Aktualności

Teatr elementarny. Z Barbarą Klicką i Piotrem Cieplakiem rozmawia Adam Lipszyc

O Elementarzu, najnowszej prapremierze Teatru na podstawie poetyckiego tekstu Barbary Klickiej w reżyserii Piotra Cieplaka rozmawia Adam Lipszyc. Elementarz po raz pierwszy na scenie już 7 grudnia!

Wirtualna wystawa ERWIN AXER 1917–2012 w Google Arts & Culture

Wirtualna wystawa Erwin Axer 1917 – 2012 przygotowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, jest już dostępna na platformie Google Arts & Culture.

„Rozmowy z Erwinem Axerem” – już wkrótce w naszej księgarni internetowej

Felietony i rozmowy z wybitnym reżyserem, dyrektorem, pisarzem – dostępne w naszej księgarni internetowej od 20 listopada.

Dwadzieścia lat od inauguracji Teatru Narodowego po odbudowie

Po odbudowie z pożaru Teatr Narodowy 19 listopada 1997 roku zainaugurował działalność Nocą listopadową w reż. Jerzego Grzegorzewskiego, dyrektora narodowej sceny.

Zmarł Janusz Kłosiński

Żegnamy Janusza Kłosińskiego, aktora Teatru Narodowego w latach 1970–1986. Na zdjęciu: aktor w Kartotece Różewicza w reż. Tadeusza Minca. Premiera w Teatrze Narodowym 17 listopada 1973. Fot. Renard Dudley

Nowe regulaminy Teatru Narodowego dotyczące rezerwacji i sprzedaży

Z dniem 7 listopada 2017 roku wchodzą w życie nowe regulaminy Teatru Narodowego: Regulamin rezerwacji i sprzedaży biletów oraz Regulamin dotyczący sprzedaży online.

Nie żyje Lech Ordon

Ze smutkiem żegnamy Lecha Ordona, aktora Teatru Narodowego w latach 1949–1952 oraz 1957–1972. Na zdjęciu: aktor w roli wierszopisa Ramoty w Szkole obmowy Bogusławskiego w reżyserii Władysława Krasnowieckiego, przedstawieniu z 1961 roku. 

Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier w Teatrze Narodowym – fotorelacja

Udział w Warszawskim Festiwalu Kultury Bez Barier jest tradycją w Teatrze Narodowym. W tym roku niepełnosprawnym widzom zaproponowaliśmy spektakl z audiodeskrypcją oraz spotkanie „Za kulisami”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Wspominamy Jerzego Jarockiego

Dzisiaj mija pięć lat od śmierci Jerzego Jarockiego, jednego z najważniejszych reżyserów w polskim teatrze powojennym.

Tylko i wyłącznie ja. NIKT inny. Rozmowa z Arturem Tyszkiewiczem

„Chefec chce jedynie, żeby inni ludzie zachowywali się wobec niego fair, żeby dostrzegli w nim istotę ludzką. I w tym sensie będzie to przedstawienie o skrajnym egoizmie” – mówi reżyser polskiej prapremiery dramatu Nikt Levina.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj