Piotr Cieplak – reżyser

Fot. Marta Ankiersztejn / Archiwum Artystyczne Teatru Narodowego

Reżyser teatralny, profesor warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Od 2014 roku etatowy reżyser Teatru Narodowego.

W 1984 roku ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, a w 1990 roku Wydział Reżyserii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. W latach 1996–1998 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatru Rozmaitości w Warszawie. Jako reżyser był etatowo związany ze scenami stołecznymi: Teatrem Dramatycznym (1995–1996) i Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera (2000–2007).

Debiutował w 1989 roku jednoaktówkami Aleksandra Fredry w toruńskim Teatrze im. Horzycy. Na przedstawienie złożyły się Jestem zabójcą oraz Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna. Do twórczości Fredry powrócił w 2005 roku wystawiając Zemstę w poznańskim Teatrze Polskim.
Na początku swojej reżyserskiej drogi, na toruńskiej scenie zrealizował Żołnierza królowej Madagaskaru Tuwima (1990) oraz Tragika mimo woli na motywach utworów Czechowa (1991). W warszawskim Teatrze Dramatycznym pokazał Wyprawy krzyżowe Białoszewskiego (1995; wersja telewizyjna przedstawienia – 1995) i Ptaszka Zielonopiórego Gozziego (1996).

Wielokrotnie mierzył się w teatrze z zagadnieniami religijnymi. Przygotował, potraktowaną współcześnie, Historyję o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim Mikołaja z Wilkowiecka (Wrocławski Teatr Współczesny im. Wiercińskiego, 1993; Teatr Dramatyczny w Warszawie, 1994; wersja telewizyjna warszawskiego przedstawienia – 1995) oraz Księgę Hioba (Wrocławski Teatr Współczesny im. Wiercińskiego, 2004), do której powrócił w spektaklu Milczenie o Hiobie (Teatr Narodowy, 2013).

Wystawiał Shakespeare’a – w warszawskim Teatrze Powszechnym im. Hübnera zrealizował Wesołe kumoszki z Windsoru ( 2000) i Króla Leara (2001). Czytał na scenie Wyspiańskiego – przygotował Historię Jakuba wg Akropolis (Wrocławski Teatr Współczesny im. Wiercińskiego, 2001) i Albośmy to jacy, tacy… na podstawie Wesela oraz wielu innych utworów, m.in. wierszy Miłosza i Herberta (Teatr Powszechny im. Hübnera w Warszawie, 2007). Ostatnio zrealizował inspirowane dramatem Wyspiańskiego Wyzwolenia Drab w Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy (2019). Inscenizował dramat romantyczny – dał sceniczną interpretację Fantazego Słowackiego (Teatr Miejski im. Gombrowicza w Gdyni, 2010). Pokazał brawurowo zagraną, podszytą goryczą farsę – Słomkowy kapelusz Labiche’a (Teatr Powszechny im. Hübnera w Warszawie, 2005; wersja telewizyjna przedstawienia – 2005).

Zajmuje go klasyka XX-wiecznego dramatu oraz dramaturgia najnowsza. Zrealizował Historię o Miłosiernej, czyli Testament psa Suassuny (Teatr Rozmaitości w Warszawie, 1997; Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy, 2012), Skórę węża Snajdera (Teatr Rozmaitości w Warszawie, 1998), Egzemplarz Churchill (Teatr Powszechny im. Hübnera w Warszawie, 2003), Narty Ojca Świętego Pilcha (Teatr Narodowy, 2004; wersja telewizyjna przedstawienia – 2006), a na deskach warszawskiego teatru Polonia Szczęśliwe dni Becketta (2007), Wątpliwość Shanleya (2007) oraz Krzesła Ionesco (2018). W krakowskim Narodowym Starym Teatrze im. Modrzejewskiej przygotował przedstawienie Król umiera, czyli ceremonie Ionesco (2008), na deskach warszawskiego Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich Księgę raju Mangera (2010), a w stołecznym Teatrze Powszechnym im. Hübnera Nieskończoną historię Pałygi (2012).

Realizował przedstawienia na podstawie własnych, skomponowanych z różnych tekstów scenariuszy, w codzienności odnajdując sprawy dla człowieka fundamentalne – miłość, problemy z międzyludzkim porozumieniem, samotność. Zastanawiał się także nad istotą sztuki aktorskiej i sztuki teatru, eksperymentował ze słowem lub jego brakiem na scenie, z rytmem, tańcem, muzyką graną na żywo. Przygotował Taką balladę na podstawie m.in. Biblii, Iliady, Chandlera i Hrabala (Teatr Studio im. Witkiewicza w Warszawie, 1999), trzy wersje Hotelu Pod Aniołem” inspirowanego m.in. malarstwem Nowosielskiego (spektakl zrealizowany w ramach międzynarodowego projektu Hotel Europa, 2000; Wrocławski Teatr Współczesny im. Wiercińskiego, 2001; warszawska Fabryka Trzciny, 2004), Muzykę ze słowami na motywach tekstów młodych ludzi chorych na porażenie mózgowe, z muzyką Voo Voo (Teatr Studio im. Witkiewicza w Warszawie, 2002).

W swoim dorobku ma również spektakl bez słów Utwór sentymentalny na czterech aktorów (Teatr Montownia w Warszawie, 2008), realizację Przed południem, przed zmierzchem, przedstawienie taneczne w choreografii Leszka Bzdyla i wykonaniu aktorów teatru Dada von Bzdülöw (Teatr Nowy im. Dejmka w Łodzi, 2009), inscenizację Charlie bokserem, którą współtworzyli Leszek Bzdyl z Teatru Dada von Bzdülöw i Maciej Adamczyk z Teatru Porywacze Ciał (Teatr Wybrzeże w Gdańsku, 2010). Na podstawie swojej książki O niewiedzy w praktyce, czyli droga do Portugalii, dziennika podróży z wyprawy rowerowej do Portugalii (wydanie: Fundacja Teatr Nie-Taki, 2014) przygotował spektakl-koncert w wykonaniu swoim oraz duetu muzycznego SZA-ZA (Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki) (Klubokawiarnia Chłodna 25 w Warszawie, 2010) oraz słuchowisko Teatru Polskiego Radia (2012).

Ważnym nurtem w twórczości reżysera są realizacje dla dzieci, które z równą siłą przyciągają do teatru także ich rodziców. Jest autorem scenicznej interpretacji Kubusia Puchatka Milne’a (Kubuś P., Teatr Studio im. Witkiewicza w Warszawie, 1999), Ach, jak cudowna jest Panama Janoscha (Teatr Lalek Banialuka im. Zitzmana w Bielsku-Białej, 2002; Teatr Powszechny im. Hübnera w Warszawie, 2006), Amelki, Bobra i Króla na dachu Dorsta (Teatr Guliwer w Warszawie, 2005), Opowiadań dla dzieci Singera (Teatr Narodowy, 2007; wersja telewizyjna przedstawienia – 2009), Lokomotywy Tuwima (Teatr Powszechny im. Hübnera w Warszawie, 2013), Liścików na wiatr Tellegena (Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Smolki, 2014) oraz Królowej Śniegu Andersena (Teatr Narodowy, 2015). 

Wykłada w Akademii Teatralnej, ze studentami warszawskiej uczelni zrealizował m.in. spektakl dyplomowy Nosorożce, czyli studium przedmiotu na podstawie własnego scenariusza, na który złożyły się m.in. teksty Ionesco i Herberta (2008).
Reżyserował w Teatrze Telewizji (m.in. Człowiek, który był Czwartkiem Chestertona, 1997) oraz w Teatrze Polskiego Radia (m.in. Fantazy Słowackiego, 2009). Jest autorem spektakli plenerowych, przygotowanych wspólnie z Teatrem Montownia: Historii o raju utraconym, czyli... będzie lepiej (1999) i Historii o narodzeniu Pana Jezusa na Dworcu Centralnym (2003). W legnickim Teatrze im. Modrzejewskiej wystawił Ożenek Gogola (2014).

W Teatrze Narodowym, w jubileuszowym sezonie 250-lecia narodowej sceny, zrealizował serię inscenizowanych czytań PAN TADEUSZ – wszystkie słowa, prezentującą w comiesięcznym cyklu w całości poszczególne księgi poematu (2015/2016). Inscenizacja dwunastu ksiąg Pana Tadeusza odbyła się także w dniach 20–25 maja 2016. Reżyser przygotował tutaj także autorskie przedstawienie Soplicowo – owocilpoS. Suplement – gorzką, zaprawioną czarnym humorem refleksję nad Mickiewiczowskim poematem (2016). 
Na narodowej scenie w grudniu 2017 roku odbyła się prapremiera Elementarza według poetyckiego tekstu Barbary Klickiej w inscenizacji Piotra Cieplaka. W tej surrealistycznej historii inspirowanej powieścią Carrolla Alicja w Krainie Czarów oraz Elementarzem Falskiego reżyser przyglądał się istocie słów, próbował odnaleźć na nowo znaczenia elementarne. W Teatrze Narodowym przygotował także komedię opowiadającą o polskim uwikłaniu w mity i stereotypy – Ułanów Rymkiewicza (2018), zrealizował Woyzecka Büchnera, w którym stawiał pytania o źródła zła, przyczyny społecznej opresji, granice między naturą i kulturą (2020) oraz muzyczny Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie Williama Shakespeare’a (2021). 

Został wyróżniony nagrodami Opolskich Konfrontacji Teatralnych – za inscenizację Żołnierza królowej Madagaskaru (1991), Historyję o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim (1994), Historię Jakuba (2001) oraz nagrodami Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach – za reżyserię Historii o Miłosiernej, czyli Testamentu psa (1998), Kubusia P. (2000), Króla Leara (2002). Historia o Miłosiernej… otrzymała także nagrodę za urodę plastyczną na Międzynarodowym Festiwalu KONTAKT w Toruniu (1998). Wesołym kumoszkom z Windsoru przyznano z kolei Złotego Yoricka na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (2000).
Reżyser trzykrotnie otrzymał Feliksa Warszawskiego; za przygotowanie Kubusia P. (2000), Słomkowego kapelusza (2005), Opowiadań dla dzieci (2008). Przedstawienia dla dzieci w jego reżyserii zostały wyróżnione ATESTEM – Świadectwem Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego: Amelka, Bóbr i Król na dachu (2006), Ach, jak cudowna jest Panama (2007), Opowiadania dla dzieci (2008).
Utwór sentymentalny na czterech aktorów z Przeglądu Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie wyjechał z Grand Prix i nagrodą dziennikarzy (2009). Słuchowisko na podstawie Fantazego zdobyło nagrodę Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji „Dwa Teatry” w Sopocie (2010), reżyser otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za inscenizację tego dramatu w Teatrze Miejskim w Gdyni (2011).  W Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie Nieskończona historia została wyróżniona nagrodą dla najlepszego przedstawienia, a Piotr Cieplak otrzymał nagrodę za reżyserię tego spektaklu (2012). Liściki na wiatr w jego reżyserii otrzymały opolską Złotą Maskę dla najlepszego przedstawienia (2015). 

Piotr Cieplak jest laureatem Paszportu „Polityki” w dziedzinie teatru za konsekwentne opowiadanie o solidarności, współczuciu i budowaniu przez człowieka własnej tożsamości (2002). Został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego za reżyserię przedstawień przygotowanych w warszawskim Teatrze Powszechnym im. Hübnera – Słomkowego kapelusza Labiche’a (2005) oraz Nieskończonej historii Pałygi (2012), a także Nagrodą im. Jana Dormana  za spełnienie idei artystycznego teatru dla dzieci i młodzieży (2007). Laureat Nagrody im. Zygmunta Hübnera „Człowiek Teatru 2017” za działalność zgodną z myślą i działaniem Zygmunta Hübnera, m.in. za trud organizowania działań teatralnych w duchu myśli obywatelskiej (2017) oraz Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem spektakli realizowanych w Teatrze Narodowym (2023).

Realizacje w Teatrze Narodowym: 

Narty Ojca Świętego 
(prapremiera), Jerzy Pilch, 2004; reżyseria
Opowiadania dla dzieci (prapremiera polska), Isaak Bashevis Singer, 2007; reżyseria
Milczenie o Hiobie na podstawie Księgi Hioba, 2013; scenariusz, reżyseria
Królowa Śniegu, Hans Christian Andersen, 2015; reżyseria
PAN TADEUSZ – wszystkie słowa, Adam Mickiewicz, cykl ksiąg inscenizowanych od kwietnia 2015 do marca 2016; reżyseria
PAN TADEUSZ – wszystkie słowa, Adam Mickiewicz, inscenizacja dwunastu ksiąg poematu w dniach 20–25 maja 2016; reżyseria
Soplicowo – owocilpoS. Suplement (prapremiera), 2016; scenariusz, reżyseria
Elementarz (prapremiera), Barbara Klicka, 2017; reżyseria
Ułani, Jarosław Marek Rymkiewicz, 2018; reżyseria
Woyzeck, Georg Büchner, 2020; opracowanie tekstu, reżyseria
Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie, William Shakespeare, 2021; reżyseria

Role w Teatrze Narodowym:

GAJOWY, PAN TADEUSZ – wszystkie słowa (inscenizowane czytanie), Adam Mickiewicz, reż. Piotr Cieplak, 2015/2016 (udział w inscenizowanym czytaniu Księgi III Umizgi)
GAJOWY, PAN TADEUSZ – wszystkie słowa, inscenizacja dwunastu ksiąg Pana Tadeusza w sześć dni, Adam Mickiewicz, reż. Piotr Cieplak, 2025 maja 2016

 • Utrudnienia w dojeździe do Teatru

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 października mogą wystąpić utrudnienia w dojeździe do Teatru Narodowego.

 • SZTUKA ROZMOWY. Podcast Teatru Narodowego

  W pierwszym odcinku Teresa Drozda rozmawia z Małgorzatą Kożuchowską i Pawłem Brzeszczem. Narodowy na fali! Zapraszamy do słuchania!

 • W próbach: OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO

  Małgorzata Bogajewska pracuje nad Opowieściami Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha. Premiera przedstawienia – 4 listopada na Scenie przy Wierzbowej. 

 • 11. Festiwal Kultury bez Barier

  11. Festiwal Kultury bez Barier – 5 października serdecznie zapraszamy na lekcję teatralną „Za kulisami” z tłumaczeniem na polski język migowy. 

 • Repertuar wrzesień – listopad

  W listopadzie premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego von Horvátha. Wśród wielu jesiennych tytułów – Dekalog Kieślowskiego i Piesiewicza.

 • TEATR DLA SENIORÓW I STUDENTÓW

  Bilety dla seniorów i studentów w cenie od 30 do 50 zł – wiele propozycji w repertuarach od września do listopada.

 • Jubileusze dyrekcji Teatru Narodowego

  25 lat dyrekcji Krzysztofa Torończyka w odbudowanym Teatrze Narodowym. 20 lat dyrekcji artystycznej Jana Englerta. 

   

 • Wojciech Faruga z Nagrodą im. Konrada Swinarskiego

  Wojciech Faruga za reżyserię Dekalogu został uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego przyznawaną przez miesięcznik „Teatr”. Serdecznie gratulujemy!

 • ŚLUB – pożegnanie z tytułem

  13, 14 i 15 października zapraszamy na ostatnie przedstawienia Ślubu Witolda Gombrowicza w scenicznej interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa.

 • Pokazy ŚLUBU w Jaunimo Teatras w Wilnie

  23 i 24 listopada w Jaunimo Teatras w Wilnie pokażemy Ślub Gombrowicza, ostatni spektakl zmarłego w 2018 roku litewskiego wizjonera teatru, Eimuntasa Nekrošiusa. 

 • Premiery sezonu 2023/2024

  Opowieści Lasku Wiedeńskiego, Czekając na Godota, Król Lear, Gra snów, a także Fredro, widowisko z okazji Roku Jubileuszowego Aleksandra Fredry. 

 • Vouchery do Teatru Narodowego

  Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

 • Program „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą”

  Zapraszamy uczniów warszawskich szkół na spektakle w Teatrze Narodowym w ramach programu „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą”. 

 • Podsumowanie sezonu 2022/2023

  Pięć premier, 396 przedstawień, 75 879 widzek i widzów. Dziękujemy za wspólne spotkania i artystyczne przeżycia! Zapraszamy w nowym sezonie! Przygotowaliśmy już repertuar jesienny.

 • „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” – finał projektu

  1 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Buty! Pokazy zwieńczyły 2. edycję projektu edukacyjnego „KLASA TN. Pierwszy dzwonek”. 

 • „Klasa TN. Drugi dzwonek” – finał projektu

  7 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Sceny marzeń! Pokazy zwieńczyły 2. edycję projektu „Klasa TN. Drugi dzwonek”. 

 • KOMEDIANT – recenzje po premierze

  Przedstawiamy wybór recenzji i opinii po premierze Komedianta Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika.

 • Gra przeciwieństw | premiera KOMEDIANTA

  Przewrotny dramat Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika. W roli tytułowej – Jerzy Radziwiłowicz, aktor, którego kreacje na teatralnej scenie możemy podziwiać od ponad pięćdziesięciu lat!

 • Tak to już zostanie. Rozmowa z Andrzejem Domalikiem

  „Teatr jest więzieniem, dość beznadziejnym, nie ma co liczyć na złagodzenie kary, tak to już zostanie” – mówi Andrzej Domalik. Pracuje nad Komediantem Bernharda.

 • KOMEDIANT | wideo zapowiedź

  Przed premierą – wideo zapowiedź! Premiera Komedianta Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika już 13 maja. W roli tytułowej – Jerzy Radziwiłowicz. 

 • 80. urodziny Jana Englerta

  Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, 11 maja obchodzi 80 urodziny! Z okazji jubileuszu życzymy nieustającej wiary w teatr!

 • 100. przedstawienie KORDIANA

  Kordian – dramat o trudnych polskich wyborach, polskim niebie i polskim piekle. 26 kwietnia spektakl zagramy po raz setny! Z tej okazji przedstawiamy fotorelację zza kulis. 

 • Jan Frycz – 45-lecie pracy artystycznej

  Jan Frycz obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych aktorskich wyzwań i artystycznych spełnień!

 • Gustaw Holoubek | Wielka Improwizacja

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przedstawiamy Wielką Improwizację w jego wykonaniu. Nagranie pochodzi z premiery Dziadów w reżyserii Kazimierza Dejmka.
 • Jan Englert wspomina Gustawa Holoubka

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka Jan Englert wspomina wybitnego aktora – „Gustaw Holoubek jest autorytetem, punktem odniesienia”.  

 • Gustaw Holoubek w Teatrze Narodowym

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przypominamy ten rozdział jego bogatej biografii artystycznej, który wiązał się z pracą w Teatrze Narodowym. 

 • Żegnamy Macieja Prusa

  Z wielkim smutkiem żegnamy Macieja Prusa, jednego z najwybitniejszych twórców polskiego teatru. Artysta zmarł 9 kwietnia w wieku 85 lat.

 • 70. urodziny Sławomiry Łozińskiej!

  8 kwietnia Sławomira Łozińska obchodzi 70. urodziny! W tym roku przypada również 50. rocznica debiutu wybitnej aktorki w Teatrze Narodowym. Życzymy kolejnych wspaniałych ról!

 • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

  Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

 • ALICJI KRAINA CZARÓW – recenzje

  „Wielka imaginacja. Wielka fantazja. Wielka wyobraźnia”, „piękny spektakl” – recenzje po premierze Alicji Krainy Czarów wg Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha. 

 • Na wyspach pamięci. Rozmowa ze Sławomirem Narlochem

  „To opowieść o pamięci i fascynującej rzeczywistości pełnej zagadek i paradoksów. Tu i teraz – dziś jest czas na Alicji Krainę Czarów” – mówi Sławomir Narloch, reżyser spektaklu. 

 • MUZYKA TO CZAS

  Przedstawiamy muzyczną zapowiedź Alicji Krainy Czarów! W roli Szalonego Kapelusznika – Paweł Paprocki. 

 • Wskazówki zegara | premiera ALICJI...

  Czy można pamiętać do przodu? Odwrócić czas? Zatrzymać wspomnienia? Alicji Kraina Czarów wg Lewisa Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha.

 • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

  Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji w Teatrze Narodowym.

 • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

  Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

 • MIZANTROP – recenzje po premierze

  Po premierze Mizantropa Molière’a w reżyserii Jana Englerta – przedstawiamy wybór recenzji. 

 • Niejednoznaczność | Molière w Narodowym

  Pytania o nasz stosunek do świata i postawę wobec innych, o egoizm i empatię – premiera Mizantropa Molière’a odbyła się 10 grudnia na scenie Studio. 

 • Szlachetność i profity. Rozmowa z Janem Englertem

  „Rozkrok między szlachetnością a interesownością, pychą a skromnością – to jest najciekawsze” – mówi Jan Englert, reżyser Mizantropa

 • KSIĘGI JAKUBOWE – wybór recenzji

  Przedstawiamy fragmenty recenzji, które ukazały się po premierze Ksiąg Jakubowych Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary.

 • My z nich | rozmowa z Michałem Zadarą

  „My, współcześni Polacy, jesteśmy spadkobiercami bardzo różnych tradycji, narodowości, praktyk” – mówi Michał Zadara, reżyser Ksiąg Jakubowych.

 • Dziedzictwo | premiera KSIĄG JAKUBOWYCH

  Nasi przodkowie, tożsamość i przyszłość – Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary.

 • DEKALOG – recenzje po premierze

  Przedstawiamy wybór recenzji po premierze Dekalogu Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.  

 • Rozmowa z Wojciechem Farugą o DEKALOGU

  „Wydaje mi się, że rozważania: co jest dobre, co złe, co trzeba, a czego nie wolno, są teraz, kiedy ten świat po raz kolejny nam się wymknął, wyjątkowo ważne” – mówi reżyser Dekalogu.

 • Po pierwsze człowiek | premiera DEKALOGU

  Wojciech Faruga sięgnął po ikoniczne dzieło polskiego filmu, przemyślane na nowo po ponad trzech dekadach. 

 • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

  Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

 • Solidarni z Ukrainą | Солідарні з Україною

  Zespół Teatru Narodowego solidaryzuje się z Ukraińcami, walczącymi o niepodległość swojej ojczyzny. 

 • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

  Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

 • DEJMEK Raszewskiej z nagrodą PTBT!

  Wydana przez Teatr Narodowy książka Dejmek Magdaleny Raszewskiej otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. 

 • Cykl AKTORZY/SENIORZY

  Teatr Narodowy jest partnerem internetowego projektu Leny Frankiewicz, filmowego cyklu, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego.

 • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

  Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

 • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

  Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

 • Przedstawienia Teatru Narodowego online

  Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

 • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

  Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci! Zapraszamy do odwiedzenia Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj