Aktualności

Lekcje teatralne

Teatr od kulis – grupy zorganizowane zapraszamy do zwiedzania Teatru! Prowadzimy zapisy na lekcje w czerwcu i w nowym sezonie teatralnym 2017/2018.

Przygotowania do „Opowieści zimowej”

Za nami kolejne etapy przygotowań scenografii i kostiumów do Opowieści zimowej. Ważny jest każdy detal!

Tragiczny happy end. Rozmowa z Marcinem Hycnarem o najnowszej premierze

Marcin Hycnar inscenizuje Opowieść zimową. „Shakespeare wrzuca nas w sam środek chorego umysłu – mówi reżyser. –  I, jak u Hitchcocka, zaczyna się od wybuchu, a potem napięcie rośnie”.

Żegnamy Witolda Pyrkosza

Ze smutkiem żegnamy Witolda Pyrkosza, aktora Teatru Narodowego w latach 1983–1990. Na zdjęciu: Witold Pyrkosz jako Clov w Końcówce Becketta w reżyserii Jerzego Krasowskiego, w przedstawieniu z 1985 roku. Fot. Cezary Marek Langda

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru twórcom życzymy wielu artystycznych inspiracji, a nam wszystkim niezapomnianych teatralnych wrażeń!

 

Zmarł Gustaw Lutkiewicz

Ze smutkiem żegnamy Gustawa Lutkiewicza, aktora Teatru Narodowego w latach 1969–1974. Na zdjęciu: Gustaw Lutkiewicz w Rewizorze Gogola w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Fot. Renard Dudley

Żegnamy Danutę Szaflarską

Z wielkim żalem żegnamy Danutę Szaflarską, aktorkę Teatru Narodowego w latach 1955–1966. Od 2007 roku występowała gościnnie na narodowej scenie, zagrała Nini w Żarze i Babkę w Daily Soup.

Nie żyje Witold Adamek

Ze smutkiem żegnamy Witolda Adamka – znakomitego operatora filmowego współpracującego z Teatrem Narodowym przy telewizyjnych realizacjach naszych przedstawień.

Wzniosłość i śmieszność. Rozmowa z Pawłem Miśkiewiczem

„Pokazujemy grupę ludzi splecionych jakimś upiornym układem erotyczno-emocjonalno-handlowym” – mówi reżyser Idioty

PZU Mecenasem Teatru Narodowego

Z przyjemnością zawiadamiamy, że od listopada 2016 roku i przez cały rok 2017 PZU – jedna z największych instytucji finansowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej obejmuje mecenatem finansowym działalność Teatru Narodowego.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj