Aktualności

Repertuar w lutym

Na dużej scenie – siedem wielkich inscenizacji, a wśród nich Matka Courage i jej dzieci Brechta przygotowana przez Michała Zadarę. Zapraszamy na kolejną premierę – Śmierć Dantona Büchnera w reżyserii Barbary Wysockiej.
Bilety na przedstawienia z repertuaru lutowego w sprzedaży od 28 listopada. Bilety na przedstawienia premierowe dostępne od 14 grudnia.

Barbara Wysocka (Kattrin), Karol Dziuba (Szwajcer), Danuta Stenka (Matka Courage). Fot. Krzysztof Bieliński

 sala Bogusławskiego

Na dużej scenie Teatru przedstawiamy siedem wielkich inscenizacji. W przygotowaniu kolejna premiera w tym sezonie – Śmierć Dantona Büchnera, nad którą pracuje Barbara Wysocka. Zapraszamy na repertuar romantyczny: Mickiewiczowskie Dziady w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa i Kordiana Słowackiego w scenicznej interpretacji Jana Englerta.
Gramy dramat współczesny – Matkę Courage i jej dzieci Brechta przygotowaną przez Michała Zadarę, i dramat najnowszy – Elementarz, przedstawienie Piotra Cieplaka na podstawie poetyckiego tekstu Barbary Klickiej. W repertuarze także ponadczasowy Molierowski Tartuffe, realizacja Jacquesa Lassalle’a.
Dzieci i całe rodziny zapraszamy na Królową Śniegu Andersena w inscenizacji Piotra Cieplaka.
W podziemiach Teatru, pod Wierzbową (wejście od strony sali Bogusławskiego) pokazujemy jedno z ostatnich przedstawień Jerzego Grzegorzewskiego – Duszyczkę na motywach poematów Tadeusza Różewicza.

Na zdjęciu: Barbara Wysocka (Kattrin), Karol Dziuba (Szwajcer), Danuta Stenka (Matka Courage) w Matce Courage i jej dzieciach Brechta w reżyserii Michała Zadary. Fot. Krzysztof Bieliński
Jan Englert (Witold Gombrowicz), Kamilla Baar-Kochańska (Rita Labrosse), Grzegorz Kwiecień (Bohdan Paczowski), Marcin Przybylski (Kazimierz Głaz), Monika Dryl (Maria Paczowska), Cezary Kosiński (Sławomir Mrożek). Fot. Andrzej Wencel

 scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Zapraszamy na przedstawienia przygotowane na podstawie współczesnych dramatów. Gramy Łysą śpiewaczkę Ionesco przygotowaną przez Macieja Prusa, Kotkę na gorącym blaszanym dachu Williamsa w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza i Garderobianego Harwooda w realizacji Adama Sajnuka.
Ponadto w repertuarze groteskowy dramat Nikt Levina w reżyserii Artura Tyszkiewicza i polscy autorzy: Mrożkowe Tango w scenicznej interpretacji Jerzego Jarockiego, Białe małżeństwo Różewicza w reżyserii Artura Tyszkiewicza oraz autorski spektakl Macieja Wojtyszki Dowód na istnienie drugiego opowiadający o zderzeniu pisarskich osobowości – Gombrowicza z Mrożkiem.

Na zdjęciu: Jan Englert (Witold Gombrowicz), Kamilla Baar-Kochańska (Rita Labrosse), Grzegorz Kwiecień (Bohdan Paczowski), Marcin Przybylski (Kazimierz Głaz), Monika Dryl (Maria Paczowska), Cezary Kosiński (Sławomir Mrożek) w Dowodzie na istnienie drugiego autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki. Fot. Andrzej Wencel
Anna Seniuk (Selma Lagerlöf), Marta Wągrocka (Tora Teje). Fot. Yato Photography

 scena Studio

W repertuarze sztuki XX-wieczne: skandynawscy Twórcy obrazów Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego, zrealizowana przez Macieja Prusa Madame de Sade słynnego japońskiego dramatopisarza Mishimy oraz W mrocznym mrocznym domu  sztuka głośnego amerykańskiego pisarza i scenarzysty Neila LaBute’a w inscenizacji Grażyny Kani.
Na małej scenie przedstawiamy także Mszę za miasto Arras, wstrząsający monodram Janusza Gajosa przygotowany na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego.
Najmłodszych widzów zapraszamy na rozśpiewaną Pchłę Szachrajkę Jana Brzechwy do muzyki Macieja Małeckiego, w reżyserii Anny Seniuk.

Na zdjęciu: Anna Seniuk (Selma Lagerlöf), Marta Wągrocka (Tora Teje) w Twórcach obrazów Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego. Fot. Yato Photography

Zobacz repertuar lutowy w kalendarium →

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj