Aktualności

Na Dzień Dziecka „Królowa Śniegu” i „Pchła Szachrajka”!

Zapraszamy dzieci i młodych widzów na przedstawienia Królowej Śniegu 31 maja i 1 czerwca, o godz. 19:00. Uwaga: 2 czerwca, o godz. 18:00 dodatkowo zagramy Pchłę Szachrajkę!

Repertuar w czerwcu

Gramy piętnaście tytułów z repertuaru światowego i dramaturgii polskiej. Pamiętamy o Dniu Dziecka – naszych młodych widzów zapraszamy na Królową Śniegu i Pchłę Szachrajkę! Bilety na przedstawienia czerwcowe będą w sprzedaży od 7 kwietnia.

W maju

W repertuarze szesnaście tytułów. W maju kolejna premiera – Opowieść zimowa Shakespeare’a w scenicznej interpretacji Marcina Hycnara. Bilety na przedstawienia z repertuaru majowego są w sprzedaży od 1 marca.

„Zbójcy” – pożegnanie z tytułem

Po raz ostatni na scenie sensacyjne widowisko Michała Zadary. Na ostatnie spektakle zapraszamy 25 i 26 marca, o godz. 19:00.

„Milczenie o Hiobie” – pożegnanie z tytułem

Żegnamy Milczenie o Hiobie w reżyserii Piotra Cieplaka. Na ostatnie spektakle zapraszamy 1 i 2 marca, o godz. 19:00

100. przedstawienie „Kotki na gorącym blaszanym dachu”!

Gwałtowne emocje, wyraziste charaktery, język jak brzytwa. Kotkę na gorącym blaszanym dachu w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza 16 września zagramy po raz 100! Na zdjęciu: Edyta Olszówka (Margaret) i Grzegorz Małecki (Brick) w Kotce... Fot. Robert Jaworski

„Fortepian pijany” po raz 50!

Fortepian pijany z utworami Toma Waitsa w reżyserii Marcina Przybylskiego. 9 września po raz pięćdziesiąty zaśpiewamy, co nam w duszy gra. Na zdjęciu: Robert Jarociński w Fortepianie... Fot. Krzysztof Bieliński

Sztachetą w Obcego. Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

SUPLEMENT dotyka społecznego i politycznego zjawiska dzisiejszej Polski – wsobności, gnuśności, duchowego lenistwa, kultywowanej zemsty, zapieczenia i samoizolacji”. Piotr Cieplak mówi o swoim autorskim przedstawieniu Soplicowo – owocilpoS. Suplement.

Jubileusz: polscy autorzy na naszych scenach

W sezonach jubileuszowych 250-lecia Teatru Narodowego odbyło się dziewięć premier na podstawie tekstów polskich autorów! Jubileusz kończymy prapremierowym autorskim przedstawieniem Piotra Cieplaka Soplicowo–owocilpoS. Suplement.

Kwitnący ogródek Zosi. Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

„Kiedy usłyszałem ten poemat w żywej mowie, stało się to dla mnie odkryciem, a właściwie sensacją. Znaczenia utworu zaczęły rozkwitać jak ogródek Zosi czy ta litewska puszcza” – mówi Piotr Cieplak, reżyser cyklu Pan Tadeusz – wszystkie słowa.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj