Aktualności
Repertuar kwietniowy
20/01/2025
Na dużej scenie Teatru premiera Szekspirowskiego Hamleta w reżyserii Jana Englerta; wśród propozycji: Alicji Kraina Czarów wg Carrolla, spektakl Sławomira Narlocha, Dekalog wg Kieślowskiego i Piesiewicza w scenicznej interpretacji Wojciecha Farugi oraz Sonata jesienna Bergmana, realizacja Grzegorza Wiśniewskiego. W kwietniu po raz 100. zagramy Twórców obrazów Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego. Czytaj więcej
REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE
COMIESIĘCZNE PROGRAMY TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW ORAZ INNE AKTUALNE PROMOCJE
• Sala Bogusławskiego
Na pierwszym planie: Mikołaj Wachowski (Synek), Ewa Konstancja Bułhak (Alicja), Cezary Kosiński (Syn), na drugim planie: Kamila Najduk, Patrycja Grzywińska, Ewa Bukała, Karolina Gwóźdź, Magdalena Czuba (Flamingi) w Alicji Krainie Czarów wg Lewisa Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha. Fot. Marta Ankiersztejn
Jan Englert wieńczy dwadzieścia osiem sezonów swojej pracy artystycznej w Teatrze Narodowym Hamletem Shakespeare’a, traktatem o prawdzie i kłamstwie, o manipulacji i fałszowaniu rzeczywistości z pytaniem o to, czy człowiek jest godzien współczucia. Premiera przedstawienia odbędzie się 12 kwietnia.
W kwietniu na dużej scenie Teatru gramy również Fausta Goethego w inscenizacji Wojciecha Farugi, opowieść o historii współczesnej i naszej pamięci, spektakl, w którym doświadczenie człowieka ukazane jest w perspektywach historycznej, kulturowej, metafizycznej.
Zapraszamy na muzyczne familijne przedstawienie (spektakl rekomendowany dla dzieci powyżej 10 roku życia) – Alicji Krainę Czarów wg słynnych powieści Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha, wzruszającą i szaloną podróż do świata dzieciństwa.
• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
Paweł Brzeszcz, Małgorzata Kożuchowska w Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Natalia Kabanow
Przedstawiamy Komedianta w realizacji Andrzeja Domalika, dramat Bernharda opowiadający o sztuce teatru, trudach egzystencji i życiowym zgorzknieniu oraz Dekalog wg Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi, spektakl będący namysłem nad moralnymi podstawami współczesności.
Zapraszamy na historię walczących o swą podmiotowość kobiet związanych z legendą teatru, Bertoltem Brechtem – Skórę węża, sztukę napisaną i wyreżyserowaną przez Artura Urbańskiego.
Gramy Ułanów Rymkiewicza przygotowanych przez Piotra Cieplaka, gorzką komedię o narodowych wadach i mitach polskości, a także opowieść o poszukującym prawdy słynnym mistyfikatorze i awanturniku – Barona Münchhausena dla dorosłych autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki oraz Inne rozkosze wg prozy Pilcha w realizacji Jacka Głomba, historię Pawła Kohoutka mierzącego się ze swoimi tęsknotami, niespełnieniami i… Aktualną Kobietą.
Zapraszamy na familijny spektakl Piekło – Niebo Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty (spektakl polecany dla rodziców z dziećmi od 10 roku życia), przedstawioną z humorem historię o mieszkańcach zaświatów, opowieść o stracie, odchodzeniu i rodzicielskiej miłości.
• Scena Studio
Danuta Stenka (Charlotta) w Sonacie jesiennej Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Fot. Krzysztof Bieliński
Przedstawiamy gorzką komedię o znaczeniach szlachetności i interesowności, egoizmu i empatii – Molierowskiego Mizantropa w reżyserii Jana Englerta.
W repertuarze Sceny Studio także opowieści o cenie, którą przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie. Zapraszamy na intymną rodzinną psychodramę – Sonatę jesienną Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego oraz na Twórców obrazów w realizacji Artura Urbańskiego, sztukę Enquista o szwedzkich twórcach, w tym o literackiej noblistce, Selmie Lagerlöf. 27 kwietnia przedstawimy 100. spektakl Twórców obrazów! Czytaj więcej
Gramy dramat najnowszy – Tchnienie Macmillana przygotowane przez Grzegorza Małeckiego, sztukę podejmującą tematy ekologii i dylematów, przed którymi stają młodzi, wchodzący w życie ludzie.
Dzieci i ich opiekunów zapraszamy na śpiew, psoty, metamorfozy, świetną zabawę, po prostu na Pchłę Szachrajkę Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk (spektakl polecany dla dzieci od 4 roku życia).
Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 604, 22 69 20 664
Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00
Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem
Sprzedaż online | bilety, vouchery, księgarnia:
bilety.narodowy.pl
Informacja o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl
REZERWACJA TELEFONICZNA, KASY, REGULAMINY
Repertuar może ulec zmianie.