta

  Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, 11 maja obchodzi 80 urodziny! Z okazji jubileuszu życzymy nieustającej wiary w teatr!

 • 100. przedstawienie KORDIANA

  Kordian – dramat o trudnych polskich wyborach, polskim niebie i polskim piekle. 26 kwietnia 2023 roku spektakl zagraliśmy po raz setny! Z tej okazji przedstawiamy fotorelację zza kulis. 

 • Jan Frycz – 45-lecie pracy artystycznej

  Jan Frycz obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych aktorskich wyzwań i artystycznych spełnień!

 • Gustaw Holoubek | Wielka Improwizacja

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przedstawiamy Wielką Improwizację w jego wykonaniu. Nagranie pochodzi z premiery Dziadów w reżyserii Kazimierza Dejmka.
 • Jan Englert wspomina Gustawa Holoubka

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka Jan Englert wspomina wybitnego aktora – „Gustaw Holoubek jest autorytetem, punktem odniesienia”.  

 • Gustaw Holoubek w Teatrze Narodowym

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przypominamy ten rozdział jego bogatej biografii artystycznej, który wiązał się z pracą w Teatrze Narodowym. 

 • 70. urodziny Sławomiry Łozińskiej!

  8 kwietnia Sławomira Łozińska obchodzi 70. urodziny! W tym roku przypada również 50. rocznica debiutu wybitnej aktorki w Teatrze Narodowym. Życzymy kolejnych wspaniałych ról!

 • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

  Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

 • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

  Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji w Teatrze Narodowym.

 • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

  Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

 • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

  Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

 • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

  Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

 • Przedstawienia Teatru Narodowego online

  Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj