Aktualności

Repertuar wrześniowy

W miesiącu otwierającym sezon 2024/2025: Król Lear→ Shakespeare’a w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego, Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, Molierowski Mizantrop→ w realizacji Jana Englerta i wiele innych tytułów. Zapraszamy jesienią do Teatru!

ZOBACZ REPERTUAR WRZEŚNIOWY W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW →

Dominika Kluźniak (Kordelia / Błazen), Ireneusz Czop (Hrabia Kent), Jan Englert (Lear, król Brytanii). Fot. Marta Ankiersztejn
Dominika Kluźniak (Kordelia / Błazen), Ireneusz Czop (Hrabia Kent), Jan Englert (Lear, król Brytanii) w Królu Learze Williama Shakespeare’a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Fot. Marta Ankiersztejn 

• Sala Bogusławskiego

Na dużej scenie Teatru przedstawiamy spektakle w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego – Króla Leara→, wielki Szekspirowski traktat o rozpadzie świata, z Janem Englertem w roli tytułowej oraz Marię Stuart→, polityczny dramat Schillera podejmujący temat ludzkich namiętności wplecionych w machinę władzy; w roli Elżbiety, królowej Anglii oglądamy Danutę Stenkę, w roli Marii Stuart – Wiktorię Gorodecką.

Zapraszamy na Fredrę. Rok Jubileuszowy→ w reżyserii Jana Englerta, śmieszną i jednocześnie gorzką teatralną opowieść o największym polskim komediopisarzu.

Gramy dzieło polskiej literackiej noblistki – w opowiadających o naszym kulturowym dziedzictwie Księgach Jakubowych→ Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary przenosimy się do XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej, w której rozum krzyżuje się z przesądem, a duchowość z materią.

Dla starszych dzieci (spektakl rekomendowany dla dzieci powyżej 10 roku życia) i wszystkich dorosłych przedstawiamy wzruszającą muzyczną opowieść o pamięci i powrocie do świata dzieciństwa – Alicji Krainę Czarów→ na motywach słynnych powieści Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha, z Ewą Konstancją Bułhak w roli tytułowej. 

Zapraszamy również na Ostry dyżur poetycki→, cykliczne spotkania z poezją, których pomysłodawczynią i autorką scenariusza jest Krystyna Gucewicz. 

Paweł Brzeszcz (Alfred), Michalina Łabacz (Marianna). Fot. Marta Ankiersztejn
Paweł Brzeszcz (Alfred), Michalina Łabacz (Marianna) w Opowieściach Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Fot. Marta Ankiersztejn 


• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Zapraszamy na spektakl o osuwającym się w faszym społeczeństwie – Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ von Horvátha w inscenizacji Małgorzaty Bogajewskiej, z Michaliną Łabacz w głównej roli Marianny i na opowieść o sztuce teatru i rozpaczliwych zmaganiach ze światem – Komedianta→ Bernharda w realizacji Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej.

Przedstawiamy teatralną opowieść o fundamentach naszej cywilizacji – Dekalog→ Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi oraz rzecz o pamięci, okupacyjnej miłości i wojennych traumach – Jak być kochaną→ Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz, z Gabrielą Muskałą w głównej roli Felicji. 

Gramy Ułanów→ Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka, gorzką komedię o polskich narodowych mitach i trudnościach, jakie przysparza nam myślenie i mówienie o sobie w sposób krytyczny.

W repertuarze Sceny przy Wierzbowej także dramaty wyreżyserowane przez ich autorów: teatralna opowieść o słynnym mistyfikatorze i awanturniku – Baron Münchhausen dla dorosłych→ Macieja Wojtyszki, z Janem Englertem w roli tytułowej oraz rozgrywająca się w Berliner Ensemble historia kobiet związanych z legendą teatru, Bertoltem Brechtem – Skóra węża→ Artura Urbańskiego, z Beatą Fudalej w roli kochanki Brechta, Ruth Berlau. 

Beata Ścibakówna (Arsinoe), Grzegorz Małecki (Alcest). Fot. Marta Ankiersztejn
Beata Ścibakówna (Arsinoe), Grzegorz Małecki (Alcest) w Mizantropie Molière’a w reżyserii Jana Englerta. Fot. Marta Ankiersztejn

• Scena Studio

W repertuarze Molierowski Mizantrop. Reżyser spektaklu, Jan Englert, pyta w nim, czym jest mizantropia głównego bohatera kreowanego przez Grzegorza Małeckiego – bezkompromisowym przywiązaniem do prawdy czy skazanym na porażkę buntem przeciwko społecznym konwencjom.

Zapraszamy na wyreżyserowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego Sonatę jesienną Bergmana, z Danutą Stenką w głównej roli Charlotty, opowieść o pragnieniu miłości oraz cenie, jaką przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie. Temat kosztów twórczości podejmuje także Artur Urbański w Twórcach obrazów Enquista, scenicznej opowieści o szwedzkiej literackiej noblistce, Selmie Lagerlöf – w tej roli Anna Seniuk. 

W repertuarze Sceny Studio również dramat najnowszy – przedstawiamy Feblika→ Maciejewskiej w reżyserii Leny Frankiewicz, rozgrywający się w magicznej, niby-wiejskiej rzeczywistości dramat o dorastaniu i zdziwieniu światem, z występującą gościnnie w Teatrze Narodowym Elżbietą Zajko w głównej roli Mani oraz Tchnienie Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego, opowieść o dwójce młodych ludzi – w tych rolach Justyna Kowalska i Mateusz Rusin – stojących przed pierwszymi ważnymi życiowymi wyborami.

Dla dzieci i dorosłych gramy przygotowaną przez Annę Seniuk Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy, kolorową, pełną zwrotów akcji i metamorfoz historię słynnej psotnicy.

Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664

Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

 • Promocja na koniec sezonu

  Promocja na zakończenie sezonu! Na czerwcowe przedstawienia Zemsty nietoperza, Ksiąg Jakubowych i Pikniku pod Wiszącą Skałą oferujemy bilety w cenie 45 zł.

 • Repertuar czerwcowy

  Zapraszamy na premierę Feblika Maciejewskiej w reżyserii Leny Frankiewicz. Ponadto wśród propozycji – Księgi Jakubowe, Skóra węża i Tchnienie.

 • Adam Hanuszkiewicz – 100. rocznica urodzin

  16 czerwca mija setna rocznica urodzin Adama Hanuszkiewicza (1924–2011) – aktora, reżysera, dyrektora Teatru Narodowego, twórcy legendarnej inscenizacji Balladyny.

 • Repertuar wrześniowy

  W miesiącu otwierającym sezon 2024/2025: Król Lear Shakespeare’a, Opowieści Lasku Wiedeńskiego von Horvátha i wiele innych tytułów. Zapraszamy jesienią do Teatru!

 • Repertuar październikowy

  Na dużej scenie Teatru premiera Fausta Goethego w reżyserii Wojciecha Farugi. Wśród wielu tytułów – Mickiewiczowskie Dziady. 

 • Repertuar listopadowy

  W repertuarze listopadowym, wśród wielu tytułów, Piknik pod Wiszącą Skałą wg Lindsay i Czekając na Godota Becketta. Bilety dostępne od 20 czerwca. 

 • TEATR DLA SENIORÓW I STUDENTÓW

  Bilety promocyjne dla seniorów i studentów w cenie od 30 do 50 zł – wiele propozycji w repertuarach do czerwca do listopada. Bilety na spektakle listopadowe dostępne od 20 czerwca.

 • Główna księgowa / główny księgowy – oferta pracy

  Poszukujemy kandydatki / kandydata na stanowisko GŁÓWNA KSIĘGOWA / GŁÓWNY KSIĘGOWY. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

 • Czas ekstremalny | premiera FEBLIKA

  Rzeczywistość realna i magiczna zarazem, dojrzewanie w dusznej wspólnocie, pojemny świat metafory. Feblik – premiera 14 czerwca!

 • Widzieć jaśniej. Rozmowa z Leną Frankiewicz

  Reżyserka pracuje nad dramatem Feblik. „Młodość jest zawsze «bardziej», widzi więcej i jaśniej – podkreśla. – Główna bohaterka, dojrzewająca Mania potrafi bezpardonowo obnażyć obłudę świata”.

 • „KLASA TN. Drugi dzwonek” – finał 3. edycji projektu!

  Za nami finał 3. edycji projektu „KLASA TN. Drugi dzwonek” z udziałem uczennic i uczniów LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego”.

 • Setna rocznica urodzin Kazimierza Dejmka

  Reżyser, dyrektor Teatru Narodowego, twórca historycznej inscenizacji Dziadów, wybitna osobistość świata teatru – 17 maja 2024 mija setna rocznica urodzin Kazimierza Dejmka. 

 • Kazimierz Dejmek – wspomnienie

  17 maja 2024 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin jednego z najważniejszych artystów polskiego teatru. Filmowe wspomnienie o Kazimierzu Dejmku.

 • Maryla Zielińska laureatką Nagrody PTBT!

  Maryla Zielińska laureatką Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych za To. Biografię Jerzego Grzegorzewskiego, książkę wydaną przez Teatr Narodowy. Serdecznie gratulujemy! 

 • Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim

  Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim dostępna w naszej księgani internetowej. Przedstawiamy dźwiekowy zapis spotkania poświęconego wydawnictwu.

 • Jerzy Radziwiłowicz z Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

  Jerzy Radziwiłowicz został uhonorowany Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za kreacje aktorskie na deskach Teatru Narodowego. Serdecznie gratulujemy!

 • KLASA TN – 3. edycja projektu edukacyjnego

  Spotkania z młodymi ludźmi sprawiają nam mnóstwo radości! Już po raz trzeci zgłębiamy tajniki teatru z uczennicami i uczniami warszawskich szkół.

   

 • Skaliste wybrzeża | premiera GRY SNÓW

  Moralitetowa wędrówka przez życie, rozpoznanie dzisiejszego losu – premiera Gry snów Strindberga w reżyserii Sławomira Narlocha odbyła się 13 kwietnia.

 • PODRÓŻ | rozmowa ze Sławomirem Narlochem

  „Podążając za everymanem, chcemy odnaleźć sensy tej nieprzewidywalnej moralitetowej wędrówki” – mówi Sławomir Narloch, reżyser Gry snów. 

 • SONATA JESIENNA – 100 przedstawienie!

  Sonatę jesienną Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego 7 kwietnia pokazaliśmy po raz setny.

 • Międzynarodowy Dzień Teatru 2024

  Wspólne święto! Ludziom teatru życzymy udanej pracy zespołowej, która będzie przynosiła doskonałe artystyczne efekty, a widzom – inspirujących teatralnych przeżyć!

 • KRÓL LEAR – wybór recenzji po premierze

  Recenzenci i teatralni blogerzy dzielą się opiniami po premierze Króla Leara Shakespeare’a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

 • Ewa Wiśniewska – 60 lat na scenie!

  Ewa Wiśniewska obchodzi jubileusz 60-lecia pracy artystycznej. Wybitna aktorka została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Gratulujemy!

 • DUSZYCZKA – wspomnienie

  30 stycznia 2024 minęło 20 lat od premiery Duszyczki Różewicza w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmowego zapisu wspomnień!

 • Vouchery do Teatru Narodowego

  Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

 • SZTUKA ROZMOWY. Podcast Teatru Narodowego

  Jak buduje się artystyczne relacje? Rozmowy z aktorkami i aktorami Teatru Narodowego. Zapraszamy do słuchania!

 • Recenzje po premierze CZEKAJĄC NA GODOTA

  Recenzenci i teatralni blogerzy dzielą się opiniami o spektaklu Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.

 • CZEKAJĄC NA GODOTA – zwiastun

  Zwiastun Czekając na Godota Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka. Premiera spektaklu odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio.

 • Heroizm trwania | premiera CZEKAJĄC NA GODOTA

  Trwanie – uparte i heroiczne. Premiera Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio. 

 • Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

  „Wszystko, co człowiek może zrobić – złorzecząc, przeklinając, wściekając się, to jednak… czekać” – mówi Piotr Cieplak o pracy nad Czekając na Godota Becketta. 

 • PCHŁA SZACHRAJKA – 10 lat od premiery!

  6 grudnia 2023 mija 10 lat od premiery Pchły Szachrajki Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk! Zapraszamy do obejrzenia materiału o tym wyjątkowym, łobuzerskim spektaklu.


 • FREDRO. ROK JUBILEUSZOWY – recenzje

  „Niezwykły spektakl, pozornie utrzymany w konwencji próby, stał się zatrzymanym w czasie sądem nad dziełem wybitnego komediopisarza” – recenzje po premierze Fredry w reż. Jana Englerta. 

 • Stawiany na pomnikach i przed sądem

  Fredro. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta – premiera odbyła się 1 grudnia. W roku 2023 świętowaliśmy 230 rocznicę urodzin komediopisarza.

 • Eimuntas Nekrošius – piąta rocznica śmierci

  20 listopada 2023 roku minęła piąta rocznica śmierci Eimuntasa Nekrošiusa – jednego z najwybitniejszych europejskich twórców teatralnych ostatniego półwiecza.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO – recenzje

  „Znakomity spektakl”, „cały zespół aktorski gra koncertowo” – przedstawiamy recenzje i opinie krytyków oraz teatralnych blogerów o Opowieściach Lasku Wiedeńskiego.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO | zwiastun

  Premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej odbyła się 4 listopada na Scenie przy Wierzbowej.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO | premiera

  Cywilizacja na krawędzi, w kryzysie wartości – świat, który nie chce pomyśleć. Dramat von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. 

 • Martyna Kander nagrodzona za scenografię do ALICJI...

  Martyna Kander otrzymała trzecią nagrodę w Ogólnopolskim Plebiscycie Musicalowych Premier Sezonu 2022/2023 za scenografię do spektaklu Alicji Kraina Czarów

 • Jubileusze dyrekcji Teatru Narodowego

  Jubileusze – 25 lat dyrekcji Krzysztofa Torończyka w odbudowanym Teatrze Narodowym, 20 lat dyrekcji artystycznej Jana Englerta. 

   

 • Wojciech Faruga z Nagrodą im. Konrada Swinarskiego

  Wojciech Faruga za reżyserię Dekalogu został uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego przyznawaną przez miesięcznik „Teatr”. Serdecznie gratulujemy!

 • 80. urodziny Jana Englerta

  Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, 11 maja obchodzi 80 urodziny! Z okazji jubileuszu życzymy nieustającej wiary w teatr!

 • 100. przedstawienie KORDIANA

  Kordian – dramat o trudnych polskich wyborach, polskim niebie i polskim piekle. 26 kwietnia 2023 roku spektakl zagraliśmy po raz setny! Z tej okazji przedstawiamy fotorelację zza kulis. 

 • Jan Frycz – 45-lecie pracy artystycznej

  Jan Frycz obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych aktorskich wyzwań i artystycznych spełnień!

 • Gustaw Holoubek | Wielka Improwizacja

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przedstawiamy Wielką Improwizację w jego wykonaniu. Nagranie pochodzi z premiery Dziadów w reżyserii Kazimierza Dejmka.
 • Jan Englert wspomina Gustawa Holoubka

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka Jan Englert wspomina wybitnego aktora – „Gustaw Holoubek jest autorytetem, punktem odniesienia”.  

 • Gustaw Holoubek w Teatrze Narodowym

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przypominamy ten rozdział jego bogatej biografii artystycznej, który wiązał się z pracą w Teatrze Narodowym. 

 • 70. urodziny Sławomiry Łozińskiej!

  8 kwietnia Sławomira Łozińska obchodzi 70. urodziny! W tym roku przypada również 50. rocznica debiutu wybitnej aktorki w Teatrze Narodowym. Życzymy kolejnych wspaniałych ról!

 • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

  Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

 • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

  Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji w Teatrze Narodowym.

 • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

  Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

 • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

  Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

 • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

  Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

 • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

  Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

 • Przedstawienia Teatru Narodowego online

  Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj