Aktualności

Repertuar jesienny

W październiku na dużej scenie Teatru premiera Fausta→ Goethego w reżyserii Wojciecha Farugi. Ponadto, pośród wielu tytułów jesiennego repertuaru, Król Lear→ Shakespeare’a w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego, Komediant→ Bernharda przygotowany przez Andrzeja Domalika i Feblik→ Maciejewskiej w realizacji Leny Frankiewicz. Zapraszamy jesienią do Teatru!

ZOBACZ REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW →

Dominika Kluźniak (Kordelia / Błazen), Karol Pocheć (Książę Szkocji), Ireneusz Czop (Hrabia Kent), Jan Englert (Lear, król Brytanii), Ewa Konstancja Bułhak (Regana), Marcin Przybylski (Książę Kornwalii). Fot. Marta Ankiersztejn
Dominika Kluźniak (Kordelia / Błazen), Karol Pocheć (Książę Szkocji), Ireneusz Czop (Hrabia Kent), Jan Englert (Lear, król Brytanii), Ewa Konstancja Bułhak (Regana), Marcin Przybylski (Książę Kornwalii) w Królu Learze Williama Shakespeare’a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Fot. Marta Ankiersztejn 

• Sala Bogusławskiego

Lustro podstawione całej europejskiej kulturze i jedno z jej największych arcydzieł – w październiku zapraszamy na premierę Fausta→ Goethego w reżyserii Wojciecha Farugi.

Gramy polski dramat romantyczny – Dziady→ Mickiewicza w wydobywającej egzystencjalny i narodowy wymiar dramatu reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa, z Grzegorzem Małeckim w roli Gustawa-Konrada oraz Kordiana→ Słowackiego w inscenizacji Jana Englerta, rzecz o polskich losach i trudnych wyborach, zarówno tych przeszłych, jak i współczesnych, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli Starego Kordiana oraz Marcinem Hycnarem (Kordian I) i Kamilem Mrożkiem (Kordian II). 

Przedstawiamy spektakle w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego – Króla Leara→, wielki traktat Shakespeare’a o rozpadzie świata, z Janem Englertem w roli tytułowej oraz Marię Stuart→, polityczny dramat Schillera podejmujący temat ludzkich namiętności wplecionych w machinę władzy; w roli Elżbiety, królowej Anglii oglądamy Danutę Stenkę, w roli Marii Stuart – Wiktorię Gorodecką.

Zapraszamy na Fredrę. Rok Jubileuszowy→ w reżyserii Jana Englerta, śmieszną i jednocześnie gorzką teatralną opowieść o największym polskim komediopisarzu.

Gramy dzieło polskiej literackiej noblistki – w podejmujących temat naszego kulturowego dziedzictwa Księgach Jakubowych→ Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary przenosimy się do XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej, w której rozum krzyżuje się z przesądem, a duchowość z materią. Zapraszamy na autorską wersję klasyki powieści australijskiej – opowiadający o postkolonialnej rzeczywistości i siłach świata nadprzyrodzonego Piknik pod Wiszącą Skałą→ wg Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz.

Dla starszych dzieci (spektakl rekomendowany dla dzieci powyżej 10 roku życia) i wszystkich dorosłych przedstawiamy wzruszającą muzyczną opowieść o pamięci i powrocie do świata dzieciństwa – Alicji Krainę Czarów→ na motywach słynnych powieści Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha, z Ewą Konstancją Bułhak w roli tytułowej. 

We wrześniu zapraszamyn na Ostry dyżur poetycki→, cykliczne spotkania z poezją, których pomysłodawczynią i autorką scenariusza jest Krystyna Gucewicz. 

Kinga Ilgner (Żona Właściciela Gospody), Hubert Łapacz (Ferruccio), Zuzanna Saporznikow (Sara), Aleksandra Justa (Pani Bruscon), Jerzy Radziwiłowicz (Bruscon), Arkadiusz Janiczek (Właściciel Gospody). Fot. Marta Ankiersztejn
Kinga Ilgner (Żona Właściciela Gospody), Hubert Łapacz (Ferruccio), Zuzanna Saporznikow (Sara), Aleksandra Justa (Pani Bruscon), Jerzy Radziwiłowicz (Bruscon), Arkadiusz Janiczek (Właściciel Gospody) w Komediancie Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika. Fot. Marta Ankiersztejn 


• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Zapraszamy na spektakl o osuwającym się w faszyzm społeczeństwie – Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ von Horvátha w inscenizacji Małgorzaty Bogajewskiej, z Michaliną Łabacz w głównej roli Marianny i na opowieść o sztuce teatru i rozpaczliwych zmaganiach ze światem – Komedianta→ Bernharda w realizacji Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej.

Gramy dramat skandynawski – zrealizowaną przez Sławomira Narlocha Grę snów, wizyjną sztukę Strindberga o ludzkiej wędrówce przez życie, w której nadzieja przeplata się z cierpieniem, a smutek ze śmiesznością i dramat o przekraczaniu granic, umiłowaniu wolności i piękna – Heddę Gabler→ Ibsena w reżyserii Kuby Kowalskiego, z Wiktorią Gorodecką w roli tytułowej. 

Przedstawiamy teatralną opowieść o fundamentach naszej cywilizacji – Dekalog→ Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi oraz rzecz o pamięci, okupacyjnej miłości i wojennych traumach – Jak być kochaną→ Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz, z Gabrielą Muskałą w głównej roli Felicji. 

Gramy Ułanów→ Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka, gorzką komedię o polskich narodowych mitach i trudnościach, jakie przysparza nam myślenie i mówienie o sobie w sposób krytyczny.

W repertuarze Sceny przy Wierzbowej także dramaty wyreżyserowane przez ich autorów: teatralna opowieść o słynnym mistyfikatorze i awanturniku – Baron Münchhausen dla dorosłych→ Macieja Wojtyszki, z Janem Englertem w roli tytułowej oraz rozgrywająca się w Berliner Ensemble historia kobiet związanych z legendą teatru, Bertoltem Brechtem – Skóra węża→ Artura Urbańskiego, z Beatą Fudalej w roli kochanki Brechta, Ruth Berlau. 

Anna Grycewicz (Matka), Elżbieta Zajko (Mania). Fot. Marta Ankiersztejn
Anna Grycewicz (Matka), Elżbieta Zajko (Mania) w Febliku Małgorzaty Maciejewskiej w reżyserii Leny Frankiewicz. Fot. Marta Ankiersztejn

• Scena Studio

W kameralnym wnętrzu Sceny Studio gramy Czekając na Godota→ Becketta w realizacji Piotra Cieplaka, rzecz o poszukiwaniu sensu tego świata i heroicznym ludzkim trwaniu. W spektaklu Estragonem jest Mariusz Benoit, Vladimirem – Jerzy Radziwiłowicz, Pozzem – Cezary Kosiński, jako Lucky występuje Bartłomiej Bobrowski. 

W repertuarze Sceny Studio dramat najnowszy – przedstawiamy Feblika→ Maciejewskiej w reżyserii Leny Frankiewicz, rozgrywający się w magicznej, niby-wiejskiej rzeczywistości dramat o dorastaniu i zdziwieniu światem, z występującą gościnnie w Teatrze Narodowym Elżbietą Zajko w głównej roli Mani oraz Tchnienie Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego, opowieść o dwójce młodych ludzi – w tych rolach Justyna Kowalska i Mateusz Rusin – stojących przed pierwszymi ważnymi życiowymi wyborami.

W repertuarze Molierowski Mizantrop. Reżyser spektaklu, Jan Englert, pyta w nim, czym jest mizantropia głównego bohatera kreowanego przez Grzegorza Małeckiego – bezkompromisowym przywiązaniem do prawdy czy skazanym na porażkę buntem przeciwko społecznym konwencjom.

Zapraszamy na wyreżyserowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego Sonatę jesienną Bergmana, z Danutą Stenką w głównej roli Charlotty, opowieść o pragnieniu miłości oraz cenie, jaką przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie. Temat kosztów twórczości podejmuje także Artur Urbański w Twórcach obrazów Enquista, scenicznej opowieści o szwedzkiej literackiej noblistce, Selmie Lagerlöf – w tej roli Anna Seniuk. 

Dla dzieci i dorosłych gramy przygotowaną przez Annę Seniuk Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy, kolorową, pełną zwrotów akcji i metamorfoz historię słynnej psotnicy.

Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664

Uprzejmie informujemy, że telefoniczna rezerwacja biletów, informacja o voucherach jest czynna do 30 czerwca oraz po przerwie wakacyjnej od 26 sierpniaCzytaj więcej →


Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Uprzejmie informujemy, że kasy Teatru są czynne do 30 czerwca oraz po przerwie wakacyjnej od 27 sierpniaCzytaj więcej →

Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

 • Repertuar jesienny

  Przygotowaliśmy repertuar od września do listopada. W październiku zapraszamy na premierę Fausta Goethego. Ponadto wśród wielu tytułów – Król Lear Shakespeare’a.

 • TEATR DLA SENIORÓW I STUDENTÓW

  Bilety promocyjne dla seniorów i studentów w cenie od 30 do 50 zł – wiele propozycji w repertuarach do września do listopada. 

 • Podsumowanie sezonu 2023/2024

  Przygotowaliśmy 6 premier, zagraliśmy 383 przedstawienia. Dziękujemy za wspólne teatralne wieczory i artystyczne przeżycia! Do zobaczenia we wrześniu!

 • Przerwa wakacyjna

  Podajemy informacje o przerwie w pracy kas, rezerwacji i sprzedaży w księgarni internetowej w okresie wakacyjnym. Sprzedaż biletów online działa bez zmian.

 • 85. rocznica urodzin Jerzego Grzegorzewskiego

  29 czerwca przypada 85. rocznica urodzin Jerzego Grzegorzewskiego (1939–2005) – wizjonera teatru, reżysera, dyrektora Teatru Narodowego w latach 1997–2003.


 • Adam Hanuszkiewicz – 100. rocznica urodzin

  16 czerwca mija setna rocznica urodzin Adama Hanuszkiewicza (1924–2011) – aktora, reżysera, dyrektora Teatru Narodowego, twórcy legendarnej inscenizacji Balladyny.

 • Czas ekstremalny | premiera FEBLIKA

  Rzeczywistość realna i magiczna zarazem, dojrzewanie w dusznej wspólnocie, pojemny świat metafory. Feblik – premiera odbyła się 14 czerwca.

 • Widzieć jaśniej. Rozmowa z Leną Frankiewicz

  Reżyserka pracuje nad dramatem Feblik. „Młodość jest zawsze «bardziej», widzi więcej i jaśniej – podkreśla. – Główna bohaterka, dojrzewająca Mania potrafi bezpardonowo obnażyć obłudę świata”.

 • „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” – finał 3. edycji projektu!

  Odbyły się już pokazy wieńczące 3. edycję projektu „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” z udziałem uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie.

  .

 • „KLASA TN. Drugi dzwonek” – finał 3. edycji projektu!

  Za nami finał 3. edycji projektu „KLASA TN. Drugi dzwonek” z udziałem uczennic i uczniów LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego”.

 • Setna rocznica urodzin Kazimierza Dejmka

  Reżyser, dyrektor Teatru Narodowego, twórca historycznej inscenizacji Dziadów, wybitna osobistość świata teatru – 17 maja 2024 mija setna rocznica urodzin Kazimierza Dejmka. 

 • Kazimierz Dejmek – wspomnienie

  17 maja 2024 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin jednego z najważniejszych artystów polskiego teatru. Filmowe wspomnienie o Kazimierzu Dejmku.

 • Maryla Zielińska laureatką Nagrody PTBT!

  Maryla Zielińska laureatką Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych za To. Biografię Jerzego Grzegorzewskiego, książkę wydaną przez Teatr Narodowy. Serdecznie gratulujemy! 

 • Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim

  Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim dostępna w naszej księgani internetowej. Przedstawiamy dźwiekowy zapis spotkania poświęconego wydawnictwu.

 • Jerzy Radziwiłowicz z Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

  Jerzy Radziwiłowicz został uhonorowany Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za kreacje aktorskie na deskach Teatru Narodowego. Serdecznie gratulujemy!

 • KLASA TN – 3. edycja projektu edukacyjnego

  Spotkania z młodymi ludźmi sprawiają nam mnóstwo radości! Już po raz trzeci zgłębiamy tajniki teatru z uczennicami i uczniami warszawskich szkół.

   

 • Skaliste wybrzeża | premiera GRY SNÓW

  Moralitetowa wędrówka przez życie, rozpoznanie dzisiejszego losu – premiera Gry snów Strindberga w reżyserii Sławomira Narlocha odbyła się 13 kwietnia.

 • PODRÓŻ | rozmowa ze Sławomirem Narlochem

  „Podążając za everymanem, chcemy odnaleźć sensy tej nieprzewidywalnej moralitetowej wędrówki” – mówi Sławomir Narloch, reżyser Gry snów. 

 • SONATA JESIENNA – 100 przedstawienie!

  Sonatę jesienną Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego 7 kwietnia pokazaliśmy po raz setny.

 • Międzynarodowy Dzień Teatru 2024

  Wspólne święto! Ludziom teatru życzymy udanej pracy zespołowej, która będzie przynosiła doskonałe artystyczne efekty, a widzom – inspirujących teatralnych przeżyć!

 • KRÓL LEAR – wybór recenzji po premierze

  Recenzenci i teatralni blogerzy dzielą się opiniami po premierze Króla Leara Shakespeare’a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

 • Ewa Wiśniewska – 60 lat na scenie!

  Ewa Wiśniewska obchodzi jubileusz 60-lecia pracy artystycznej. Wybitna aktorka została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Gratulujemy!

 • DUSZYCZKA – wspomnienie

  30 stycznia 2024 minęło 20 lat od premiery Duszyczki Różewicza w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmowego zapisu wspomnień!

 • Vouchery do Teatru Narodowego

  Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

 • SZTUKA ROZMOWY. Podcast Teatru Narodowego

  Jak buduje się artystyczne relacje? Rozmowy z aktorkami i aktorami Teatru Narodowego. Zapraszamy do słuchania!

 • Recenzje po premierze CZEKAJĄC NA GODOTA

  Recenzenci i teatralni blogerzy dzielą się opiniami o spektaklu Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.

 • CZEKAJĄC NA GODOTA – zwiastun

  Zwiastun Czekając na Godota Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka. Premiera spektaklu odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio.

 • Heroizm trwania | premiera CZEKAJĄC NA GODOTA

  Trwanie – uparte i heroiczne. Premiera Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio. 

 • Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

  „Wszystko, co człowiek może zrobić – złorzecząc, przeklinając, wściekając się, to jednak… czekać” – mówi Piotr Cieplak o pracy nad Czekając na Godota Becketta. 

 • PCHŁA SZACHRAJKA – 10 lat od premiery!

  6 grudnia 2023 mija 10 lat od premiery Pchły Szachrajki Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk! Zapraszamy do obejrzenia materiału o tym wyjątkowym, łobuzerskim spektaklu.


 • FREDRO. ROK JUBILEUSZOWY – recenzje

  „Niezwykły spektakl, pozornie utrzymany w konwencji próby, stał się zatrzymanym w czasie sądem nad dziełem wybitnego komediopisarza” – recenzje po premierze Fredry w reż. Jana Englerta. 

 • Stawiany na pomnikach i przed sądem

  Fredro. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta – premiera odbyła się 1 grudnia. W roku 2023 świętowaliśmy 230 rocznicę urodzin komediopisarza.

 • Eimuntas Nekrošius – piąta rocznica śmierci

  20 listopada 2023 roku minęła piąta rocznica śmierci Eimuntasa Nekrošiusa – jednego z najwybitniejszych europejskich twórców teatralnych ostatniego półwiecza.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO – recenzje

  „Znakomity spektakl”, „cały zespół aktorski gra koncertowo” – przedstawiamy recenzje i opinie krytyków oraz teatralnych blogerów o Opowieściach Lasku Wiedeńskiego.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO | zwiastun

  Premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej odbyła się 4 listopada na Scenie przy Wierzbowej.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO | premiera

  Cywilizacja na krawędzi, w kryzysie wartości – świat, który nie chce pomyśleć. Dramat von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. 

 • Martyna Kander nagrodzona za scenografię do ALICJI...

  Martyna Kander otrzymała trzecią nagrodę w Ogólnopolskim Plebiscycie Musicalowych Premier Sezonu 2022/2023 za scenografię do spektaklu Alicji Kraina Czarów

 • Jubileusze dyrekcji Teatru Narodowego

  Jubileusze – 25 lat dyrekcji Krzysztofa Torończyka w odbudowanym Teatrze Narodowym, 20 lat dyrekcji artystycznej Jana Englerta. 

   

 • Wojciech Faruga z Nagrodą im. Konrada Swinarskiego

  Wojciech Faruga za reżyserię Dekalogu został uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego przyznawaną przez miesięcznik „Teatr”. Serdecznie gratulujemy!

 • 80. urodziny Jana Englerta

  Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, 11 maja obchodzi 80 urodziny! Z okazji jubileuszu życzymy nieustającej wiary w teatr!

 • 100. przedstawienie KORDIANA

  Kordian – dramat o trudnych polskich wyborach, polskim niebie i polskim piekle. 26 kwietnia 2023 roku spektakl zagraliśmy po raz setny! Z tej okazji przedstawiamy fotorelację zza kulis. 

 • Jan Frycz – 45-lecie pracy artystycznej

  Jan Frycz obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych aktorskich wyzwań i artystycznych spełnień!

 • Gustaw Holoubek | Wielka Improwizacja

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przedstawiamy Wielką Improwizację w jego wykonaniu. Nagranie pochodzi z premiery Dziadów w reżyserii Kazimierza Dejmka.




 • Jan Englert wspomina Gustawa Holoubka

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka Jan Englert wspomina wybitnego aktora – „Gustaw Holoubek jest autorytetem, punktem odniesienia”.  

 • Gustaw Holoubek w Teatrze Narodowym

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przypominamy ten rozdział jego bogatej biografii artystycznej, który wiązał się z pracą w Teatrze Narodowym. 

 • 70. urodziny Sławomiry Łozińskiej!

  8 kwietnia Sławomira Łozińska obchodzi 70. urodziny! W tym roku przypada również 50. rocznica debiutu wybitnej aktorki w Teatrze Narodowym. Życzymy kolejnych wspaniałych ról!

 • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

  Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

 • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

  Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji w Teatrze Narodowym.

 • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

  Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

 • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

  Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

 • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

  Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

 • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

  Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj