Aktualności

Wewnątrz cyklonu. Rozmowa z Barbarą Wysocką

Barbara Wysocka pracuje nad Śmiercią Dantona Büchnera; premiera – 3 lutego. „Podążanie za bohaterami Büchnera pozwala na ogląd sytuacji od środka wydarzeń, z wewnątrz cyklonu” – mówi reżyserka. 

Marzec w Teatrze Narodowym

Na dużej scenie wielkie inscenizacje dramatu romantycznego – Mickiewiczowskie Dziady w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa i Śmierć Dantona Büchnera przygotowana przez Barbarę Wysocką. Bilety na przedstawienia z repertuaru marcowego w sprzedaży od 4 stycznia.

Świat „Elementarza” na scenie

Fotoreportaż z prac nad intrygującą scenografią Andrzeja Witkowskiego do najnowszej premiery na dużej scenie Teatru Narodowego.

Repertuar w lutym

Zagramy Matkę Courage... w inscenizacji Michała Zadary. W przygotowaniu kolejna premiera Śmierć Dantona Büchnera w reżyserii Barbary Wysockiej. Bilety w sprzedaży od 28 listopada. Bilety na przedstawienia premierowe dostępne od 14 grudnia.

Teatr elementarny. Z Barbarą Klicką i Piotrem Cieplakiem rozmawia Adam Lipszyc

O Elementarzu, najnowszej prapremierze Teatru na podstawie poetyckiego tekstu Barbary Klickiej w reżyserii Piotra Cieplaka rozmawia Adam Lipszyc. Elementarz po raz pierwszy na scenie już 7 grudnia!

W styczniu na scenach

Od ponadczasowej klasyki – Molierowskiego Tartuffe’a, po współczesny groteskowy dramat Levina Nikt. W styczniu w repertuarze osiemnaście tytułów!

100. przedstawienie „W mrocznym mrocznym domu”

W mrocznym mrocznym domu w inscenizacji Grażyny Kani 20 października zagramy na naszej scenie po raz setny!

100. przedstawienie „Mszy za miasto Arras”

Monodram w wykonaniu Janusza Gajosa 12 października po raz setny na naszej scenie! W piątek, 13 października, przedstawienie pokażemy w Teatrze Starym w Lublinie.

Repertuar grudniowy

Widowiskowe inscenizacje, poruszające historie...  zapraszamy do Teatru w grudniu! Bilety w sprzedaży od 10 października. 

Tylko i wyłącznie ja. NIKT inny. Rozmowa z Arturem Tyszkiewiczem

„Chefec chce jedynie, żeby inni ludzie zachowywali się wobec niego fair, żeby dostrzegli w nim istotę ludzką. I w tym sensie będzie to przedstawienie o skrajnym egoizmie” – mówi reżyser polskiej prapremiery dramatu Nikt Levina.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj