Aktualności

PZU Mecenasem Teatru Narodowego

Od listopada 2016 roku i przez cały rok 2017 PZU, jedna z największych instytucji finansowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej jest mecenasem finansowym działalności Teatru Narodowego.

DOM DEVELOPMENT S.A. Sponsorem Głównym Teatru Narodowego

Od końca listopada 2016 roku oraz przez cały rok 2017 działalność Teatru Narodowego jako Sponsor Główny wspiera DOM DEVELOPMENT S.A., lider warszawskiego rynku mieszkaniowego i wiodący deweloper w Polsce.

Żegnamy Mieczysława Kalenika

Ze smutkiem żegnamy Mieczysława Kalenika, aktora Teatru Narodowego w latach 1959–1975. Na zdjęciu: Mieczysław Kalenik jako Dentysta- Valentine w Nigdy nie można przewidzieć Shawa w reżyserii Ewy Bonackiej, spektaklu z 1960 roku. Fot. Franciszek Myszkowski

Lekcje teatralne

Teatr od kulis – grupy zorganizowane zapraszamy do zwiedzania Teatru! Prowadzimy zapisy na lekcje w nowym sezonie teatralnym 2017/2018.

Przygotowania do „Opowieści zimowej”

Za nami kolejne etapy przygotowań scenografii i kostiumów do Opowieści zimowej. Ważny jest każdy detal!

Tragiczny happy end. Rozmowa z Marcinem Hycnarem o najnowszej premierze

Marcin Hycnar inscenizuje Opowieść zimową. „Shakespeare wrzuca nas w sam środek chorego umysłu – mówi reżyser. –  I, jak u Hitchcocka, zaczyna się od wybuchu, a potem napięcie rośnie”.

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru twórcom życzymy wielu artystycznych inspiracji, a nam wszystkim niezapomnianych teatralnych wrażeń!

 

Wzniosłość i śmieszność. Rozmowa z Pawłem Miśkiewiczem

„Pokazujemy grupę ludzi splecionych jakimś upiornym układem erotyczno-emocjonalno-handlowym” – mówi reżyser Idioty

Wojenny interes. Michał Zadara o „Matce Courage...”

„Uważam, że przemoc nie jest dobrym rozwiązaniem. A Brecht dodaje: ponieważ cierpią ci, którzy z tą przemocą nie chcieli mieć nic wspólnego”. Michał Zadara mówi o pracy nad Matką Courage i jej dziećmi Bertolta Brechta. Premiera 26 listopada w sali Bogusławskiego.

Narodowy najlepszy!

Miesięcznik TEATR ogłosił wyniki rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2015/2016”.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj