Aktualności

Maciej Wojtyszko laureatem Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida 2015

Za autorstwo i reżyserię DOWODU NA ISTNIENIE DRUGIEGO w Teatrze Narodowym Maciej Wojtyszko otrzymał Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida 2015 w kategorii „Teatr”.

Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida to najważniejsze wyróżnienia artystów tworzących na Mazowszu przyznawane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego →, za dzieła lub kreacje powstałe w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

Prapremiera DOWODU NA ISTNIENIE DRUGIEGO odbyła się na scenie przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego 14 marca 2014 roku. Dramat o spotkaniu twórców Witolda Gombrowicza ze Sławomirem Mrożkiem to nie tylko trafny i sugestywny portret artystów (w przedstawieniu Gombrowicza gra Jan Englert, Mrożka  Cezary Kosiński). Wojtyszko, konfrontując pisarskie osobowości, skłania również do namysłu nad polską kulturą i historią. Jak przyznaje autor: „(…) każde spotkanie ważnych postaci to jest kropla, która bardzo dużo mówi o oceanie”. (Gry i miny pisarzy. Rozmowa Jacka Cieślaka z Maciejem Wojtyszką na łamach „Rzeczypospolitej” →)

Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida →

DOWÓD NA ISTNIENIE DRUGIEGO →

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj