Aktualności
Repertuar styczniowy
04/11/2024
Wśród wielu styczniowych tytułów: Faust→ Goethego w inscenizacji Wojciecha Farugi, Jak być kochaną→ wg Brandysa, realizacja Leny Frankiewicz oraz Czekając na Godota→ Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.
ZOBACZ REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →
COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW →
Małgorzata Kożuchowska (Piękna Helena) w Fauście Johanna Wolfganga Goetego w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Marta Ankiersztejn
• Sala Bogusławskiego
Wśród siedmiu styczniowych tytułów przedstawianych na dużej scenie Teatru –przenikliwa diagnoza natury człowieka i świata, czyli Szekspirowski Król Lear→ w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego oraz Faust→ Goethego w inscenizacji Wojciecha Farugi, rzecz o ludzkim dążeniu do poznania i uporządkowania bezustannie rozpadającej się rzeczywistości.
W repertuarze wielki polski dramat romantyczny – podejmujące zagadnienie wspólnoty w wymiarze egzystencjalnym i narodowym Mickiewiczowskie Dziady→ w scenicznej interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa oraz rzecz o trudnych polskich wyborach – Kordian→ Słowackiego przygotowany przez Jana Englerta. Zapraszamy także na spektakl Fredro. Rok Jubileuszowy→ w reżyserii Jana Englerta, śmieszną i jednocześnie gorzką opowieść o największym polskim komediopisarzu.
Przedstawiamy teatralną interpretację dzieła polskiej literackiej noblistki – podejmujące tematy kulturowego i religijnego dziedzictwa Księgi Jakubowe→ Tokarczuk przygotowane przez Michała Zadarę.
Dzieci (spektakl rekomendowany dla dzieci od 10 roku życia) i dorosłych zapraszamy do fascynującego, pełnego niespotykanych przygód i wzruszeń świata Alicji – Alicji Krainę Czarów→, muzyczny spektakl na podstawie słynnych powieści Carrolla wyreżyserował Sławomir Narloch.
W styczniu przedstawimy także kolejną odsłonę Ostrego dyżuru poetykiego→, cyklicznych spotkań z poezją, których pomysłodawczynią i autorką scenariusza jest Krystyna Gucewicz.
Gabriela Muskała (Felicja), Michalina Łabacz (Stewardesa) w Jak być kochaną wg Kazimierza Brandysa w reżyserii Leny Frankiewicz. Fot. Magda Hueckel
• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
Zapraszamy na zrealizowaną przez Sławomira Narlocha Grę snów→, wizyjną sztukę Strindberga o ludzkiej wędrówce przez życie, w której nadzieja przeplata się z cierpieniem, a smutek ze śmiesznością i na opowieść o sztuce teatru i rozpaczliwych zmaganiach ze światem – Komedianta→ Bernharda w realizacji Andrzeja Domalika.
W repertuarze Sceny przy Wierzbowej także spektakle na podstawie tekstów polskich autorów. Przedstawiamy opowieść o pamięci, okupacyjnej miłości i wojennych traumach – Jak być kochaną→ wg Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz. Zapraszamy na Ułanów→ Rymkiewicza przygotowanych przez Piotra Cieplaka, gorzką komedię o mitach polskości i na Barona Münchhausena dla dorosłych→ autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki, historię o poszukującym prawdy wytrawnym mistyfikatorze i fantaście. Gramy Inne rozkosze→ w reżyserii Jacka Głomba – teatralna adaptacja doskonałej prozy Pilcha to pełne komizmu spojrzenie na miłość i funkcjonowanie w małej wspólnocie, która okazuje się centrum świata.
Jerzy Radziwiłowicz (Vladimir), Mariusz Benoit (Estragon) w Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka. Fot. Marta Ankiersztejn
• Scena Studio
Zapraszamy na Mizantropa→ Molière’a w reżyserii Jana Englerta z pytaniami o hipokryzję, egoizm, empatię i na spektakle o kosztach, jakie przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie –Bergmanowską Sonatę jesienną→ w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, poruszającą psychodramę o potrzebie miłości i akceptacji oraz dramat o szwedzkiej literackiej noblistce, Selmie Lagerlöf i odpowiedzialności w sztuce – Twórców obrazów→ Enquista w realizacji Artura Urbańskiego. Zapowiadaliśmy pożegnanie z Twórcami obrazów, jednak na życzenie widzów tytuł nadal pozostaje w repertuarze! („Twórcy obrazów” pozostają w repertuarze →)
Zapraszamy na ponadczasowy dramat o absurdzie życia, daremnych nadziejach i ludzkim heroizmie – Czekając na Godota→ Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.
W repertuarze Sceny Studio także dramat najnowszy. Przedstawiamy sztukę o miłości i życiowych wyborach, z ekologią w tle – Tchnienie→ Macmillana w reżyserii Grzegorza Małeckiego oraz Feblika→ Maciejewskiej w realizacji Leny Frankiewicz, rozgrywającą się w magicznej niby-wiejskiej rzeczywistości opowieść o dziewczęcym dojrzewaniu.
Dla dzieci (spektakl polecany dla dzieci od 4 roku życia) i opiekunów gramy pełną barw i metamorfoz, rozśpiewaną opowieść o pewnej małej psotnicy – Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk.
Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 604, 22 69 20 664
Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00
Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem
Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl
Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl
Repertuar może ulec zmianie.