Aktualności

Oświadczenie Teatru Narodowego

Oświadczenie Teatru Narodowego dotyczące konferencji prasowej Marka Mikosa, dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Zbliżenie. Rozmowa z Arturem Urbańskim o „Twórcach obrazów”

„Zaczynają opadać płaty betonu, którymi na co dzień jesteśmy opancerzeni” – mówi reżyser. – „Czy to będzie gwałtowne? Najpierw trochę, potem mocniej, a potem jeszcze mocniej”. Premiera Twórców obrazów Pera Olova Enquista 16 września na scenie Studio. 

Nie żyje Janusz Głowacki

Ze smutkiem żegnamy Janusza Głowackiego, dramatopisarza, prozaika, scenarzystę, autora Kopciucha wystawionego w Teatrze Narodowym. Zdjęcie z programu przedstawienia Kopciuch. Fot: Hanna Prus, projekt: Maciej Buszewicz

Z żalem żegnamy Andrzeja Blumenfelda

Z żalem żegnamy Andrzeja Blumenfelda, aktora Teatru Narodowego w latach 1997–2012. Na zdjęciu: Andrzej Blumenfeld w roli Leonata w Wiele hałasu o nic Shakespeare’a w reż. Macieja Prusa, premiera 12 grudnia 2008. Fot. Robert Jaworski

PZU Mecenasem Teatru Narodowego

Od listopada 2016 roku i przez cały rok 2017 PZU, jedna z największych instytucji finansowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej jest mecenasem finansowym działalności Teatru Narodowego.

DOM DEVELOPMENT S.A. Sponsorem Głównym Teatru Narodowego

Od końca listopada 2016 roku oraz przez cały rok 2017 działalność Teatru Narodowego jako Sponsor Główny wspiera DOM DEVELOPMENT S.A., lider warszawskiego rynku mieszkaniowego i wiodący deweloper w Polsce.

Żegnamy Mieczysława Kalenika

Ze smutkiem żegnamy Mieczysława Kalenika, aktora Teatru Narodowego w latach 1959–1975. Na zdjęciu: Mieczysław Kalenik jako Dentysta-Valentine w Nigdy nie można przewidzieć Shawa w reżyserii Ewy Bonackiej (1960 r.) Fot. Franciszek Myszkowski

Lekcje teatralne

Teatr od kulis – grupy zorganizowane zapraszamy do zwiedzania Teatru! Prowadzimy zapisy na lekcje w nowym sezonie teatralnym 2017/2018.

Przygotowania do „Opowieści zimowej”

Za nami kolejne etapy przygotowań scenografii i kostiumów do Opowieści zimowej. Ważny jest każdy detal!

Tragiczny happy end. Rozmowa z Marcinem Hycnarem o najnowszej premierze

Marcin Hycnar inscenizuje Opowieść zimową. „Shakespeare wrzuca nas w sam środek chorego umysłu – mówi reżyser. –  I, jak u Hitchcocka, zaczyna się od wybuchu, a potem napięcie rośnie”.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj