Aktualności

Repertuar grudniowy

Widowiskowe inscenizacje, poruszające historie... — wędrówka Gerdy przez baśniowe krainy w Królowej Śniegu Andersena, konsekwencje ludzkich czynów w Szekspirowskiej Opowieści zimowej... – zapraszamy do Teatru w grudniu! Bilety w sprzedaży od 10 października.

• sala Bogusławskiego

Scena zbiorowa. Fot. Krzysztof Bieliński

Przyglądamy się wędrówce Gerdy i wraz z nią odkrywamy baśniowe krainy w Królowej Śniegu Andersena w inscenizacji Piotra Cieplaka i scenografii Andrzeja Witkowskiego – na spektakl zapraszamy całe rodziny!
Przedstawiamy dramat o winie i konsekwencjach ludzkich poczynań – widowiskową Opowieść zimową  Shakespeare’a w reżyserii  Marcina Hycnara.
W repertuarze także tragikomedia Hanocha Levina o zmęczonych sobą małżonkach – Udręka życia przygotowana przez Jana Englerta, z rolami Anny Seniuk, Janusza Gajosa i Włodzimierza Pressa oraz jeden z ostatnich spektakli Jerzego Grzegorzewskiego – poruszająca Różewiczowska Duszyczka grana w podziemiach Teatru, pod Wierzbową (wejście od strony sali Bogusławskiego).
W grudniu na dużej scenie także kolejna prapremiera – Elementarz Barbary Klickiej w inscenizacji Piotra Cieplaka, ze scenografią Andrzeja Witkowskiego (bilety w sprzedaży od 17 października).  

Na zdjęciu: scena zbiorowa z Królowej Śniegu w reżyserii Piotra Cieplaka. Fot. Krzysztof Bieliński

 scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Na pierwszym planie: Krzysztof Wakuliński, Jan Englert; na drugim planie: Paulina Korthals, Katarzyna Gniewkowska, Beata Ścibakówna, Mateusz Rusin, Piotr Grabowski, Milena Suszyńska, Grzegorz Małecki. Fot. Krzysztof BielińskiGrudzień rozpoczynamy Fredrowskim performansem – gramy pełne dowcipu, ale niepozbawione melancholii Fredraszki w reżyserii Jana Englerta na podstawie wielu utworów komediopisarza.
Zapraszamy na Tango Mrożka w przenikliwej scenicznej interpretacji Jerzego Jarockiego oraz na Pożegnania w reżyserii Agnieszki Glińskiej, spektakl o polskich pokoleniowych zmaganiach, przygotowany na podstawie powieści Stanisława Dygata.
Na Wierzbowej prezentujemy kolejny w naszym repertuarze dramat Hanocha Levina – w przedstawieniu Nikt w reżyserii Artura Tyszkiewicza w głównej roli Chefeca oglądamy Mariusza Benoit. W Garderobianym Harwooda, realizacji Adama Sajnuka śledzimy zakulisowe teatralne rozgrywki – aktorem jest Jan Englert, w rolę garderobianego Normana wciela się Janusz Gajos. Gramy także manifest teatru absurdu pokazujący problem ludzkiego porozumienia – Łysą śpiewaczkę Ionesco przygotowaną przez Macieja Prusa.
Na zdjęciu: scena zbiorowa z Fredraszek w reżyserii Jana Englerta, na pierwszym planie – Krzysztof Wakuliński, Jan Englert. Fot. Krzysztof Bieliński

 scena Studio

Janusz Gajos. Fot. Krzysztof Bieliński

Zapraszamy na wstrząsający raport o ludzkiej kondycji – Mszę za miasto Arras na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego, monodram w wykonaniu Janusza Gajosa.
W Twórcach obrazów Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego jesteśmy uczestnikami burzliwego spotkania artystów; rolę szwedzkiej pisarki-noblistki gra Anna Seniuk.
W mrocznym mrocznym domu to okrutna, głęboko poruszająca psychodrama, z rolami Mileny Suszyńskiej, Grzegorza Małeckiego i Marcina Przybylskiego – współczesny tekst Neila LaBute’a przygotowany przez Grażynę Kanię.
Młodszych widzów zapraszamy na rozwibrowaną śpiewem i kolorami, zabawną Pchłę Szachrajkę Brzechwy do muzyki Macieja Małeckiego, w reżyserii Anny Seniuk.

Na zdjęciu: Janusz Gajos w monodramie Msza za miasto Arras. Fot. Krzysztof Bieliński

Zobacz repertuar grudniowy w kalendarium →

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj