Aktualności
Repertuar marcowy
16/12/2024
Wśród wielu marcowych propozycji: Dziady, arcydramat Mickiewicza w scenicznej interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa, Matka Joanna od Aniołów wg Iwaszkiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi oraz Molierowski Mizantrop w realizacji Jana Englerta.
ZOBACZ REPERTUAR MARCOWY W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →
COMIESIĘCZNE PROGRAMY / TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW →
Paulina Szostak (Anioł), Mateusz Rusin (Ksiądz Piotr), Paulina Korthals (Anioł) w Dziadach Adama Mickiewicza w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa. Fot. Krzysztof Bieliński
• Sala Bogusławskiego
Zapraszamy na polski dramat romantyczny: przedstawiamy podejmujące tematy duchowości i wspólnoty Mickiewiczowskie Dziady w scenicznej interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa oraz Kordiana Słowackiego, dramat trudnych polskich wyborów w reżyserii Jana Englerta.
Gramy Króla Leara w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego, wielki dramat Stratfordczyka o naturze ludzkiej i rozpadzie świata. Zapraszamy na Fausta Goethego w reżyserii Wojciecha Farugi, opowieść o ludzkich próbach zrozumienia rzeczywistości w trudnym, naznaczonym wojnami i cierpieniem wieku XX oraz na zrealizowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego Marię Stuart, polityczny dramat Schillera badający ludzkie namiętności wplecione w bezwzględny mechanizm Historii.
Zapraszamy na spektakl opowiadający o największym polskim komediopisarzu – ironicznym, refleksyjnym, stawianym na pomnikach i przed sądem, przedstawiamy Fredro. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta.
W repertuarze dużej sceny Teatru także Piknik pod Wiszącą Skałą wg Lindsay w realizacji Leny Frankiewicz, opowieść o postkolonialnej rzeczywistości, wspólnocie kobiet i siłach świata nadprzyrodzonego oraz muzyczna Alicji Kraina Czarów wg Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha, rzecz o podróży do świata dzieciństwa, pięknie niedorzeczności, pamięci i czasie (spektakl polecany dla rodziców z dziećmi od 10 roku życia).
W marcu przedstawimy także kolejną odsłonę Ostrego dyżuru poetykiego, cyklicznych spotkań z poezją, których pomysłodawczynią i autorką scenariusza jest Krystyna Gucewicz.
Scena zbiorowa, centralnie: Karol Pocheć (Suryn) w Matce Joannie od Aniołów wg Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi. Fot. Magda Hueckel
• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
Zapraszamy na Matkę Joannę od Aniołów wg Iwaszkiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi – odnoszący się do XVII-wiecznej historii opętania zakonnic w klasztorze w Loudun spektakl o świętości i grzechu oraz na Jak być kochaną wg Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz, opowieść o miłości, wojennych traumach i pamięci.
Przedstawiamy Grę snów Strindberga w reżyserii Sławomira Narlocha, odwołujący się do moralitetu spektakl o naszym dzisiejszym losie z jego smutkiem, niepokojem, rozedrganiem, ale i pięknem, szczęściem, radością. Gramy przygotowane przez Małgorzatę Bogajewską Opowieści Lasku Wiedeńskiego, dramat von Horvátha o społeczeństwie, w którym rodzi się faszyzm oraz o ucieczce od wolności i odpowiedzialności.
W repertuarze Sceny przy Wierzbowej także opowieść o ekscesach, pożądaniach, miłościach i miłostkach, rozczarowaniach i niespełnianiach – Inne rozkosze wg Pilcha w realizacji Jacka Głomba oraz Baron Münchhausen dla dorosłych autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki, historia bezustannie poszukującego prawdy słynnego mistyfikatora.
Gramy Piekło – Niebo Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty, spektakl o trudnych chwilach po utracie najbliższych, w którym poważna refleksja zabarwiona jest i wzruszeniem, i humorem (spektakl polecany dla rodziców z dziećmi od 10 roku życia).
Przemysław Stippa (Oront), Justyna Kowalska (Celimena), Grzegorz Małecki (Alcest) w Mizantropie Molière’a w reżyserii Jana Englerta. Fot. Marta Ankiersztejn
• Scena Studio
Przedstawiamy Molierowskiego Mizantropa w reżyserii Jana Englerta, ponadczasową opowieść o niechęci do gatunku ludzkiego, o skromności i pysze, szlachetności i hipokryzji.
Gramy Sonatę jesienną Bergmana w realizacji Grzegorza Wiśniewskiego, intymny dramat rodzinny o potrzebie miłości i kosztach, jakie przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie.
Zapraszamy na klasykę XX-wiecznego dramatu; przedstawiamy rzecz o absurdzie egzystencji i heroicznym ludzkim trwaniu – Czekając na Godota Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.
W repertuarze kameralnej sceny także sztuki najnowsze. Przedstawiamy podnoszące tematy przekraczania progu dorosłości i pierwszych ważnych życiowych wyborów Tchnienie Macmillana przygotowane przez Grzegorza Małeckiego oraz wyreżyserowany przez Lenę Frankiewicz spektakl Feblik Maciejewskiej, rozgrywającą się w realnej i magicznej zarazem wiejskiej rzeczywistości opowieść o dojrzewaniu w dusznej wspólnocie.
Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy do pysznej zabawy ze słynną psotnicą, gramy Pchłę Szachrajkę Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk (spektakl polecany dla rodziców z dziećmi od 4 roku życia).
INFORMACJE O PRACY KAS I TELEFONICZNEJ REZERWACJI BILETÓW W OKRESIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNYM →
Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 604, 22 69 20 664
Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00
Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem
Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl
Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl
Repertuar może ulec zmianie.