Aktualności

Repertuar w czerwcu

Gramy piętnaście tytułów z repertuaru światowego i dramaturgii polskiej. Pamiętamy o Dniu Dziecka – naszych młodych widzów zapraszamy na Królową Śniegu i Pchłę Szachrajkę!
Bilety na przedstawienia czerwcowe będą w sprzedaży od 7 kwietnia.

sala Bogusławskiego

Zbigniew Zamachowski, ***. Fot. Krzysztof Bieliński

Naszych młodych widzów zapraszamy na opowieść o fascynującej wędrówce Gerdy – Królową Śniegu Andersena w reżyserii Piotra Cieplaka. Przedstawienie gramy 1 czerwca, o godz. 19:00 (spektakl można zobaczyć także 31 maja, o godz. 19:00).
Na dużej scenie pokazujemy Szekspirowską Opowieść zimową przygotowaną przez Marcina Hycnara – dramat o ludzkich obsesjach i lękach, a także o konsekwencjach naszych czynów.
Bacznie przyglądamy się wielkim mechanizmom historii w Królowej Margot Dumasa, realizacji Grzegorza Wiśniewskiego.
Gramy ponadczasową, krewką satyrę – Tartuffe’a Molière’a w inscenizacji Jacquesa Lassalle’a.
Przedstawiamy także dramat współczesny – tragikomedię o zmęczonych sobą małżonkach, Udrękę życia Levina w reżyserii Jana Englerta.  

Na zdjęciu: w Królowej Śniegu w reżyserii Piotra Cieplaka – Zbigniew Zamachowski (Narrator), *** (Gerda). Fot. Krzysztof Bieliński


Edyta Olszówka (Dora), Aleksandra Justa (Pani Klara Bohdanowicz). Fot. Krzysztof Bieliński scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Na scenie przy Wierzbowej królują polscy autorzy i klasyka XX-wiecznego dramatu.
Pokazujemy opowieść o końcu Polski przedwojennej – Pożegnania wg powieści Stanisława Dygata w reżyserii Agnieszki Glińskiej. W Dowodzie na istnienie drugiego, autorstwa i w reżyserii Maciej Wojtyszki, ukazujemy sugestywne portrety artystów – Witolda Gombrowicza i Sławomira Mrożka. Przedstawiamy Opowiadanie brazylijskie na podstawie prozy Iwaszkiewicza w inscenizacji Marcina Hycnara – pulsujący emocjami obraz ludzkich tęsknot i niespełnień. Łysa śpiewaczka Ionesco w reżyserii Macieja Prusa odsłania namysł nad językiem, skrzy się absurdalnym humorem. Garderobiany Harwooda, przygotowany przez Adama Sajnuka, odkrywa zakulisowe historie, opowiada o ulotności teatru.
W realizacji Grzegorza Chrapkiewicza, Kotce na gorącym blaszanym dachu Williamsa, stajemy się świadkami rodzinnego zakłamania i brutalnych międzyludzkich gier.

Na zdjęciu: w Opowiadaniu brazylijskim w reżyserii Marcina Hycnara – Edyta Olszówka (Dora), Aleksandra Justa (Pani Klara Bohdanowicz). Fot. Krzysztof Bieliński

scena Studio

Ewa Konstancja Bułhak (Pchła Szachrajka), Paweł Paprocki, Piotr Piksa. Fot. Andrzej Wencel

Dla najmłodszych widzów – rozwibrowana śpiewem i kolorami Pchła Szachrajka Brzechwy do muzyki Macieja Małeckiego, w reżyserii Anny Seniuk; spektakl gramy 3 i 4 czerwca, o godz. 12:00.
Na małej scenie przedstawiamy Madame de Sade Mishimy w inscenizacji Macieja Prusa – dramat o kobietach, na życie których miał wpływ legendarny immoralista, markiz de Sade.
W kameralnym wnętrzu prezentujemy także raport o ludzkiej kondycji – Mszę za miasto Arras na motywach powieści Andrzeja Szczypiorskiego, monodram w wykonaniu Janusza Gajosa oraz wstrząsającą psychodramę – W mrocznym mrocznym domu LaBute’a, wyreżyserowaną przez Grażynę Kanię.

Na zdjęciu: w Pchle Szachrajce do muzyki Macieja Małeckiego, w reżyserii Anny Seniuk – Ewa Konstancja Bułhak (Pchła Szachrajka), Paweł Paprocki, Piotr Piksa. Fot. Andrzej Wencel

Bilety na przedstawienia z repertuaru czerwcowego będą w sprzedaży od 7 kwietnia.  

Zobacz repertuar czerwcowy w kalendarium →

 

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj