Teatr Narodowy
Założony w roku 1765
Na scenie przy Wierzbowej trwają próby do prapremiery Skóry węża, dramatu autorstwa i w reżyserii Artura Urbańskiego.
Mini-fotorelacja z przygotowań scenograficznych do prapremiery Skóry węża.
Wśród trzech propozycji na koniec kwietnia: Jak być kochaną Brandysa w reżyserii Leny Frankiewicz.
Zapraszamy seniorów do skorzystania z promocji na wybrane przedstawienia, wśród nich jest Madame de Sade Mishimy.
W ofercie promocyjnej dla studentów proponujemy dwa tytuły, w tym Zemstę nietoperza Straussa.
Premierowy pokaz rejestracji Woyzecka miał 5400 wyświetleń. Dziękujemy widzom, którzy 27–29 marca świętowali z nami Międzynarodowy Dzień Teatru!
Okazujemy solidarność z naszymi białoruskim sąsiadami – światło dla Białorusi w oknach budynku Teatru Narodowego w dniu 25 marca 2021.
Twórcom życzymy wytrwałości i satysfakcjonującej pracy, widzom niezapomnianych wieczorów w teatrze. A wszystkim – zdrowia i siły ducha!
Recenzenci i teatralni blogerzy piszą o Śniegu Przybyszewskiego w reżyserii Anny Gryszkówny.
Intensywność relacji, uwikłanie w namiętności, zmaganie z podskórnymi tęsknotami. Premiera Śniegu odbyła się 12 marca na scenie Studio.
„Tęsknota jest uczuciem bliskim każdej z postaci Śniegu” – podkreśla reżyserka Anna Gryszkówna w rozmowie o pracy nad dramatem Przybyszewskiego.
Odnotowujemy pierwsze recenzje po premierze Trzech sióstr Czechowa w inscenizacji Jana Englerta.
Styczniowy pokaz online rejestracji Kordiana miał 18890 wyświetleń – dziękujemy wszystkim widzom, którzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością!
Opinie krytyków o Sonacie jesiennej Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Premiera spektaklu odbyła się 10 października.
Doczesność i wieczność, świętość i grzech – perspektywa jest szeroka. Na scenie przy Wierzbowej powstał spektakl o granicznych doświadczeniach
Teatr Narodowy, ostatnia premiera i jej twórcy w rankingu miesięcznika TEATR „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2019/2020”.
Aktorki, aktorzy i realizatorzy jesiennych premier Teatru Narodowego docenieni w teatralnych podsumowaniach 2020 roku.
255 lat temu, 19 listopada 1765 roku, Aktorowie Narodowi Jego Królewskiej Mości zainaugurowali działalność Teatru Narodowego.
.
Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.
Vouchery do wymiany na bilety na przedstawienia z naszego repertuaru dostępne są w kasach Teatru oraz w sprzedaży online.
Wystawę o burzliwych dziejach narodowej sceny można oglądać w sieci ! Zapraszamy do odwiedzenia Google Cultural Institute.