Aktualności

W maju

Zapraszamy na Idiotę Dostojewskiego i ponad dwadzieścia innych tytułów. W maju kolejna premiera – Opowieść zimowa Shakespeare’a w scenicznej interpretacji Marcina Hycnara. Bilety na przedstawienia z repertuaru majowego są w sprzedaży od 1 marca.

„Zbójcy” – pożegnanie z tytułem

Po raz ostatni na scenie sensacyjne widowisko Michała Zadary. Na ostatnie spektakle zapraszamy 25 i 26 marca, o godz. 19:00.

Repertuar kwietniowy

Zapraszamy na wielki repertuar romantyczny – sceniczną interpretację Kordiana przygotował Jan Englert, Dziady wyreżyserował Eimuntas Nekrošius, wybitny litewski twórca teatralny.  Ponadto w repertuarze szesnaście tytułów!

„Milczenie o Hiobie” – pożegnanie z tytułem

Żegnamy Milczenie o Hiobie w reżyserii Piotra Cieplaka. Na ostatnie spektakle zapraszamy 1 i 2 marca, o godz. 19:00

Marzec na scenach

W repertuarze marcowym po raz ostatni na naszej scenie Schillerowscy Zbójcy w sensacyjnym widowisku Michała Zadary oraz spektakl-performans Milczenie o Hiobie w reżyserii Piotra Cieplaka.

100. przedstawienie „Kotki na gorącym blaszanym dachu”!

Gwałtowne emocje, wyraziste charaktery, język jak brzytwa. Kotkę na gorącym blaszanym dachu w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza 16 września zagramy po raz 100! Na zdjęciu: Edyta Olszówka (Margaret) i Grzegorz Małecki (Brick) w Kotce... Fot. Robert Jaworski

„Fortepian pijany” po raz 50!

Fortepian pijany z utworami Toma Waitsa w reżyserii Marcina Przybylskiego. 9 września po raz pięćdziesiąty zaśpiewamy, co nam w duszy gra. Na zdjęciu: Robert Jarociński w Fortepianie... Fot. Krzysztof Bieliński

Sztachetą w Obcego. Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

SUPLEMENT dotyka społecznego i politycznego zjawiska dzisiejszej Polski – wsobności, gnuśności, duchowego lenistwa, kultywowanej zemsty, zapieczenia i samoizolacji”. Piotr Cieplak mówi o swoim autorskim przedstawieniu Soplicowo – owocilpoS. Suplement.

Jubileusz: polscy autorzy na naszych scenach

W sezonach jubileuszowych 250-lecia Teatru Narodowego odbyło się dziewięć premier na podstawie tekstów polskich autorów! Jubileusz kończymy prapremierowym autorskim przedstawieniem Piotra Cieplaka Soplicowo–owocilpoS. Suplement.

Kwitnący ogródek Zosi. Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

„Znaczenia utworu zaczęły rozkwitać jak ogródek Zosi czy ta litewska puszcza. Jego sensy w żywym, teatralnym zdarzeniu jeszcze urosły” – mówi Piotr Cieplak, reżyser cyklu Pan Tadeusz – wszystkie słowa.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj