Aktualności

Repertuar we wrześniu

W nowym sezonie zapraszamy na premierę Twórców obrazów Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego. Wśród kilkunastu tytułów m.in. Brechtowska Matka Courage i jej dzieci w inscenizacji Michała Zadary. Bilety na przedstawienia z repertuaru wrześniowego w sprzedaży od 20 czerwca.

„Zbójcy” – pożegnanie z tytułem

Po raz ostatni na scenie sensacyjne widowisko Michała Zadary. Na ostatnie spektakle zapraszamy 25 i 26 marca, o godz. 19:00.

„Milczenie o Hiobie” – pożegnanie z tytułem

Żegnamy Milczenie o Hiobie w reżyserii Piotra Cieplaka. Na ostatnie spektakle zapraszamy 1 i 2 marca, o godz. 19:00

100. przedstawienie „Kotki na gorącym blaszanym dachu”!

Gwałtowne emocje, wyraziste charaktery, język jak brzytwa. Kotkę na gorącym blaszanym dachu w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza 16 września zagramy po raz 100! Na zdjęciu: Edyta Olszówka (Margaret) i Grzegorz Małecki (Brick) w Kotce... Fot. Robert Jaworski

„Fortepian pijany” po raz 50!

Fortepian pijany z utworami Toma Waitsa w reżyserii Marcina Przybylskiego. 9 września po raz pięćdziesiąty zaśpiewamy, co nam w duszy gra. Na zdjęciu: Robert Jarociński w Fortepianie... Fot. Krzysztof Bieliński

Sztachetą w Obcego. Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

SUPLEMENT dotyka społecznego i politycznego zjawiska dzisiejszej Polski – wsobności, gnuśności, duchowego lenistwa, kultywowanej zemsty, zapieczenia i samoizolacji”. Piotr Cieplak mówi o swoim autorskim przedstawieniu Soplicowo – owocilpoS. Suplement.

Jubileusz: polscy autorzy na naszych scenach

W sezonach jubileuszowych 250-lecia Teatru Narodowego odbyło się dziewięć premier na podstawie tekstów polskich autorów! Jubileusz kończymy prapremierowym autorskim przedstawieniem Piotra Cieplaka Soplicowo–owocilpoS. Suplement.

Kwitnący ogródek Zosi. Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

„Kiedy usłyszałem ten poemat w żywej mowie, stało się to dla mnie odkryciem, a właściwie sensacją. Znaczenia utworu zaczęły rozkwitać jak ogródek Zosi czy ta litewska puszcza” – mówi Piotr Cieplak, reżyser cyklu Pan Tadeusz – wszystkie słowa.

Premiera: „Dziady”

O Dziadach w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa mówią Jan Englert, dyrektor artystyczny, oraz aktorzy: Grzegorz Małecki (Gustaw-Konrad) i Marcin Przybylski (Guślarz, Diabeł) w materiale video dla PAP. Na zdjęciu: Grzegorz Małecki. Fot. Krzysztof Bieliński

Polskie piekło i polskie niebo. Rozmowa z Janem Englertem

„Ten tekst mnie uwiera” – mówi Jan Englert, reżyser Kordiana Juliusza Słowackiego, premiery, która odbędzie się w dniu 250 rocznicy powstania Teatru Narodowego.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj