Aktualności

Wykład „Arte povera – nieznane dzieci Grotowskiego” w dniu 8 kwietnia został odwołany

Z przykrością informujemy, że wykład Doroty Semenowicz Arte povera – nieznane dzieci Grotowskiego, który miał się odbyć 8 kwietnia, został odwołany.

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru twórcom życzymy wielu artystycznych inspiracji, a nam wszystkim niezapomnianych teatralnych wrażeń!

 

Zmarł Gustaw Lutkiewicz

Ze smutkiem żegnamy Gustawa Lutkiewicza, aktora Teatru Narodowego w latach 1969–1974. Na zdjęciu: Gustaw Lutkiewicz w Rewizorze Gogola w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Fot. Renard Dudley

Żegnamy Danutę Szaflarską

Z wielkim żalem żegnamy Danutę Szaflarską, aktorkę Teatru Narodowego w latach 1955–1966. Od 2007 roku występowała gościnnie na narodowej scenie, zagrała Nini w Żarze i Babkę w Daily Soup.

Nie żyje Witold Adamek

Ze smutkiem żegnamy Witolda Adamka – znakomitego operatora filmowego współpracującego z Teatrem Narodowym przy telewizyjnych realizacjach naszych przedstawień.

Wzniosłość i śmieszność. Rozmowa z Pawłem Miśkiewiczem

„Pokazujemy grupę ludzi splecionych jakimś upiornym układem erotyczno-emocjonalno-handlowym” – mówi reżyser Idioty

PZU Mecenasem Teatru Narodowego

Z przyjemnością zawiadamiamy, że od listopada 2016 roku i przez cały rok 2017 PZU – jedna z największych instytucji finansowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej obejmuje mecenatem finansowym działalność Teatru Narodowego.

DOM DEVELOPMENT S.A. Sponsorem Głównym Teatru Narodowego

Miło nam poinformować, że od końca listopada 2016 roku oraz przez cały rok 2017 działalność Teatru Narodowego jako Sponsor Główny wspiera DOM DEVELOPMENT S.A., lider warszawskiego rynku mieszkaniowego i wiodący deweloper w Polsce.

Wojenny interes. Michał Zadara o „Matce Courage...”

„Uważam, że przemoc nie jest dobrym rozwiązaniem. A Brecht dodaje: ponieważ cierpią ci, którzy z tą przemocą nie chcieli mieć nic wspólnego”. Michał Zadara mówi o pracy nad Matką Courage i jej dziećmi Bertolta Brechta. Premiera 26 listopada w sali Bogusławskiego.

Narodowy najlepszy!

Miesięcznik TEATR ogłosił wyniki rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2015/2016”.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj