Aktualności

Nie żyje Witold Adamek

Ze smutkiem żegnamy Witolda Adamka, znakomitego operatora, scenarzystę i reżysera filmowego, który w ostatnich latach współpracował z Teatrem Narodowym przy telewizyjnych realizacjach naszych przedstawień.

Witold Adamek był operatorem zdjęć do ponad 170 seriali, filmów i spektakli Teatru Telewizji. Wielokrotnie nominowany do polskich nagród filmowych – Orłów i Złotych Lwów.  W 2014 roku został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.


Zrealizował zdjęcia do telewizyjnej wersji spektaklu Udręka życia Hanocha Levina w reżyserii Jana Englerta z kreacjami aktorskimi Anny Seniuk, Janusza Gajosa i Włodzimierza Pressa. Przedstawienie miało swoją premierę w 2011 roku w Teatrze Narodowym a premierę telewizyjną w 2013 roku.  
Witold Adamek był również autorem zdjęć telewizyjnej adaptacji Miłości na Krymie Sławomira Mrożka z 2014 roku – niezapomnianej inscenizacji Jerzego Jarockiego, zrealizowanej w Teatrze Narodowym w 2007 roku.
Na początku marca mieliśmy znów wspólnie pracować przy przeniesieniu Ślubów panieńskich  w reżyserii Jana Englerta z Teatru Narodowego do Teatru TV.

Witold Adamek zmarł w Warszawie 18 lutego 2017 roku. Miał 71 lat.

Na zdjęciu: Witold Adamek podczas pracy nad rejestracją telewizyjną Udręki życia Levina w reż. Jana Englerta, 6.09.2013, © TVP/PAP/Jan Bogacz

 

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj