Aktualności

Repertuar kwietniowy

Na dużej scenie Teatru premiera Szekspirowskiego Hamleta w reżyserii Jana Englerta; wśród propozycji: Alicji Kraina Czarów wg Carrolla, spektakl Sławomira Narlocha, Dekalog wg Kieślowskiego i Piesiewicza w scenicznej interpretacji Wojciecha Farugi oraz Sonata jesienna Bergmana, realizacja Grzegorza Wiśniewskiego. W kwietniu po raz 100. zagramy Twórców obrazów Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego. Czytaj więcej 

Bilety na przedstawienia z repertuaru kwietniowego dostępne będą od 23 stycznia (rezerwacja telefoniczna oraz sprzedaż online – od godz. 9:00, sprzedaż w kasie – od godz. 15:00).

COMIESIĘCZNE PROGRAMY TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW ORAZ INNE AKTUALNE PROMOCJE

• Sala Bogusławskiego

Na pierwszym planie: Mikołaj Wachowski (Synek), Ewa Konstancja Bułhak (Alicja), Cezary Kosiński (Syn), na drugim planie: Kamila Najduk, Patrycja Grzywińska, Ewa Bukała, Karolina Gwóźdź, Magdalena Czuba (Flamingi). Fot. Marta Ankiersztejn
Na pierwszym planie: Mikołaj Wachowski (Synek), Ewa Konstancja Bułhak (Alicja), Cezary Kosiński (Syn), na drugim planie: Kamila Najduk, Patrycja Grzywińska, Ewa Bukała, Karolina Gwóźdź, Magdalena Czuba (Flamingi) w Alicji Krainie Czarów wg Lewisa Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha. Fot. Marta Ankiersztejn

Jan Englert wieńczy dwadzieścia osiem sezonów swojej pracy artystycznej w Teatrze Narodowym Hamletem Shakespeare’a, traktatem o prawdzie i kłamstwie, o manipulacji i fałszowaniu rzeczywistości z pytaniem o to, czy człowiek jest godzien współczucia. Premiera przedstawienia odbędzie się 12 kwietnia. 

W kwietniu na dużej scenie Teatru gramy również Fausta Goethego w inscenizacji Wojciecha Farugi, opowieść o historii współczesnej i naszej pamięci, spektakl, w którym doświadczenie człowieka ukazane jest w perspektywach historycznej, kulturowej, metafizycznej.

Zapraszamy na muzyczne familijne przedstawienie (spektakl rekomendowany dla dzieci powyżej 10 roku życia) – Alicji Krainę Czarów wg słynnych powieści Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha, wzruszającą i szaloną podróż do świata dzieciństwa.


• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Paweł Brzeszcz, Małgorzata Kożuchowska. Fot. Natalia Kabanow
Paweł Brzeszcz, Małgorzata Kożuchowska w Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Natalia Kabanow

Przedstawiamy Komedianta w realizacji Andrzeja Domalika, dramat Bernharda opowiadający o sztuce teatru, trudach egzystencji i życiowym zgorzknieniu oraz Dekalog wg Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi, spektakl będący namysłem nad moralnymi podstawami współczesności.

Zapraszamy na historię walczących o swą podmiotowość kobiet związanych z legendą teatru, Bertoltem Brechtem – Skórę węża, sztukę napisaną i wyreżyserowaną przez Artura Urbańskiego.

Gramy Ułanów Rymkiewicza przygotowanych przez Piotra Cieplaka, gorzką komedię o narodowych wadach i mitach polskości, a także opowieść o poszukującym prawdy słynnym mistyfikatorze i awanturniku – Barona Münchhausena dla dorosłych autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki oraz Inne rozkosze wg prozy Pilcha w realizacji Jacka Głomba, historię Pawła Kohoutka mierzącego się ze swoimi tęsknotami, niespełnieniami i… Aktualną Kobietą.

Zapraszamy na familijny spektakl Piekło – Niebo Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty (spektakl polecany dla rodziców z dziećmi od 10 roku życia), przedstawioną z humorem historię o mieszkańcach zaświatów, opowieść o stracie, odchodzeniu i rodzicielskiej miłości.


• Scena Studio

Danuta Stenka (Charlotta). Fot. Krzysztof Bieliński
Danuta Stenka (Charlotta) w Sonacie jesiennej Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Fot. Krzysztof Bieliński

Przedstawiamy gorzką komedię o znaczeniach szlachetności i interesowności, egoizmu i empatii – Molierowskiego Mizantropa w reżyserii Jana Englerta.

W repertuarze Sceny Studio także opowieści o cenie, którą przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie. Zapraszamy na intymną rodzinną psychodramę – Sonatę jesienną Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego oraz na Twórców obrazów w realizacji Artura Urbańskiego, sztukę Enquista o szwedzkich twórcach, w tym o literackiej noblistce, Selmie Lagerlöf. 27 kwietnia przedstawimy 100. spektakl Twórców obrazów! Czytaj więcej

Gramy dramat najnowszy – Tchnienie Macmillana przygotowane przez Grzegorza Małeckiego, sztukę podejmującą tematy ekologii i dylematów, przed którymi stają młodzi, wchodzący w życie ludzie.

Dzieci i ich opiekunów zapraszamy na śpiew, psoty, metamorfozy, świetną zabawę, po prostu na Pchłę Szachrajkę Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk (spektakl polecany dla dzieci od 4 roku życia).



REPERTUAR | KWIECIEŃ 2025
Bilety na przedstawienia z repertuaru kwietniowego dostępne będą od 23 stycznia (rezerwacja telefoniczna oraz sprzedaż online – od godz. 9:00, sprzedaż w kasie – od godz. 15:00).

Sala Bogusławskiego

Na pierwszym planie: Mikołaj Wachowski (Synek), Ewa Konstancja Bułhak (Alicja), Cezary Kosiński (Syn), na drugim planie: Kamila Najduk, Patrycja Grzywińska, Ewa Bukała, Karolina Gwóźdź, Magdalena Czuba (Flamingi). Fot. Marta Ankiersztejn

Hamlet
12 SO, godz. 19:00 | PREMIERA
13, ND, godz. 18:00
15 WT, 16 ŚR, 17 CZ, godz. 19:00

Faust
24 CZ, 25 PT, godz. 19:00
26 SO, godz. 16:00

Alicji Kraina Czarów
29 WT, 30 ŚR, godz. 19:00

Scena przy Wierzbowej

Paweł Brzeszcz, Małgorzata Kożuchowska. Fot. Natalia Kabanow

Skóra węża
1 WT, 2 ŚR, godz. 19:30

Ułani
4 PT, 5 SO, 6 ND, godz. 19:00

Piekło – Niebo
9 ŚR, 10 CZ, godz. 19:00

Inne rozkosze
13 ND, godz. 16:00
15 WT, 16 ŚR, 17 CZ, godz. 19:30

Komediant
23 ŚR, 24 CZ, godz. 19:00

Baron Münchhausen dla dorosłych
26 SO, 27 ND, godz. 19:30

Dekalog
29 WT, 30 ŚR, godz. 19:00

Scena Studio

Danuta Stenka (Charlotta). Fot. Krzysztof Bieliński

Mizantrop 
2 ŚR, 3 CZ, godz. 19:00

Tchnienie
9 ŚR, 10 CZ, godz. 19:30
29 WT, 30 ŚR, godz. 19:30

Pchła Szachrajka
12 SO, 13 ND, godz. 12:00

Sonata jesienna
16 ŚR, 17 CZ, godz. 19:00

Twórcy obrazów
25 PT, 26 SO, godz. 19:00
27 ND, godz. 19:00 | 100. PRZEDSTAWIENIE 

Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664

Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Sprzedaż online | bilety, vouchery, księgarnia:
bilety.narodowy.pl

Informacja o voucherach

Informacja o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

REZERWACJA TELEFONICZNA, KASY, REGULAMINY 

Repertuar może ulec zmianie.

 

  • Repertuar kwietniowy

    Premiera Hamleta w reżyserii Jana Englerta; wśród kwietniowych propozycji: Alicji Kraina Czarów, Dekalog oraz Sonata jesienna. Bilety dostępne od 23 stycznia.

  • Repertuar styczeń – marzec

    Anna Grycewicz (Astrolog) w FAUŚCIE Johanna Wolfganga Goethego w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Marta Ankiersztejn / Archiwum Artystyczne Teatru Narodowego

    W lutym premiera familijnego spektaklu Piekło – Niebo Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty, ponadto wśród wielu tytułów: Faust, Opowieści Lasku Wiedeńskiego i Feblik.




  • TEATR DLA SENIORÓW I STUDENTÓW

    Bilety w cenie od 30 do 50 zł – wiele propozycji w repertuarach od stycznia do kwietnia. Bilety na spektakle kwietniowe dostępne od 23 stycznia.

  • HAMLET – premiera w kwietniu

    Jan Englert wieńczy dwadzieścia osiem sezonów swojej pracy artystycznej w Teatrze Narodowym przedstawieniem Hamleta. Premiera: 12 kwietnia 2025

  • TWÓRCY OBRAZÓW – 100. przedstawienie!

    27 kwietnia po raz 100. zagramy Twórców obrazów Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego. W roli szwedzkiej literackiej noblistki, Selmy Lagerlöf – Anna Seniuk. 


  • Vouchery do Teatru Narodowego

    Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

  • Maryla Zielińska laureatką Nagrody „Nowych Książek”

    Z radością informujemy, że Maryla Zielińska została laureatką Nagrody „Nowych Książek” za wydaną przez Teatr Narodowy publikację To. Biografia Jerzego Grzegorzewskiego. Serdecznie gratulujemy!

  • Recenzje po premierze INNYCH ROZKOSZY

    „Jacek Głomb tym wysmakowanym spektaklem raz jeszcze dowodzi, że ma do Pilcha rękę”, „przedstawienie na wskroś uniwersalne” – piszą krytycy.

  • Ekscesy i ból istnienia | premiera INNYCH ROZKOSZY

    Nieugaszone pożądania, ekstrawagancje, ekscesy i dopadający nas, od czasu do czasu, bólu istnienia. Mistrzowska proza Pilcha w scenicznej interpretacji Jacka Głomba.

  • Prowokacja z przytupem. Rozmowa z Jackiem Głombem

    Jacek Głomb inscenizuje Inne rozkosze Pilcha. „Ten tekst jest niepoprawny politycznie – mówi reżyser – nie ma w nim żadnej poprawności, jest za to prowokacja z przytupem”. 

  • Jan Englert – 60 lat na scenie!

    Jubilatowi życzymy kolejnych wspaniałych artystycznych wyzwań i nieustającej wiary w teatr! Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo.

     

  • Edukacja w Teatrze Narodowym

    Edukacja w Teatrze Narodowym – wycieczka po teatrze  „Scena nie jedna”. Fot. Marta Ankiersztejn / Archiwum Artystyczne Teatru Narodowego

    Edukacja w Teatrze Narodowym: lekcje teatralne, KLASA TN – projekt realizowany w partnerstwie ze szkołami podstawowymi i średnimi. 

  • Andrzej Łapicki – wspomnienie w stulecie urodzin aktora

    11 listopada wspominamy Andrzeja Łapickiego, legendarnego aktora Teatru Narodowego, rektora warszawskiej Akademii Teatralnej i prezesa ZASP-u, w stulecie jego urodzin.  

  • Rozmowa z Julią Holewińską i Wojciechem Farugą

    Przed premierą Fausta: „Ten dramat boleśnie nakłuwa ludzką kondycję” – mówi reżyser, Wojciech Faruga. „Opowiadamy o przemocy i rozpadzie świata” – podkreśla Julia Holewińska, dramaturżka. 

  • Współczesna odyseja | premiera FAUSTA

    Indywidualne doświadczanie świata, podróż przez historię współczesną i archiwa naszej pamięci – Faust Goethego w reżyserii Wojciecha Farugi i dramaturgii Julii Holewińskiej.

  • Anna Seniuk – 60 lat na scenie!

    Świętujemy 60-lecie debiutu Anny Seniuk! Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, który przygotowaliśmy z okazji jubileuszu wspaniałej artystki.

  • Premiery sezonu 2024/2025

    Światowa klasyka i polska współczesność! Sezon 2024/2025 w Teatrze Narodowym oprze się na tych dwóch przeciwległych filarach. 

  • Mariusz Benoit z Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza!

    Mariusz Benoit został uhonorwany Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę Estragona w Czekając na Godota w reżyserii Piotra Cieplaka. Serdecznie gratulujemy!

  • Maryla Zielińska z Nagrodą Komitetu Nauk o Sztuce PAN

    Maryla Zielińska za książkę To. Biografia Jerzego Grzegorzewskiego otrzymała Nagrodę Komitetu Nauk o Sztuce PAN. Autorce składamy serdeczne gratulacje! 

  • PCHŁA SZACHRAJKA – 250 spektakl!

    Pchła Szachrajka będzie łobuzować na scenie po raz 250! 1 grudnia 2024 zagramy jubileuszowy spektakl na podstawie utworu Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk.

  • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida

    Piotr Cieplak za reżyserię Czekając na Godota został uhonorowany Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida. Serdecznie gratulujemy!

  • Teatr Narodowy w ankiecie miesięcznika TEATR

    W podsumowaniu miesięcznika „Teatr” Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2023/2024 zostały wymienione spektakle oraz twórczynie i twórcy Teatru Narodowego.

  • Czas ekstremalny | premiera FEBLIKA

    Rzeczywistość realna i magiczna zarazem, dojrzewanie w dusznej wspólnocie, pojemny świat metafory. Feblik – premiera odbyła się 14 czerwca.

  • Widzieć jaśniej. Rozmowa z Leną Frankiewicz

    Reżyserka pracuje nad Feblikiem. „Młodość jest zawsze «bardziej», widzi jaśniej – podkreśla. – Główna bohaterka, dojrzewająca Mania potrafi bezpardonowo obnażyć obłudę świata”.

  • 85. rocznica urodzin Jerzego Grzegorzewskiego

    29 czerwca przypada 85. rocznica urodzin Jerzego Grzegorzewskiego (1939–2005) – wizjonera teatru, reżysera, dyrektora Teatru Narodowego w latach 1997–2003.

  • Adam Hanuszkiewicz – 100. rocznica urodzin

    16 czerwca 2024 minęła setna rocznica urodzin Adama Hanuszkiewicza (1924–2011) – aktora, reżysera, dyrektora Teatru Narodowego, twórcy legendarnej inscenizacji Balladyny.

  • „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” – finał 3. edycji projektu!

    Odbyły się pokazy wieńczące 3. edycję projektu „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” z udziałem uczennic i uczniów SP nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie.

    .

  • „KLASA TN. Drugi dzwonek” – finał 3. edycji projektu!

    Za nami finał 3. edycji projektu „KLASA TN. Drugi dzwonek” z udziałem uczennic i uczniów LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego”.

  • 100. rocznica urodzin Kazimierza Dejmka

    Reżyser, dyrektor Teatru Narodowego, twórca historycznej inscenizacji Dziadów, wybitna osobistość świata teatru – 17 maja 2024 mija 100. rocznica urodzin Kazimierza Dejmka. 

  • Maryla Zielińska laureatką Nagrody PTBT!

    Maryla Zielińska laureatką Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych za To. Biografię Jerzego Grzegorzewskiego, książkę wydaną przez Teatr Narodowy. Serdecznie gratulujemy! 

  • Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim

    Publikacja o Jerzym Grzegorzewskim dostępna w naszej księgani internetowej. Przedstawiamy dźwiekowy zapis spotkania poświęconego wydawnictwu.

  • Jerzy Radziwiłowicz z Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

    Jerzy Radziwiłowicz został uhonorowany Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za kreacje aktorskie na deskach Teatru Narodowego. Serdecznie gratulujemy!

  • Skaliste wybrzeża | premiera GRY SNÓW

    Wędrówka przez życie i rozpoznanie dzisiejszego losu – premiera Gry snów Strindberga w reżyserii Sławomira Narlocha odbyła się 13 kwietnia.

  • PODRÓŻ | rozmowa ze Sławomirem Narlochem

    „Podążając za everymanem, chcemy odnaleźć sensy tej nieprzewidywalnej moralitetowej wędrówki” – mówi Sławomir Narloch, reżyser Gry snów. 

  • Ewa Wiśniewska – 60 lat na scenie!

    Ewa Wiśniewska obchodzi jubileusz 60-lecia pracy artystycznej. Wybitna aktorka została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Gratulujemy!

  • DUSZYCZKA – wspomnienie

    30 stycznia 2024 minęło 20 lat od premiery Duszyczki Różewicza w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmowego zapisu wspomnień!

  • SZTUKA ROZMOWY. Podcast Teatru Narodowego

    Jak buduje się artystyczne relacje? Rozmowy z aktorkami i aktorami Teatru Narodowego. Zapraszamy do słuchania!

  • Heroizm trwania | premiera CZEKAJĄC NA GODOTA

    Trwanie – uparte i heroiczne. Premiera Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio. 

  • Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

    „Wszystko, co człowiek może zrobić – złorzecząc, przeklinając, wściekając się, to jednak… czekać” – mówi Piotr Cieplak o pracy nad Czekając na Godota Becketta. 

  • PCHŁA SZACHRAJKA – 10 lat od premiery!

    6 grudnia 2023 mija 10 lat od premiery Pchły Szachrajki Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk! Zapraszamy do obejrzenia materiału o tym wyjątkowym, łobuzerskim spektaklu.


  • Stawiany na pomnikach i przed sądem

    Fredro. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta – premiera odbyła się 1 grudnia. W roku 2023 świętowaliśmy 230 rocznicę urodzin komediopisarza.

  • Świat, który nie chce pomyśleć | premiera OPOWIEŚCI...

    Cywilizacja na krawędzi, w kryzysie wartości – świat, który nie chce pomyśleć. Premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

  • WYKŁADY OTWARTE Teatru Narodowego online (audio)

    Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

  • Spektakle Teatru Narodowego online

    Telewizyjne wersje spektakli dostępne online: Kosmos i Miłość na Krymie w reż. Jerzego Jarockiego, Śluby panieńskie i Udręka życia w reż. Jana Englerta, Daily Soup w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

  • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

    Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

  • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

    Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

  • Cykl AKTORZY/SENIORZY

    AKTORZY/SENIORZY to filmowy cykl Leny Frankiewicz, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego. Teatr Narodowy jest partnerem projektu.

     

  • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

    Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci. Wystawa „250 lat Teatru Narodowego” w Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego, akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, kliknij tutaj.

Poniżej możesz dostosować ustawienia dotyczące plików cookies:

  Zezwól na przechowywanie danych reklamowych.

  Zezwól na przechowywanie danych użytkownika.

  Zezwól na personalizację reklam.

  Zezwól na przechowywanie danych analitycznych.