Aktualności
Repertuar listopadowy
17/06/2024
W repertuarze listopadowym, wśród wielu tytułów, Piknik pod Wiszącą Skałą→ wg Lindsay w inscenizacji Leny Frankiewicz, Dekalog→ Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi i Czekając na Godota→ Becketta w realizacji Piotra Cieplaka. Zapraszamy do Teatru!
ZOBACZ REPERTUAR LISTOPADOWY W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →
COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW →
Anna Grycewicz (Panna Greta), Gabriela Muskała (Pułkownikowa Fitzhubert), Michalina Łabacz (Miranda), Adam Szczyszczaj (Pastor), Małgorzata Kożuchowska (Mademoiselle), Marta Wągrocka (Marion), Piotr Kramer (Michel Fitzhubert) w Pikniku pod Wiszącą Skałą wg Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz. Fot. Magda Hueckel
• Sala Bogusławskiego
W repertuarze dużej sceny Teatru polski dramat romantyczny. Gramy Mickiewiczowskie Dziady→ w wydobywającej egzystencjalny i narodowy wymiar dramatu reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa oraz Kordiana→ Słowackiego w inscenizacji Jana Englerta, rzecz o polskich losach i trudnych wyborach, zarówno tych przeszłych, jak i współczesnych.
Przedstawiamy wielki traktat o naturze ludzkiej i rozpadzie świata – Króla Leara→ w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego oraz arcydzieło Goethego, będące namysłem nad europejską kulturą – Fausta→ w inscenizacji Wojciecha Farugi.
Zapraszamy na autorską wersję klasyki powieści australijskiej – opowiadający o postkolonialnej rzeczywistości i siłach świata nadprzyrodzonego Piknik pod Wiszącą Skałą→ wg Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz oraz na rozgrywające się w wielokulturowej i wielonarodowościowej XVIII-wiecznej Polsce Księgi Jakubowe→, sceniczną adaptację powieści Olgi Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary.
Przedstawiamy wyreżyserowany przez Jana Englerta spektakl Fredro. Rok Jubileuszowy→ z nieoczywistym portretem słynnego komediopisarza i namysłem nad jego twórczością.
Starsze dzieci oraz dorosłych zapraszamy na muzyczne przedstawienie Alicji Kraina Czarów→ wg Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, fascynującą, pełną zagadek teatralną podróż po świecie dzieciństwa i zakamarkach pamięci.
Paweł Brzeszcz, Adam Szczyszczaj, Małgorzata Kożuchowska, Mateusz Kmiecik w Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Natalia Kabanow
• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
Przedstawiamy dramat o umiłowaniu wolności i przekraczaniu granic – Ibsenowską Heddę Gabler→ w reżyserii Kuby Kowalskiego oraz rzecz o sztuce teatru i pułapkach egzystencji – Komedianta→ Bernharda w realizacji Andrzeja Domalika.
Zapraszamy na Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, dramat von Horvátha o świecie w momencie przesilenia i drobnomieszczańskiej mentalności oraz na teatralną wersję ikonicznego dzieła polskiej kinematografii – Dekalog→ Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.
Przedstawiamy Barona Münchhausena dla dorosłych→ autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki, opowieść o słynnym XVIII-wiecznym facecjoniście, który za pomocą blagierstw i fantazji próbuje dotrzeć do prawdy.
Mariusz Benoit (Estragon), Jerzy Radziwiłowicz (Vladimir), Bartłomiej Bobrowski (Lucky), Cezary Kosiński (Pozzo) w Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka. Fot. Marta Ankiersztejn
• Scena Studio
Zapraszamy na przygotowanego przez Jana Englerta Mizantropa→ Molière’a, w którym mocno wybrzmiewają pytania o nasz stosunek do świata i postawę wobec innych, o egoizm i empatię
Przedstawiamy poruszającą psychodramę o trudnych rodzinnych relacjach i cenie, jaką przychodzi płacić za artystyczne spełnienie – Sonatę jesienną→ Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego i Czekając na Godota→ Becketta w realizacji Piotra Cieplaka, rzecz o poszukiwaniu sensu tego świata i heroicznym ludzkim trwaniu.
Gramy dramat najnowszy. Zapraszamy na przygotowane przez Grzegorza Małeckiego Tchnienie→ Macmillana, historię dwójki młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć się w skomplikowanym współczesnym świecie i na spektakl Feblik→ Maciejewskiej w reżyserii Leny Frankiewicz, rozgrywającą się w magicznej niby-wiejskiej rzeczywistości opowieść o dojrzewaniu młodej dziewczyny i jej walce o niezależność.
Dzieci i opiekunów zapraszamy do zabawy podczas rozśpiewanej Pchły Szachrajki→ – tekst Jana Brzechwy do muzyki Macieja Małeckiego wyreżyserowała Anna Seniuk.
Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 604, 22 69 20 664
Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00
Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem
Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl
Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl
Repertuar może ulec zmianie.