Anna Smołowik

Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej (2008). Współpracowała z Teatrem Ludowym w Krakowie oraz z teatrami warszawskimi: Laboratorium Dramatu, Bajka, Muzycznym Roma, OCH–Teatrem, Konsekwentnym, Ateneum, Studio, Powszechnym. Od 2012 roku związana z kabaretem „Pożar w burdelu”.

Wyróżniona za role w Lokatorach wg Pintera w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza i rolę Lubow Raniewskiej w Wiśniowym sadzie Czechowa w reżyserii Jewgienii Safonowej, przedstawieniach dyplomowych Akademii Teatralnej w Warszawie na 26. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2008). Za role w Kompleksie Portnoya Rotha w reżyserii Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie otrzymała Feliksa Warszawskiego w kategorii „Debiut” (2010) oraz wyróżnienie jury i nagrodę dziennikarzy na 46. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie (2011). Laureatka II nagrody za monodram Stephanie Moles dziś rano zabiła swojego męża, a potem odpiłowała mu prawą dłoń Prześlugi w reżyserii Kuby Kowalskiego w warszawskim Laboratorium Dramatu na 9. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie (2011) oraz głównej nagrody aktorskiej za rolę Katarzyny Earnshaw w Wichrowych Wzgórzach Holewińskiej i Kowalskiego na motywach powieści Brontë w reżyserii Kuby Kowalskiego w Teatrze Studio w Warszawie na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (2013).

Role w Teatrze Narodowym:

DODO / MIKA (gościnnie od 26 kwietnia 2014), Pożegnania, 2012, reż. Agnieszka Glińska

 

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj