Aktualności

DOM DEVELOPMENT S.A. Sponsorem Głównym Teatru Narodowego

Od końca listopada 2016 roku oraz przez cały rok 2017  działalność Teatru Narodowego jako Sponsor Główny wspiera DOM DEVELOPMENT S.A., lider warszawskiego rynku mieszkaniowego i wiodący deweloper w Polsce.

Teatr Narodowy, działający od ponad 250 lat, jest czwartą pod względem starszeństwa sceną narodową Europy. Aktualnie w repertuarze mamy dwadzieścia osiem tytułów prezentowanych na trzech scenach; organizujemy spotkania i lekcje teatralne. Przedstawienia Teatru Narodowego ogląda rocznie ok. 70 000 widzów. W roku 2016 nasz Teatr odwiedziło 81 000, a w roku 2017 gościliśmy ponad 79 000 widzów.

DOM DEVELOPMENT S.A. jest wyłącznym branżowym Sponsorem Teatru Narodowego od końca listopada 2016 i przez cały rok 2017.

W grudniu 2016 roku odbyła się premiera Garderobianego Ronalda Harwooda w reżyserii Adama Sajnuka – sceniczna opowieść o ulotności teatru, o osobistym i artystycznym spełnieniu – z Janem Englertem w roli Sira i Januszem Gajosem w roli garderobianego Normana.

W roku 2017 przygotowaliśmy kolejne premiery – Idiotę wg Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Pawła Miśkiewicza, sceniczną opowieść o poszukiwaniu dobra w świecie naznaczonym perspektywą ostateczności (premiera w lutym 2017) oraz Opowieść zimową Williama Shakespeare’a w inscenizacji Marcina Hycnara – wielkie teatralne przedsięwzięcie, w którym mocno wybrzmiały pytania o konsekwencje ludzkich czynów i możliwość przebaczenia (premiera w maju 2017).

W nowym sezonie 2017/2018 pokazaliśmy Twórców obrazów Pera Olova Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego, kameralny spektakl o istocie tworzenia i odpowiedzialności w sztuce z Anną Seniuk w roli szwedzkiej pisarki-noblistki Selmy Lagerlöf.
Ostatnie dwie premiery roku 2017 to tragikomedia Hanocha Levina Nikt przygotowana przez Artura Tyszkiewicza z Mariuszem Benoit w głównej roli Chefeca (prapremiera polska w październiku 2017) oraz Elementarz według poetyckiego tekstu Barbary Klickiej w inscenizacji Piotra Cieplaka – przedstawienie łączące surrealistyczny humor z refleksją nad porządkiem wartości i znaczeniem słów; w postać Ali wcieliła się Edyta Olszówka (prapremiera w grudniu 2017).

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj