Autor: Wisława Szymborska
Scena: scena Studio
17 października 2014, godz. 19:00
Wstęp bezpłatny

WIELCY NIEPOWAŻNI: Dalekowidz z Sumatry

To pierwsza w sezonie 2014/2015 odsłona cyklu WIELCY NIEPOWAŻNI. Tematem spotkania będzie twórczość Wisławy Szymborskiej, poetki, laureatki nagrody Nobla, krytyczki literackiej, felietonistki. 
Wisława Szymborska jest twórczynią i propagatorką takich żartobliwych gatunków literackich, jak lepieje, moskaliki, adoralia i altruiki. Ważne miejsce w jej twórczości zajmują także limeryki. Poetka zasiadała nawet w Loży Limeryków, której prezesem był Michał Rusinek.

scenariusz Paweł GoźlińskiDorota Semenowicz
reżyseria Paweł Goźliński
muzyka Wojciech Gumiński, Szymon Litte, Andrzej Olewiński
kuratorka cyklu Dorota Semenowicz

 

Występują

WIELCY NIEPOWAŻNI to liryka, muzyka i dowcip. W ramach cyklu pokazujemy, jak przenika się poważny i niepoważny nurt twórczości najbardziej znanych polskich poetów. Prezentujemy humor absurdalny, czasem sentymentalny i refleksyjny, innym razem podszyty goryczą. W sezonie 2013/2014 odbyły się czytania poświęcone Futurystom, Skamandrytom i Franciszkowi Fiszerowi, Tadeuszowi Różewiczowi oraz Stanisławowi Barańczakowi. Chcemy pokazać, że poezja może nas rozśmieszyć, a mało liryczna codzienność może okazać się zaskakująco poetycka.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj