Aktualności

„Msza za miasto Arras” na Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych

Mszę za miasto Arras – monodram w wykonaniu Janusza Gajosa na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego pokażemy w najbliższą niedzielę, 26 marca w Teatrze im. Stefana Jaracza podczas 25. Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z aktorem.

Janusz Gajos. Fot. Krzysztof Bieliński

Janusz Gajos sam na scenie – przywołuje obraz trawionego klęskami głodu i zarazy średniowiecznego miasta Arras, opowiada o ludziach, którzy stanęli w obliczu katastrofy. Wydarzenia z XV wieku stają się palącym komentarzem do naszej współczesności.

„Niezwykle wyraziste postaci, istniejące w wyobraźni narratora, możliwość prowadzenia z nimi dialogu i komentowania wszystkiego, co się w tej opowieści dzieje, jest dla aktora materiałem godnym poniesienia wszelkich trudów i każdego ryzyka” – mówił o pracy nad monodramem Janusz Gajos →.

Strona spektaklu →

Recenzje Mszy za miasto Arras

Msza za miasto Arras w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie →

Na zdjęciu: Janusz Gajos w Mszy za miasto Arras wg Andrzeja Szczypiorskiego. Fot. Krzysztof Bieliński

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj